Kontakt z Praktyka ZEN, prowadzaca: Dorota K.

odosobnienia, wykłady i webcasty nauczycieli

Moderator: iwanxxx

NOWorNEVER
Posty: 314
Rejestracja: sob kwie 23, 2011 17:28
Płeć: mężczyzna
Tradycja: chwilowo zbanowany zenek
Lokalizacja: Warszawa

Kontakt z Praktyka ZEN, prowadzaca: Dorota K.

Nieprzeczytany post autor: NOWorNEVER »

"Praktyka ZEN

Termin 18.08.2012, Gdańsk

Kontakt z Praktyką Zen, dla ludzi mogących poświęcić jeden dzień na praktykę w mieście zamiast wielodniowych intensywnych szkoleń, oraz dla ludzi chcących pracować poza formalnymi tradycjami i jak sama nazwa wskazuje w konkretnej narzuconej formie pracy. Jednocześnie doświadczenie i umiejętności prowadzących gwarantujące poprawność przedstawianych technik oraz jakość przekazu.

Intensywność i forma dostosowana do możliwości uczestników.

W programie:
- zazen (medytacja siedząca)
- soniu
- śpiewy
- wyjaśnienie praktyki z dźwiękiem
- praca
- jedzenie
- spacer
- konsultacje indywidualne

Atrakcje współwystępujące:
- praktyka w zendo w galerii
- praktyka w zendo w ogrodzie

Prowadzący: Dorota Krzyżanowska - Myongoh
Dorota M. Krzyżanowska, mgr sztuki po Gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Aktualnie praktykuje Zen jako osoba niezależna (nie zrzeszona). Praktykuje od 1978 roku. Przez przeszło 30 lat praktykowała Zen w tradycji koreańskiego Patriarchy Zen Seung Sahna, jak również pobierała nauki u innych mistrzów buddyjskich. Zetknęła się też i zapoznała z systemami duchowymi innych tradycji, w tym Buddyzmu Tybetańskiego, Jogi, duchowości Indian północnoamerykańskich, nauczaniem Peruwiańskich Naguali, systemami psychoterapii procesu i innymi. W 1993 roku otrzymała przekaz Dharmy (Inka) od mistrza zen Seung Sahna i uczyła zen jako Mistrz Dharmy ( JiDo Poep Sa) w Europie, USA i Korei Pd. Jako artystka zajmuję się zarówno technikami klasycznymi - malarstwem sztalugowym i grafiką, jak i mediami wykorzystującymi nowoczesne technologie (grafikę komputerową, realizacje wielkoformatowe i inne). Obecnie mieszka i pracuje w Gdańsku.

Asystent: Seweryn Ebertowski
Wykładowca, terapeuta, praktyk - specjalizujący się w tai chi, chi kung i zajęciach rozwijających umysł, praktyce duchowej. Tanatoterapeuta - pracujący z umierającymi i lękiem przed śmiercią. Adept zen od wielu lat praktykujący niezależnie – poza formalnie. Od stycznia 2009 roku formalnie praktykujący pod kierunkiem Roshiego Genpo, od czerwca 2010 praktykuje pod kierunkiem Roshi Reiko.
Absolwent studiów magisterskich (o specjalności trenerskiej) i doktoranckich przy Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Od 1985 roku związany z treningiem jako zawodnik, instruktor, trener, sędzia i wykładowca. Autor książki i publikacji z zakresu tai chi i medytacji prezentowanych podczas międzynarodowych konferencji naukowych. Zawodowo-profesjonalnie zajmuje się rozwojem umysłu na uczelniach, uniwersytetach w firmach. Prywatnie - stale także pogłębia wiedzę wraz z podobnymi pasjonatami z całego świata...

KONTAKT: Zgłoszenia:
500222082
500508565
dorozen@tlen.pl
s.ebertowski@gmail.com

http://pozytywnyrozwoj.pl
http://pozytywny-rozwoj.blogspot.com"

http://pozytywny-rozwoj.blogspot.com/20 ... l?spref=fb
NOWorNEVER
Posty: 314
Rejestracja: sob kwie 23, 2011 17:28
Płeć: mężczyzna
Tradycja: chwilowo zbanowany zenek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kontakt z Praktyka ZEN, prowadzaca: Dorota K.

Nieprzeczytany post autor: NOWorNEVER »

"Praktyczne spotkanie z treningiem ZEN"

Seweryn E.
NOWorNEVER
Posty: 314
Rejestracja: sob kwie 23, 2011 17:28
Płeć: mężczyzna
Tradycja: chwilowo zbanowany zenek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kontakt z Praktyka ZEN, prowadzaca: Dorota K.

Nieprzeczytany post autor: NOWorNEVER »

"Nieformalna, jednodniowa praktyka zen, u mnie ,dla niewielkiej grupy zaproszonych przyjaciół. Jeśli ktoś miałby ochotę to są jeszcze 2-3 miejsca. Kontakt 500-222-082...

Dorota Krzyzanowska Myongoh
27 minut(y) temu" ·
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Kontakt z Praktyka ZEN, prowadzaca: Dorota K.

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

NOWorNEVER pisze:W 1993 roku otrzymała przekaz Dharmy (Inka) od mistrza zen Seung Sahna i uczyła zen jako Mistrz Dharmy ( JiDo Poep Sa) w Europie, USA i Korei Pd.
Z całą sympatią i szacunkiem dla Doroty, której dziękuję za wprowadzenie mnie w praktykę Kwan Um 8 lat temu - otrzymała inka a nie przekaz Dharmy, które oznacza warunkowe pozwolenie na nauczanie w ramach Szkoły Zen Kwan Um. Odchodząc ze szkoły zrzekła się tego prawa, więc ani Kwan Um ani autorytet Seung Sahna nie potwierdzają w żaden sposób jej nauczania. Występuje więc stricte niezależnie, co jest zupełnie OK, ale powinno być jasno powiedziane.
Awatar użytkownika
suru
Posty: 60
Rejestracja: sob lis 27, 2010 17:01
Płeć: kobieta
Tradycja: .
Lokalizacja: 3city/wawa

Re: Kontakt z Praktyka ZEN, prowadzaca: Dorota K.

Nieprzeczytany post autor: suru »

NOWorNEVER pisze:"Praktyka ZEN

Prowadzący: Dorota Krzyżanowska - Myongoh
Dorota M. Krzyżanowska, mgr sztuki po Gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Aktualnie praktykuje Zen jako osoba niezależna (nie zrzeszona). Praktykuje od 1978 roku. Przez przeszło 30 lat praktykowała Zen w tradycji koreańskiego Patriarchy Zen Seung Sahna, jak również pobierała nauki u innych mistrzów buddyjskich. Zetknęła się też i zapoznała z systemami duchowymi innych tradycji, w tym Buddyzmu Tybetańskiego, Jogi, duchowości Indian północnoamerykańskich, nauczaniem Peruwiańskich Naguali, systemami psychoterapii procesu i innymi. W 1993 roku otrzymała przekaz Dharmy (Inka) od mistrza zen Seung Sahna i uczyła zen jako Mistrz Dharmy ( JiDo Poep Sa) w Europie, USA i Korei Pd. Jako artystka zajmuję się zarówno technikami klasycznymi - malarstwem sztalugowym i grafiką, jak i mediami wykorzystującymi nowoczesne technologie (grafikę komputerową, realizacje wielkoformatowe i inne). Obecnie mieszka i pracuje w Gdańsku.
jest jasno powiedziane, że jest niezrzeszona
szklanka to szklanka :)
Awatar użytkownika
Ryu
ex Global Moderator
Posty: 1940
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 23:04
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravāda
Lokalizacja: Zgierz

Re: Kontakt z Praktyka ZEN, prowadzaca: Dorota K.

Nieprzeczytany post autor: Ryu »

Cześć

Ale powołuje się na przekaz od DSSNa i zazwyczaj gdy ktoś dostaje przekaz, może dalej niezależnie nauczać i zawsze z „błogosławieństwem” Mistrza, a tu jest taki przekaz, że w zasadzie nie ma przekazu (co samo w sobie też jest dla mnie dziwne i nie rozumiem po co w ogóle wprowadzać takie wewnętrzne przekazy). Innymi słowy: Jakbym nie wiedział kim jest Dorota Krzyżanowska to bym po tym tekście uznał ją za nauczyciela z przekazem Dharmy Seung Sahna, który po prostu naucza niezależnie od szkoły.

pozdrawiam,
Tomek
Jestem właścicielem mojej kammy, spadkobiercą mojej kammy, zrodzony z mojej kammy, związany z moją kammą, istnieję wspierany przez moją kammę. Jakąkolwiek kammę stworzę, czy dobrą czy złą, będę jej spadkobiercą.
Obrazek
Awatar użytkownika
suru
Posty: 60
Rejestracja: sob lis 27, 2010 17:01
Płeć: kobieta
Tradycja: .
Lokalizacja: 3city/wawa

Re: Kontakt z Praktyka ZEN, prowadzaca: Dorota K.

Nieprzeczytany post autor: suru »

ja nie wiem kim ona jest i gubię się cały czas w nurtach, szkołach, przekazach, trylionach nauk, odłamów, nazw, definicji - więc dla mnie ta notka o niej brzmi normalnie - nie łączę jej z żadną ze szkół, bo jest powiedziane, że jest niezależna, a poza tym, oprócz praktykowania przez ileś tam lat tego i tego, otarła się o mnóstwo innych rzeczy jakoś tam związanych z duchowością.

więc w sumie jest ok - ja nic nie wiem i uznaję ją za niezależną i niezwiązaną.
Ty wiesz, i też uznajesz ją za niezależną.

wszystko gra - chyba nikt sie nie wpuści w maliny :)
szklanka to szklanka :)
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Kontakt z Praktyka ZEN, prowadzaca: Dorota K.

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

Ryuu pisze:a tu jest taki przekaz, że w zasadzie nie ma przekazu (co samo w sobie też jest dla mnie dziwne i nie rozumiem po co w ogóle wprowadzać takie wewnętrzne przekazy). k
W terminologii Kwan Um inka to nie przekaz. Inka to inka, czyli pozwolenie na nauczanie w ramach szkoły jako JDPSN. Wprowadza się to po to, żeby było więcej nauczycieli ;) Przekaz dostaje u nas Mistrz Zen.
Awatar użytkownika
Ryu
ex Global Moderator
Posty: 1940
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 23:04
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravāda
Lokalizacja: Zgierz

Re: Kontakt z Praktyka ZEN, prowadzaca: Dorota K.

Nieprzeczytany post autor: Ryu »

Cześć

Dzięki za sprostowanie. Opierałem się na tym, że w tym opisie jej inka jest opisane jako przekaz Dharmy.

pozdrawiam,
Tomek
Jestem właścicielem mojej kammy, spadkobiercą mojej kammy, zrodzony z mojej kammy, związany z moją kammą, istnieję wspierany przez moją kammę. Jakąkolwiek kammę stworzę, czy dobrą czy złą, będę jej spadkobiercą.
Obrazek
NOWorNEVER
Posty: 314
Rejestracja: sob kwie 23, 2011 17:28
Płeć: mężczyzna
Tradycja: chwilowo zbanowany zenek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kontakt z Praktyka ZEN, prowadzaca: Dorota K.

Nieprzeczytany post autor: NOWorNEVER »

"...Było w sumie 12 osób, bardzo radosna atmosfera, siedzielismy,, troszke śpiewaliśmy, była wyprawa na górkę i soen yue, siedzenie w ogródku, troche rozmów o dharmie, dobra zagrycha. Byy osoby z wielu sang i bezsangowe, kluczem cel naładowania akumulatorów w przyjaznym srodowisku i podzielenie sie z potrzebującymi ( z rodziną, kims chorym, itd.) wszystko skonczyło się kolo 22 i ogólnie towarzystwo mialo zadowolone miny, mimo wielu godzin siedzenia. Mnie siedzialo sie niezwykle dobrze."

Open Mind 108 (Dorota, kanal telewizyjny na facebook)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogłoszenia”