Zen Paramita - Andrzej Stec JDPSN

wykłady nauczycieli dostępne w internecie - audio i wideo

Moderator: iwanxxx

Awatar użytkownika
Damian907
Posty: 809
Rejestracja: pn paź 13, 2008 15:44
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Ta sama co na początku.
Lokalizacja: Kielce

Zen Paramita - Andrzej Stec JDPSN

Nieprzeczytany post autor: Damian907 »

labdryn
konto zablokowane
Posty: 136
Rejestracja: pt lip 09, 2010 05:41
Tradycja: Mahajana

Re: Zen Paramita - Andrzej Stec JDPSN

Nieprzeczytany post autor: labdryn »

zen paramita...
??? z całym szacunkiem, ale!!!
Awatar użytkownika
Ryu
ex Global Moderator
Posty: 1940
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 23:04
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravāda
Lokalizacja: Zgierz

Re: Zen Paramita - Andrzej Stec JDPSN

Nieprzeczytany post autor: Ryu »

labdryn pisze:
zen paramita...
??? z całym szacunkiem, ale!!!
...ale co?
Jestem właścicielem mojej kammy, spadkobiercą mojej kammy, zrodzony z mojej kammy, związany z moją kammą, istnieję wspierany przez moją kammę. Jakąkolwiek kammę stworzę, czy dobrą czy złą, będę jej spadkobiercą.
Obrazek
Awatar użytkownika
Damian907
Posty: 809
Rejestracja: pn paź 13, 2008 15:44
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Ta sama co na początku.
Lokalizacja: Kielce

Re: Zen Paramita - Andrzej Stec JDPSN

Nieprzeczytany post autor: Damian907 »

O co chodzi :?:
labdryn
konto zablokowane
Posty: 136
Rejestracja: pt lip 09, 2010 05:41
Tradycja: Mahajana

Re: Zen Paramita - Andrzej Stec JDPSN

Nieprzeczytany post autor: labdryn »

Drobny szczegół, raczej powinno być: Zen "paramita", jako że to specyficzny styl nauczania w Szkole Kwan Um ( bo nie znam żadnej innej szkoły zen, która stosowałaby taką terminologię) zbyt łatwo kojarzy się z powszechnie znanymi w całym Buddyzmie Sześcioma Paramitami. Zwracam na to uwagę jedynie przez wzgląd na pewnego młodzienca, który tego sie nasłuchał i próbował wyprowadzić mnie z błędu, iż pierwszą Paramitą nie jest Dana-paramita...itd ;) , ale żebym zapoznał się z wykładem JDPSN Andrzeja Steca bo on wie najlepiej... i takie tam dalsze konsekwencje barku "dharmicznego wykształcenia" i niezbyt dobrej znajomości angielskiego - płyneły z ust mojego kolegi. Może warto, więc zaznaczyc by nie wprowadzać zbytnio haosu (choćby tylko w samej terminologi), to co na początku wykładu mówi Andrzej Stec JDPSN, że to nauczanie wg Mistrza Zen Seung Sahna, lub sprecyzować przedmiot wykładu: "Together Action - Zen Paramita".
Spokojnego dnia :)
Awatar użytkownika
Damian907
Posty: 809
Rejestracja: pn paź 13, 2008 15:44
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Ta sama co na początku.
Lokalizacja: Kielce

Re: Zen Paramita - Andrzej Stec JDPSN

Nieprzeczytany post autor: Damian907 »

Cóż, tak ten materiał podpisała osoba która go wrzuciła na yt.
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Zen Paramita - Andrzej Stec JDPSN

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

labdryn pisze:Drobny szczegół, raczej powinno być: Zen "paramita", jako że to specyficzny styl nauczania w Szkole Kwan Um ( bo nie znam żadnej innej szkoły zen, która stosowałaby taką terminologię) zbyt łatwo kojarzy się z powszechnie znanymi w całym Buddyzmie Sześcioma Paramitami. Zwracam na to uwagę jedynie przez wzgląd na pewnego młodzienca, który tego sie nasłuchał i próbował wyprowadzić mnie z błędu, iż pierwszą Paramitą nie jest Dana-paramita...itd ;) , ale żebym zapoznał się z wykładem JDPSN Andrzeja Steca bo on wie najlepiej... i takie tam dalsze konsekwencje barku "dharmicznego wykształcenia" i niezbyt dobrej znajomości angielskiego - płyneły z ust mojego kolegi. Może warto, więc zaznaczyc by nie wprowadzać zbytnio haosu (choćby tylko w samej terminologi), to co na początku wykładu mówi Andrzej Stec JDPSN, że to nauczanie wg Mistrza Zen Seung Sahna, lub sprecyzować przedmiot wykładu: "Together Action - Zen Paramita".
Spokojnego dnia :)

heh no, labdryn spokojnie :)
W buddyzmie wyliczanki paramit są różne, od 6 do 10.
Natomiast luźne twórcze podejścia do doktryny to w końcu specjalność zen. Akurat takie ujęcie zen jako paramity obejmującej wszystkie pozostałe jest tradycyjne w koreańskim zen. Natomiast jeśli ktoś myli retorykę zen z doktryną mahajany to jest niedouczony i nic na to nie poradzimy :) w Kwan Um bynajmniej nie uważa się, że zen paramita jest w oficjalnej wyliczance paramit.

Pzdr
Piotr
ODPOWIEDZ

Wróć do „Media”