Medytacje w Therevadzie

dyskusje i rozmowy

Moderator: Har-Dao

Awatar użytkownika
snusmumriken90
Posty: 112
Rejestracja: pn lip 28, 2014 14:23
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Życie

Medytacje w Therevadzie

Nieprzeczytany post autor: snusmumriken90 »

Witam :namaste:
Zacząłem praktykować buddyzm w DD ponieważ tylko tej tradycji ośrodki znajdują się w mojej okolicy oraz wielkie wrażenie wywarła na mnie postać Olego Nydahla. Ostatnimi czasy zacząłem czytać materiały z Sasany oraz przeczytałem książke Ajahn Brahm'a i zrobiło to na mnie wielkie wrażenie i najprawdopodobniej w 100% poświęce sie tej tradycji. Oczywiście szkoda mi zostawiać sanghi ponieważ są to bardzo zajebiści ludzie. Zrobilem "krótkie schronienie" a do nyndro jakoś zupełnie mnie nie ciągnie. Nie jestem dobry w medytacjach gdzie jest sporo wizualizacji oraz mantr. Zdecydowanie lepiej rozpoznaję naturę swojego umyślu skupiając się na oddechu lub jakimkolwiek innym przedmiocie, zjawisku, obrazie itp.
Jakie medytacje są stosowane w tradycji Therevady? Które można stosować bez uzyskania lungu(?) od nauczyciela a które wymagają tego? Poproszę odpowiedź "po chłopsku" chociażby miałoby to być w stylu: a) b) c). :ok:
"Pomiędzy bodźcem, a reakcją jest przestrzeń. W tej przestrzeni leży wolność-moc wyboru naszej odpowiedzi"
Victor E. Frankl
:sage:
Awatar użytkownika
GatoNegro
Posty: 503
Rejestracja: śr lis 24, 2010 19:07
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Szkoła Zen Kwan Um
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Medytacje w Therevadzie

Nieprzeczytany post autor: GatoNegro »

Cześć. :)

Piszesz że czytujesz Sasanę, więc podsyłam tylko link do działu "jak zacząć" masz tam sporo artykułów o medytacji w tradycji Theravāda.

Pozdrawiam.
GN
Kwan Seum Bosal
ODPOWIEDZ

Wróć do „Buddyzm Theravada”