Seon w Rosji

wykłady nauczycieli dostępne w internecie - audio i wideo

Moderator: iwanxxx

labdryn
konto zablokowane
Posty: 136
Rejestracja: pt lip 09, 2010 05:41
Tradycja: Mahajana

Seon w Rosji

Nieprzeczytany post autor: labdryn »

Ciekawa strona świątyni założonej przez Weon-Myeong Sunima spadkobiercy Ven Seongcheola. Sporo cieakwych materiałów oraz linków.
Tu: http://dalma.ru/teachers/index.html
Dla poszerzenia horyzontów o koreańskim zen :)
Lamvadis
Posty: 432
Rejestracja: wt sie 04, 2009 09:04
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Wspólnota Dzogczen
Lokalizacja: Toruń

Re: Seon w Rosji

Nieprzeczytany post autor: Lamvadis »

Gdzie tam ciekawych, wszystko po rusku!
labdryn
konto zablokowane
Posty: 136
Rejestracja: pt lip 09, 2010 05:41
Tradycja: Mahajana

Re: Seon w Rosji

Nieprzeczytany post autor: labdryn »

Lamvadis pisze:Gdzie tam ciekawych, wszystko po rusku!
To co w tym złego?, piękny język! hahhahaha
Translator googla sobie naprawdę dobrze radzi z tłumaczeniem rosyjskiego, no lepiej chyba niż z angielskim.
:)
lwo
Senior User
Posty: 3168
Rejestracja: pn paź 01, 2007 14:58
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Soen
Lokalizacja: Warszawa

Re: Seon w Rosji

Nieprzeczytany post autor: lwo »

labdryn pisze:
Lamvadis pisze:Gdzie tam ciekawych, wszystko po rusku!
To co w tym złego?, piękny język! hahhahaha
Translator googla sobie naprawdę dobrze radzi z tłumaczeniem rosyjskiego, no lepiej chyba niż z angielskim.
:)
Ciekawa strona,
taki oto fragment z ,,Aktualności" translator mi wygenerował:

,,Wtorek 15 marca o 19:30 będzie ćwiczył z jednym z najstarszych polskich magistrantów mnich Kaisa Hawshaw, Yuzekom Grobarchykom. Yuzek powiedzieć o praktyce zazen, praktyki i odpowiedzieć na pytania.
Yuzek Grobarchyk, ćwicząc z Kaysenom od 1992 roku i stał się na początku misji w Polska Kajsa. Przez wiele lat, opracował on dojo w Chenstohove, mieszkał w dojo w Warszawie, jest teraz odpowiedzialny za dojo w Gdańsku.
Yuzek żył 1 rok w klasztorze, to Shaw Ji we Francji, 3 lata w klasztorze Ko Myo Ji w Polska, gdzie kierował bardzo - był szefem operacji i kierował pracami przy budowie tego klasztoru we Francji - Ho Sho Ji."
labdryn
konto zablokowane
Posty: 136
Rejestracja: pt lip 09, 2010 05:41
Tradycja: Mahajana

Re: Seon w Rosji

Nieprzeczytany post autor: labdryn »

Strona jest ciekawa, jedynie trzeba znać rosyjski, ja należę do pokolenia które zna, rozumiem, że dla innych to trudność. A szkoda Leszku, szczególnie dla Ciebie to cenne źródło informacji, dało by ci inny kontekst koreańskiego Seon niż tylko literatura z kręgu Kwan Um ;)
lwo
Senior User
Posty: 3168
Rejestracja: pn paź 01, 2007 14:58
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Soen
Lokalizacja: Warszawa

Re: Seon w Rosji

Nieprzeczytany post autor: lwo »

labdryn pisze:Strona jest ciekawa, jedynie trzeba znać rosyjski, ja należę do pokolenia które zna, rozumiem, że dla innych to trudność. A szkoda Leszku, szczególnie dla Ciebie to cenne źródło informacji, dało by ci inny kontekst koreańskiego Seon niż tylko literatura z kręgu Kwan Um ;)
Miło mi, ze tak o mnie się troszczysz i poszukujesz ,,szczególnie" dla mnie ,,cennych żródeł" informacji . :) Mogę Cię pocieszyć, że mój kontekst nie ogranicza się do literatury szkoły Kwan Um. Faktycznie, ta zacytowana przeze mnie informacja z podanej przez Ciebie strony wydaje mi się dość interesująca. A Tobie?
labdryn
konto zablokowane
Posty: 136
Rejestracja: pt lip 09, 2010 05:41
Tradycja: Mahajana

Re: Seon w Rosji

Nieprzeczytany post autor: labdryn »

leszek wojas pisze:
labdryn pisze:Strona jest ciekawa, jedynie trzeba znać rosyjski, ja należę do pokolenia które zna, rozumiem, że dla innych to trudność. A szkoda Leszku, szczególnie dla Ciebie to cenne źródło informacji, dało by ci inny kontekst koreańskiego Seon niż tylko literatura z kręgu Kwan Um ;)
Miło mi, ze tak o mnie się troszczysz i poszukujesz ,,szczególnie" dla mnie ,,cennych żródeł" informacji . :) Mogę Cię pocieszyć, że mój kontekst nie ogranicza się do literatury szkoły Kwan Um. Faktycznie, ta zacytowana przeze mnie informacja z podanej przez Ciebie strony wydaje mi się dość interesująca. A Tobie?
Zupełnie... :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Media”