Forum e-Budda PL

''Odetnij słowa i zbyteczne myśli, a cały wszechświat będzie twoim domem.'' - Hsin Hsin Ming
Dzisiaj jest wt paź 17, 2017 17:51

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: pt wrz 29, 2017 15:15 

Tradycja: Zen Kwan Um
Cześć Wam,
Tak sobie medytuje (bez żadnej szczególnej techniki). Zwykle - czasem dłużej, czasem krócej - wchodzę w stan tu-i-teraz, 'pływam' (odnoszę się do uczucia towarzyszącego wyjściu z basenu) lub coś podobnego.
Rozważam udział w YMJJ, jednym z jego elementów jest rozmowa z mistrzem. I dumam nad tym o czym z nim rozmawiać. Im więcej pytań mam, tym bardziej zdaje sobie sprawę jak banalne one są. Że odpowiedź na nie dostanę w trakcie medytacji, to tylko kwestia czasu (i mojej gotowości).
Tak samo myślę o książkach. Poczytam sobie, znajdę odpowiedzi. Jednocześnie - uprzedzę się i zacznę myśleć lub wyczekiwać tego o czym piszą autorzy.
Trust yourself, hear yourself ... Coś po co tu przyszedłem.

Pytanie - jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Nieprzeczytany post: sob wrz 30, 2017 14:10 
Admin
Awatar użytkownika

Tradycja: yungdrung bon
witaj

Cytuj:
Pytanie - jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
jak dla mnie, to nasze zdanie jest tu bez znaczenia, i tak przeważa tendencja nawykowa i idzie się za określonymi radami, przy tak wszem i wobec postawionym pytaniu /do tego, owe rady mogą rodzić jeszcze więcej pomieszania/.

jest tak - masz podaną szkołę, której hołdujesz i w związku z tym, proponuję Tobie udać się z tym pytaniem bezpośrednio do jakiegoś nauczyciela dharmy z Twej tradycji ...a nie polegać na ananimowym forum :)
zakładam, że to ważne dla Ciebie jest bardzo.

pozdrawiam
:14:

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00