Nauczyciele Karma Kagyu udzielający Schronienia w Polsce

dyskusje i rozmowy
TheVortex
Posty: 39
Rejestracja: pn mar 24, 2014 23:55
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kagyu
Lokalizacja: Nie najgorsza

Nauczyciele Karma Kagyu udzielający Schronienia w Polsce

Nieprzeczytany post autor: TheVortex »

Witam. :)
Chciałbym się spytać (bo szczerze mówiąc poszukiwania przez google nic mi nie dały) czy są w Polsce nauczyciele udzielający Schronienia ewentualnie czy nadchodzi wizyta jakiegoś nauczyciela. Póki co wiem tylko o Lamie Ole no ale też zdaje sobie sprawę że to nie jedyny nauczyciel stąd moje pytanie.
Pozdrawiam. :)
Awatar użytkownika
Karma Jesze
Posty: 271
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 15:10
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtzang
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nauczyciele Karma Kagyu udzielający Schronienia w Polsce

Nieprzeczytany post autor: Karma Jesze »

Lama Rinczen udziela Schronienia, informacje o nauczycielu -> http://www.benchen.org.pl/pl/nauczyciel ... ma-rinczen
Obrazek

Jeśli chodzi Tobie o nauczycieli związanych z organizacją Diamentowa Droga Lamy Ole Nydahla to nikt poza nim nie udziela Schronienia.
Pozdrawiam :namaste:
Praktykuj prawość poprzez trzy bramy!
Awatar użytkownika
GreenTea
ex Global Moderator
Posty: 4530
Rejestracja: czw mar 19, 2009 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Vajrayana

Re: Nauczyciele Karma Kagyu udzielający Schronienia w Polsce

Nieprzeczytany post autor: GreenTea »

Karma Jesze pisze:Jeśli chodzi Tobie o nauczycieli związanych z organizacją Diamentowa Droga Lamy Ole Nydahla to nikt poza nim nie udziela Schronienia.
W DD, oprócz lamy Ole, udzielają również Schronienia lamowie i rinpocze tybetańscy, zapraszani (zazwyczaj latem) na kursy medytacyjne i wykłady.

Pozdrawiam, gt
TheVortex
Posty: 39
Rejestracja: pn mar 24, 2014 23:55
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kagyu
Lokalizacja: Nie najgorsza

Re: Nauczyciele Karma Kagyu udzielający Schronienia w Polsce

Nieprzeczytany post autor: TheVortex »

To było takie pytanie bardziej ogólne więc dowiedziałem się tego czego nie mogłem za bardzo znaleźć przez google. A teraz przyszło mi jeszcze tak do głowy: a propo tego okresu letniego o którym GreenTea wspominała da się jakoś wcześniej sprawdzić który nauczyciel gdzie i kiedy przyjeżdża? Czy trzeba po prostu cierpliwie czekać? :)
Pozdrawiam. :)
Awatar użytkownika
GreenTea
ex Global Moderator
Posty: 4530
Rejestracja: czw mar 19, 2009 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Vajrayana

Re: Nauczyciele Karma Kagyu udzielający Schronienia w Polsce

Nieprzeczytany post autor: GreenTea »

TheVortex pisze:A teraz przyszło mi jeszcze tak do głowy: a propo tego okresu letniego o którym GreenTea wspominała da się jakoś wcześniej sprawdzić który nauczyciel gdzie i kiedy przyjeżdża? Czy trzeba po prostu cierpliwie czekać? :)
Raczej cierpliwie czekać, bo program kursu letniego ustalany jest ostatecznie na 2-3 miesiące wcześniej. Taki kurs odbywa się zwykle w głównym ośrodku DD, w Kucharach, toteż warto śledzić stronę tego ośrodka (http://www.kuchary.pl/). Jednak, bywa, że czasem akurat do Polski żaden z lamów/rinpocze nie przyjedzie, a zjawi się np. w Czechach, na Węgrzech lub w Niemczech i wtedy trzeba byłoby pojechać do zagranicznych ośrodków. Buddyści z DD przyzwyczajeni są do takich wędrówek, wędrują zazwyczaj grupkami, żeby zmniejszyć koszty podróży. Wystarczy zgłosić w dowolnym ośrodku, że poszukuje się chętnych do wspólnego wyjazdu. Informacji o kursach letnich poza granicami Polski, jeśli nie bywa się w którymś z polskich ośrodków, trzeba szukać na stronach tamtych ośrodków lub na FB.

Pozdrawiam, gt

EDIT:// Może dodam, żeby uniknąć ewentualnych nieporozumień, że jeżeli podczas wizyty któregoś z tybetańskich lamów/rinpocze obecny jest również lama Ole, to zazwyczaj on udziela Schronienia, a lamowie/rinpocze przeprowadzają inicjacje. Chciałam w poprzedniej mojej wypowiedzi głównie zaznaczyć, że w DD nie ma wymogu przyjmowania Schronienia wyłącznie od lamy Ole.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Buddyzm Tybetański”