tatuaż

dyskusje i rozmowy

Moderator: Har-Dao

svent
Posty: 4
Rejestracja: czw cze 13, 2013 12:31
Płeć: mężczyzna
Tradycja: theravada

tatuaż

Nieprzeczytany post autor: svent »

Przepraszam jeśli to zbyt przyziemny, błahy wątek na forum. Słyszałem że mnisi buddyjscy tatuują się. Szukam typowo theravadyjskich motywów, wzorów.
szopen
Posty: 5
Rejestracja: śr sty 29, 2014 06:59
Płeć: mężczyzna
Tradycja: theravada

Re: tatuaż

Nieprzeczytany post autor: szopen »

Czesc, nie wiem jak jest w innych krajach buddyjskich ale pewnie chodzi Ci o tajskich mnichow. Robia oni tatulaze zwane Yantra sa to rozne symbole zabezpieczajace przed roznymi zlymi rzeczami lub majace przynosic szczescie. Jezeli mial bys okazje to polecam zrobic sobie wasnie w Tajlandi, tatulaze te robia mnisie w paru swiatyniach. Jest nawet mala ceremonia odnosnie nadania mocy tatulazowi :). Tatulaz jest robiony bambusem z igla ( wgl mnie mniej boli ) i trwa toche dluzej niz robiony maszynka. Cenowo jest roznie zalezy gdzie ale napewno taniej niz w Pl. Jezeli nie chcialbys w swiatyni to polecam wyspe koh chang jest tam bardzo duzo salonow ktore robia tatulaze z bambusa.Wzorow jest mnostwo wpisz sobie w google Yantra tatoo, warto tez sprawdzic co dany symbol oznacza :) Pozdrawiam :)
ikar
Posty: 1083
Rejestracja: pn lis 21, 2005 14:20
Tradycja: Theravada

Re: tatuaż

Nieprzeczytany post autor: ikar »

svent pisze:Przepraszam jeśli to zbyt przyziemny, błahy wątek na forum. Słyszałem że mnisi buddyjscy tatuują się. Szukam typowo theravadyjskich motywów, wzorów.
mnisi buddyjscy, nie moga sie tatuowac, a to winka z pewnej zasad.
Ale osba swiecka moze. Nawet symbol szatana. Nie ma znaczenia

pozdrawiam
ikar
"Chcemy iść łatwą drogą, ale jeżeli nie ma cierpienia, to nie ma mądrości. By dojrzeć do mądrości, musisz na swojej ścieżce naprawdę załamać się i zapłakać co najmniej trzy razy" Ajahn Chah
szopen
Posty: 5
Rejestracja: śr sty 29, 2014 06:59
Płeć: mężczyzna
Tradycja: theravada

Re: tatuaż

Nieprzeczytany post autor: szopen »

Hmm w vinaja nie ma nic na temat ze mnich nie moze zrobic sobie tatulazu, zalezy to bardziej od kultury i obyczajow w danym kraju http://www.youtube.com/watch?v=sGZv1vuFnB0 . Na przyklad w japoni nie jest to mile widziane poniewaz nie tak dawno temu tatulaze kojarzone byly z gangsterami yakuzy, natomiast w tajlandi i kambodzy ludzie swieccy i mnisi ( oczywiscie nie wszyscy ) czesto robia sobie tatulaze w celach ochronnych i traktuja je bardzo serio.. Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Buddyzm Theravada”