Jak zorganizować spotkanie?

Wasze pierwsze pytania tyczące się buddyzmu

Moderator: forum e-budda team

Awatar użytkownika
Ras
Posty: 377
Rejestracja: śr cze 27, 2012 17:24
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogchen
Lokalizacja: Kraków

Jak zorganizować spotkanie?

Nieprzeczytany post autor: Ras »

Czołem, piszę w tym dziale, uznałem, że jest on chyba najbardziej odpowiedni.
Myślałem, czy by w moim mieście nie zorganizować spotkań buddystów. Problem jest taki, że nie mam zielonego pojęcia, ilu takowych tutaj jest. Nikogo nie znam, o nikim nie słyszałem. Brałem też pod uwagę zaproszenie jakiegoś nauczyciela, tylko powiedzcie mi (jeżeli wiecie) jaki to może być koszt? Nie mówię tutaj o wynajmie sali, bo to się załatwi. I czy w ogóle myślicie jest taka możliwość, że jakiś nauczyciel przyjechałby do nieznanego sobie miasta na wykład? Jak takie coś zorganizować, gdzie można znaleźć nauczycieli (myślałem o Zenie)? Myślałem, że pieniądze na takie coś mógłbym pozyskać z jakiś tanich wejściówek, no i może bym zrobił po wszystkim koncert jakiś kapel miejscowych, wejście parę złotych na wiadomy cel.
Pozdrawiam :namaste:
emaho!
Awatar użytkownika
ethan
Senior User
Posty: 842
Rejestracja: sob maja 23, 2009 16:01
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Wspólnota Dzogczen
Lokalizacja: Czysta Kraina

Re: Jak zorganizować spotkanie?

Nieprzeczytany post autor: ethan »

Kiedy jeszcze kilka lat temu mieszkalem w moim rodzinnym miescie, ktore podobnie jak twoje ma okolo 20 tys mieszkancow i rowniez chcialem poszukac jakis buddystow, mialem taki plan zeby wydrukowac male karteczki do przyklejania na miescie wraz z malym obrazkiem Buddy i taka informacja "Poszukuje osob zainteresowanych buddyzmem w celu rozpoczecia wspolnych medytacji, prosze o kontakt na moj email". Pozniej jednak kiedy dowiedzialem sie ze dostalem sie na studia porzucilem ten pomysl, wiedzac ze w moim nowym miejscu pobytu jest duzo grup buddyjskich, tak wiec juz nie mialem takiej potrzeby. Moze Ty w takim razie zrealizujesz ta idee hehe.

A jesli chcesz zaprosic jakiegos nauczyciela to oczywiscie ze jest to jak najbardziej mozliwe, musialbys tylko poprzez konkretna sange poprosic o kontakt do takiego nauczyciela i juz osobiscie sie dopytac i uzgodnic, ile za przejazd itd. Ale musialbys to tez dobrze rozreklamowac zeby czasem nie okazalo sie ze na wyklad przyszloby 5 osob :)
http://www.jasnesny.wordpress.com
„Nie oce­niaj suk­ce­su człowieka po tym jak wy­soko się wspiął, lecz jak wy­soko od­bił się od dna.”
Awatar użytkownika
Ras
Posty: 377
Rejestracja: śr cze 27, 2012 17:24
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogchen
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak zorganizować spotkanie?

Nieprzeczytany post autor: Ras »

Czyli na dobrą sprawe, nie jest to takie trudne :D

Ostatnio zacząłem działać w miejscowej Pracowni Działań Alternatywnych, grupa osób, która działa proekologicznie, dla zwierząt, dla ludzi, organizuje spotkania, koncerty. I właśnie zapodałem pomysł grupie, żeby zrobić coś takiego, zaprosić jakiegoś nauczyciela i zrobić wykład dla ludzi itp. I powstał też pomysł, żeby połączyć to z jakąś wystawą w miejscowym domu kultury o tym, co się dzieje w Tybecie. Czy znacie jakiś ludzi, którzy to nagłaśniają? Czy raczej samemu się za to wziąć?
emaho!
Awatar użytkownika
dharmozjad
Posty: 622
Rejestracja: sob sie 11, 2012 16:03
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravada, Vipassana

Re: Jak zorganizować spotkanie?

Nieprzeczytany post autor: dharmozjad »

Ras pisze:I powstał też pomysł, żeby połączyć to z jakąś wystawą w miejscowym domu kultury o tym, co się dzieje w Tybecie. Czy znacie jakiś ludzi, którzy to nagłaśniają?
na szybkiego:
http://ratujtybet.org/
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze pierwsze pytania”