Przemoc - choroba zakaźna

filozofia, psychologia i nauka w kontekście buddyzmu
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Przemoc - choroba zakaźna

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

offy tyczące się tego, czego nie zakazywać Rafusowi i Dzo, powędrowały do ''archiwum''
.
dane :580:
Awatar użytkownika
Flandra
Posty: 676
Rejestracja: pt lip 01, 2011 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Theravada
Kontakt:

Re: Przemoc - choroba zakaźna

Nieprzeczytany post autor: Flandra »

kunzang pisze:offy tyczące się tego, czego nie zakazywać Rafusowi i Dzo, powędrowały do ''archiwum''
tylko to raczej nie były offy

jeśli rozmawiamy o wpływie kultury/mediów na agresywne zachowania to muzyka też się w tym niestety mieści
znalazłam nawet badania, które faktycznie potwierdzają, że teksty piosenek mogą kształtować/zmieniać zachowania
Zresztą, zauważyli to nie tylko naukowcy: :)
https://www.youtube.com/watch?v=T0wTtg3t45M
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Tylko mi nie zakazujcie....

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

a mi Sons of Anarchy nie zakazujcie!
lwo
Senior User
Posty: 3168
Rejestracja: pn paź 01, 2007 14:58
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Soen
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przemoc - choroba zakaźna

Nieprzeczytany post autor: lwo »

Flandra pisze: o przemocy mówimy tylko w sytuacji, gdy napastnik wykorzystuje swoją przewagę (fizyczną, emocjonalną, społeczną, duchową). Agresję można natomiast porównać do walki bokserskiej dwóch mniej więcej równych sobie osób (tyle, że z zamiarem wyrządzenia komuś szkody) - osoba zaatakowana jest w stanie się obronić.
Obrazek
:89: agresja czy przemoc?
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Przemoc - choroba zakaźna

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Flandra pisze:tylko to raczej nie były offy
Twój temat - jak sobie życzysz /z regulaminem na bakier to nie jest/, więc je przywracam.
.
dane :580:
Awatar użytkownika
Rafus
Posty: 846
Rejestracja: śr maja 02, 2007 15:51
Płeć: mężczyzna
Tradycja: wrodzony umysł (Tibet)

Re: Przemoc - choroba zakaźna

Nieprzeczytany post autor: Rafus »

Flandra pisze:tylko to raczej nie były offy jeśli rozmawiamy o wpływie kultury/mediów na agresywne zachowania to muzyka też się w tym niestety mieści
Kunzang zastosował:
Flandra pisze:1. Interrupt transmission (zatrzymanie rozprzestrzenianie się choroby). Żeby to zrobić trzeba zidentyfikować osoby, które początkują rozprzestrzenianie choroby (zarażają wiele osób), niedopuścić do kolejnych zarażeń, a więc poddać je leczeniu.
;)
Flandra pisze:znalazłam nawet badania, które faktycznie potwierdzają, że teksty piosenek mogą kształtować/zmieniać zachowania
Na pewno kształtują. Piosenki np. takiego Peji maja według mnie duży wpływ na młodzież. Artysta taki kształtuje umysły młodych odbiorców, którzy nie maja oparcia w rodzicach i wychowują się "na dzielni".
Awatar użytkownika
Flandra
Posty: 676
Rejestracja: pt lip 01, 2011 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Theravada
Kontakt:

Re: Przemoc - choroba zakaźna

Nieprzeczytany post autor: Flandra »

kunzang pisze:więc je przywracam.
dzięki :)
leszek wojas pisze: :89: agresja czy przemoc?
Nikolai Valuev (większy) pokonał, co prawda, Johna Ruiza, ale na punkty i niejednogłośną decyzją sędziów :D
Rafus pisze:Artysta taki kształtuje umysły młodych odbiorców, którzy nie maja oparcia w rodzicach i wychowują się "na dzielni".
:)
ja mam w pamięci obraz z wakacji: byliśmy w jakimś klubie, wszyscy siedzieli, rozmawiali, było normalnie, i wtedy z głośników usłyszeliśmy którąś z piosenek the Doors. Ludzie natychmiast zaczęli siadać na podłodze, palić trawę itp. Skojarzyło mi się to z odruchem Pawłowa :D
Gdy byłam nastolatką pytanie "jakiej muzyki słuchasz?" właściwie było równoważne z pytaniem "kim jesteś?"

pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ateneum - rozważania”