Opowieść o kocie, mistrzu zen

książki artykuły i wywiady o tematyce buddyjskiej

Moderatorzy: kunzang, Har-Dao, iwanxxx

rybysferyczne
konto zablokowane
Posty: 303
Rejestracja: sob sie 26, 2006 18:23

Opowieść o kocie, mistrzu zen

Nieprzeczytany post autor: rybysferyczne »

Opowieść o kocie, mistrzu zen to książka dla buddystów i kociarzy, dla buddystów-kociarzy oraz dla wszystkich zmęczonych życiem w dobie późnego kapitalizmu. Jej bohaterem jest Koyabashi, który wraz ze swym uczniem Tanedą wędruje do świątyni w Edo (dawna nazwa Tokio), po drodze objaśniając mu w przystępny i zabawny sposób najważniejsze prawdy buddyzmu zen.

Henri Brunel przez ponad trzydzieści lat uczył hatha-jogi. Jest autorem wielu książek o tematyce zen. Książka objęta patronatem Merlin.pl


swietna rzecz, szczerze polecam! :wink:
UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY - administracja forum
Awatar użytkownika
lepsze
ex Moderator
Posty: 1895
Rejestracja: ndz paź 16, 2005 21:52
Tradycja: Brak
Lokalizacja: Toruń

Re: Opowieść o kocie, mistrzu zen

Nieprzeczytany post autor: lepsze »

rybysferyczne pisze:Opowieść o kocie, mistrzu zen to książka dla buddystów i kociarzy, dla buddystów-kociarzy oraz dla wszystkich zmęczonych życiem w dobie późnego kapitalizmu. Jej bohaterem jest Koyabashi, który wraz ze swym uczniem Tanedą wędruje do świątyni w Edo (dawna nazwa Tokio), po drodze objaśniając mu w przystępny i zabawny sposób najważniejsze prawdy buddyzmu zen.

Henri Brunel przez ponad trzydzieści lat uczył hatha-jogi. Jest autorem wielu książek o tematyce zen. Książka objęta patronatem Merlin.pl

swietna rzecz, szczerze polecam! Wink
Ja ją długo przeglądałem w Empiku i stwierdziłem że jest nie warta ceny którą za nią tam żądali. Książka w sumie powierzchownie dotyka najistotniejszych elementów buddyzmu zen a czasami to mi się wydawało że się z nimi nawet rozmija. Tak naprawdę niczego nie wnosi, niczego nie przedstawia. Nawet zwyczajnie fajna nie jest...
Oczywiście wszystko IMHO.
"Rozkradzione krople
jej skóra
czyni wodę wiosną. "
by Har Dao _/|\_
rybysferyczne
konto zablokowane
Posty: 303
Rejestracja: sob sie 26, 2006 18:23

Re: Opowieść o kocie, mistrzu zen

Nieprzeczytany post autor: rybysferyczne »

Ja ją długo przeglądałem w Empiku i stwierdziłem że jest nie warta ceny którą za nią tam żądali.
z tym sie zgadzam, cena przesadzona.
Książka w sumie powierzchownie dotyka najistotniejszych elementów buddyzmu zen a czasami to mi się wydawało że się z nimi nawet rozmija.
nie widze w ktorym miejscu sie rozmija (o ile mnie pamiec nie myli istnieja nawet dwie ciekawe przypowieci zen o kotach - tym rozdartym przez mistrza na pol i tymi w swiatyni w ktorej dzieki kociej aurze lepiej sie medytowalo :wink: ). powierzchownie tak. zabawnie tak. elementarnie tak.
Tak naprawdę niczego nie wnosi, niczego nie przedstawia.
biorac pod uwage ze jest to ksiazka dla dzieci to faktycznie mocny zarzut :wink:
Nawet zwyczajnie fajna nie jest...
jest bardzo fajna. swietna kreska, dobry humor i ciekawa konwencja.
Oczywiście wszystko IMHO.
oczywiscie. imo tez.
UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY - administracja forum
Awatar użytkownika
moi
Posty: 4728
Rejestracja: śr sie 09, 2006 17:01
Płeć: kobieta
Tradycja: Zen Soto (sangha Kanzeon)
Lokalizacja: Dolny Ślask

Re: Opowieść o kocie, mistrzu zen

Nieprzeczytany post autor: moi »

rybysferyczne pisze:Cytat:
Tak naprawdę niczego nie wnosi, niczego nie przedstawia.


biorac pod uwage ze jest to ksiazka dla dzieci to faktycznie mocny zarzut Wink
Czy uważasz, że książki dla dzieci, to "osobny", "inny" gatunek literatury? Jeśli tak ( a wnioskuję po kontekście tej wypowiedzi, że tak właśnie uważasz) -to chyba jednak troszkę się mylisz...Książki naprawdę dobre i wybitne zakładają niejako a priori wiele rodzajów odczytań i szeroki adres czytelniczy: taka właśnie jest "Alicja w krainie czarów", "Kubuś Puchatek", "Przygody Guliwera", a z nowszych -"Pogromca snów" Teda Hugesa", "Wielkie pytanie" Wolfa Elbrucha, , itp...Jeśli coś jest pisane "inaczej", bo ma być "dla dzieci" - to trzeba się od takiej literatury trzymać z daleka. I dzieci trzymać od takich książek z daleka też :P ;)

Pozdrawiam.m.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Publikacje”