Przyjęcie wskazań i buddyjski savoir-vivre

Wasze pierwsze pytania tyczące się buddyzmu

Moderator: forum e-budda team

dzo
konto zablokowane
Posty: 198
Rejestracja: pt lip 26, 2013 08:29
Płeć: mężczyzna
Tradycja: ateizm

Przyjęcie wskazań i buddyjski savoir-vivre

Nieprzeczytany post autor: dzo »

Na jesieni chcę przyjąć schronienie u wadżrajanistów i mam prośbę o łopatologiczne wyjaśnienie mi zasadniczych zasad zachowywania się
oraz tego czy można zaraz po schronieniu prosić o jakąś prostą abhiszekę i jak się na niej zachowywać.
Pytanie może głupawe ale nawet w kościele nie wiem jak się zachować bo od 10 lat nie chodzę prawie wcale a tym bardziej w zupełnie nieznanej kulturowo aczkolwiek ciekawej dla mnie wielce nowej religii.
Awatar użytkownika
Karinos
Posty: 731
Rejestracja: czw cze 17, 2010 19:20
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Wadżrajana
Lokalizacja: Dublin/Irlandia

Re: Przyjęcie wskazań i buddyjski savoir-vivre

Nieprzeczytany post autor: Karinos »

Lopatologicznie:

- Buddyjski savoir-vivre... http://www.benchen.org.pl/pl/lama-rincz ... voir-vivre

- Schronienie http://www.benchen.org.pl/pl/lama-rincz ... chronieniu

milego czytania :)
dzo
konto zablokowane
Posty: 198
Rejestracja: pt lip 26, 2013 08:29
Płeć: mężczyzna
Tradycja: ateizm

Re: Przyjęcie wskazań i buddyjski savoir-vivre

Nieprzeczytany post autor: dzo »

Dzięki za pomoc. Buddyjski savoir-vivre czytałem wczoraj. Teraz poczytam o schronieniu.
Tak sobie myślę, żeby przed schronieniem zrobić sobie z tydzień porannego i wieczornego mantrowania po 2 h.
Ostatnio jak tak długo mantrowałem to byłem cały dzień w lekkim transie i czułem jakąś lekkość.
Awatar użytkownika
Karinos
Posty: 731
Rejestracja: czw cze 17, 2010 19:20
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Wadżrajana
Lokalizacja: Dublin/Irlandia

Re: Przyjęcie wskazań i buddyjski savoir-vivre

Nieprzeczytany post autor: Karinos »

recytacja mantr jest bardzo pozyteczna, ale tez dobrze jest poczytac o Schronieniu zeby wiedziec o co chodzi zanim sie je przyjmie :)

rowniez jesli masz czas pomiedzy 13-26 Sierpnia to w Grabniku bedzie Sandzie Njenpa Rinpocze albo na poludniu w Darnkowie rowniez w Sierpniu bedzie Taklung Tsetrul Rinpocze (obecnie glowa szkoly Nigmapa). Warto zrobic wysilek i tam pojechac i poprosic o Schronienia. To niezwykli nauczyciele !
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze pierwsze pytania”