Lung i o co w ogóle chodzi

dyskusje i rozmowy
Awatar użytkownika
TheSmallestGesture
Posty: 5
Rejestracja: pt sty 23, 2015 23:02
Płeć: kobieta
Tradycja: Karma Kagyu

Lung i o co w ogóle chodzi

Nieprzeczytany post autor: TheSmallestGesture »

Hej, witam wszystkich :namaste:

Sprawdzałam już czy na forum istnieje wątek, który odpowiadałby moim wątpliwościom, ale jednak nie. :)

Właśnie robię Małe Schronienie (w każdym razie w Ośrodku powiedziano mi, że mogę je samodzielnie robić po wprowadzeniu przez kogoś, kto już długo praktykuje i sam zrobił tę medytację). W związku z tym po wyjaśnieniach przystąpiłam do praktyki, ale zbliżam się do końca i pora na Nyndro. Wiem, że do praktyki wymagany jest lung, czyli ten przekaz od nauczyciela. Ale teraz - na czym on dokładnie polega, w jakich okolicznościach mogę go otrzymać, czy muszę poprosić Olego etc. oraz co jeśli nie mam na tyle możliwości, żeby np. udać się na letni kurs z Lamą do Kuchar (ogólnie w moim przypadku te kursy przez dłuższy czas nie wchodzą za bardzo w grę, tzn. teraz tylko znalazłam sposobność, żeby udać się na kurs do Warszawy w marcu). Co wtedy?
I czy mogę zacząć Pokłony, a później przyjąć lung? Bo słyszałam, że nie powinien być to problem.

Z góry dziękuję za wszą pomoc. :padam:
Awatar użytkownika
GreenTea
ex Global Moderator
Posty: 4530
Rejestracja: czw mar 19, 2009 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Vajrayana

Re: Lung i o co w ogóle chodzi

Nieprzeczytany post autor: GreenTea »

Cześć, witaj na forum :)

do marca już niedaleko, więc możesz się przymierzyć do pierwszej części nyndro, jeśli ktoś z Sangi wyjaśnił Ci, jak ją wykonywać. Zajrzyj do wątku założonego przez Jolero 'Pytanie o przekaz w Diamentowej Drodze' (w tym panelu), tam są wyjaśnienia na temat lungu. Podczas marcowego kursu lung na nyndro z pewnością dostaną wszyscy chętni.

Pozdrawiam, gt
Awatar użytkownika
bazylia
Posty: 39
Rejestracja: wt sty 20, 2015 23:16
Płeć: kobieta
Tradycja: Karma Kagyu

Re: Lung i o co w ogóle chodzi

Nieprzeczytany post autor: bazylia »

Witajcie :namaste:

Ja otrzymałam informację, że po skończeniu Medytacji Krótkiego Schronienia można zacząć wykonywać pokłony "w oczekiwaniu na Lamę" :)

Pozdrawiam,
bazylia
Awatar użytkownika
TheSmallestGesture
Posty: 5
Rejestracja: pt sty 23, 2015 23:02
Płeć: kobieta
Tradycja: Karma Kagyu

Re: Lung i o co w ogóle chodzi

Nieprzeczytany post autor: TheSmallestGesture »

Odpisuję bardzo późno, ale dziękuję za odpowiedzi. :) W Warszawie nie udało się z lungiem, bo to było w nd, a ja musiałam wracać w sobotę w nocy. Więc pozostanie opcja "w oczekiwaniu" ;)
Awatar użytkownika
bazylia
Posty: 39
Rejestracja: wt sty 20, 2015 23:16
Płeć: kobieta
Tradycja: Karma Kagyu

Re: Lung i o co w ogóle chodzi

Nieprzeczytany post autor: bazylia »

TheSmallestGesture pisze:W Warszawie nie udało się z lungiem, bo to było w nd, a ja musiałam wracać w sobotę w nocy. Więc pozostanie opcja "w oczekiwaniu" ;)

Ja również wtedy nie mogłam być na niedzielnym wykładzie, lecz mimo wszystko w sobotę "zaatakowałam" Lamę, który udzielił mi Schronienia, ale z przejęcia zapomniałam poprosić o lung, więc i ja rozpocznę nyndro "w oczekiwaniu" ;)

Lama Ole będzie w Kucharach na przełomie czerwca i lipca, więc następna okazja do osobistego spotkania już niebawem :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Buddyzm Tybetański”