Buddyzm w Singapurze

Wasze pierwsze pytania tyczące się buddyzmu

Moderator: forum e-budda team

Awatar użytkownika
Krzychu
Posty: 29
Rejestracja: sob maja 18, 2013 19:23
Płeć: mężczyzna
Tradycja: panteizm

Buddyzm w Singapurze

Nieprzeczytany post autor: Krzychu »

Próbowałem znaleźć informacje na ten temat za pośrednictwem GOOGLE, jednak nic konkretnego nie znalazłem. Jakie szkoły Buddyzmu dominują w Singapurze? Jaki wpływ na życie ludzi w tym kraju ma religia buddyjska?
Natura ta jest tym samym co umysł wszystkich buddów. Buddowie przeszłości i przyszłości jedynie go przekazują. Poza tym umysłem nigdzie nie ma buddy. Ale omamieni ludzie nie zdają sobie sprawy, że ich własny umysł jest buddą. Poszukują go na zewnątrz. Nigdy nie przestają wzywać buddów, oddawać im czci i dociekać jakie jest miejsce ich pobytu. Nie ulegajcie takim urojeniom. Poznajcie jedynie własny umysł. Poza nim nie ma innego buddy.
Awatar użytkownika
Karma Jesze
Posty: 271
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 15:10
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtzang
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Buddyzm w Singapurze

Nieprzeczytany post autor: Karma Jesze »

There are monasteries and Dharma centres from all three major traditions of Buddhism in Singapore: Theravada, Mahayana, and Vajrayana.
Most Buddhists in Singapore are Chinese and are of the Mahayana tradition.
Chinese Mahayana is the most predominant form of Buddhism in Singapore, with missionaries from Taiwan and China for several decades.
However, Thailand's Theravada Buddhism has seen growing popularity among the people (not only the Chinese) in the past decade. Soka Gakkai International, a Japanese Buddhist organisation, is practised by many people in Singapore, but by mostly those of Chinese descent. Tibetan Buddhism has also made slow inroads into the country in recent years.
http://en.wikipedia.org/wiki/Singapore#Religion

Tłumacz GOOGLE:
Istnieją ośrodki buddyjskie klasztory i ze wszystkich trzech głównych tradycji buddyzmu w Singapurze: Theravada, Mahajana i wadżrajany.
Większość buddystów w Singapurze są chińskie i są z tradycji Mahajany.
Chiński Mahajana jest najbardziej dominującą formą buddyzmu w Singapurze, z misjonarzy z Tajwanu i Chin od kilku dekad.
Jednak Tajlandii Theravada Buddyzm widział rosnącą popularność wśród ludzi (nie tylko chińskim) w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Soka Gakkai International Japanese Buddhist organizacja, jest praktykowane przez wielu ludzi w Singapurze, ale przede wszystkim tych, chińskiego pochodzenia. Buddyzm tybetański ma również powolne postępy w kraju w ostatnich latach.
:)
Praktykuj prawość poprzez trzy bramy!
Awatar użytkownika
Krzychu
Posty: 29
Rejestracja: sob maja 18, 2013 19:23
Płeć: mężczyzna
Tradycja: panteizm

Re: Buddyzm w Singapurze

Nieprzeczytany post autor: Krzychu »

Takiej informacji szukałem. Mahayana. Mój błąd, że szukałem tylko w języku polskim, a wystarczyło poszukać po angielsku. Dziękuję !
Natura ta jest tym samym co umysł wszystkich buddów. Buddowie przeszłości i przyszłości jedynie go przekazują. Poza tym umysłem nigdzie nie ma buddy. Ale omamieni ludzie nie zdają sobie sprawy, że ich własny umysł jest buddą. Poszukują go na zewnątrz. Nigdy nie przestają wzywać buddów, oddawać im czci i dociekać jakie jest miejsce ich pobytu. Nie ulegajcie takim urojeniom. Poznajcie jedynie własny umysł. Poza nim nie ma innego buddy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze pierwsze pytania”