Czy Małgorzata Braunek jest mistrzem zen?

dyskusje i rozmowy

Moderator: iwanxxx

shimsong

Czy Małgorzata Braunek jest mistrzem zen?

Nieprzeczytany post autor: shimsong »

[Wątek wydzielony z wątku Śpiewy Zen z podkładem muzycznym. - iwanxxx 02.03.09 r.]

Małgorzata Braunek nie jest Mistrzem Zen.
keylan
Posty: 510
Rejestracja: śr kwie 04, 2007 21:18
Tradycja: Zen
Lokalizacja: Lublin

Czy Małgorzata Braunek jest mistrzem zen2?

Nieprzeczytany post autor: keylan »

shimsong pisze:Małgorzata Braunek nie jest Mistrzem Zen.
fakt, ale przekaz Dharmy ma.
Naviare necesse est, Vivere non est necesse.
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Śpiewy Zen z podkładem muzycznym.

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

shimsong pisze:Małgorzata Braunek nie jest Mistrzem Zen.
1. Kto to jest "Mistrz Zen" ?
2. Kim jest Małgorzata Braunek?

Pzdr
Piotr
shimsong

Re: Śpiewy Zen z podkładem muzycznym.

Nieprzeczytany post autor: shimsong »

iwanxxx pisze:
shimsong pisze:Małgorzata Braunek nie jest Mistrzem Zen.
1. Kto to jest "Mistrz Zen" ?
2. Kim jest Małgorzata Braunek?

Pzdr
Piotr

Nie mogę Ci oczywiście odpowiedzieć na to pytanie formalnie ale jeżeli nie wiesz, to podpowiedź jest w moim podpisie :)

1. Mistrz Zen, to oczywiście człowiek który otrzymał przekaz Mistrza Zen

2. Jeżeli chodzi o Małgorzatę Braunek, to w poniższym linku masz info:

http://kanzeon.pl/wp/?page_id=73



Pozdr
Jerzy
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Śpiewy Zen z podkładem muzycznym.

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

shimsong pisze:
iwanxxx pisze:
shimsong pisze:Małgorzata Braunek nie jest Mistrzem Zen.
1. Kto to jest "Mistrz Zen" ?
2. Kim jest Małgorzata Braunek?

Pzdr
Piotr

Nie mogę Ci oczywiście odpowiedzieć na to pytanie formalnie ale jeżeli nie wiesz, to podpowiedź jest w moim podpisie :)

1. Mistrz Zen, to oczywiście człowiek który otrzymał przekaz Mistrza Zen

2. Jeżeli chodzi o Małgorzatę Braunek, to w poniższym linku masz info:

http://kanzeon.pl/wp/?page_id=73



Pozdr
Jerzy
Jurek,

1. Mistrz Zen to tytuł, który explicite używa się chyba tylko w Kwan Um.
2. Sensei Braunek faktycznie nie ma tytułu "Mistrza Zen", bo w innych tradycjach takowy nie istnieje - ale nie wiem, czy to chciałeś powiedzieć. Niemniej jednak otrzymała shiho, a w soto żadnych jeszcze wyższych przekazów nie ma.

Pzdr
Piotr
Awatar użytkownika
LordD
Posty: 2542
Rejestracja: czw sie 31, 2006 09:12
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtsang
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Śpiewy Zen z podkładem muzycznym.

Nieprzeczytany post autor: LordD »

A roshi to chyba coś jak mistrz zen?
shimsong

Re: Śpiewy Zen z podkładem muzycznym.

Nieprzeczytany post autor: shimsong »

iwanxxx pisze:
shimsong pisze:
iwanxxx pisze:
shimsong pisze:Małgorzata Braunek nie jest Mistrzem Zen.
Jurek,

1. Mistrz Zen to tytuł, który explicite używa się chyba tylko w Kwan Um.
2. Sensei Braunek faktycznie nie ma tytułu "Mistrza Zen", bo w innych tradycjach takowy nie istnieje - ale nie wiem, czy to chciałeś powiedzieć. Niemniej jednak otrzymała shiho, a w soto żadnych jeszcze wyższych przekazów nie ma.

Pzdr
Piotr
1. Używa się również tytułu Mistrz Zen ale częściej Zen Roshi, odpowiednik Soen Sa Nima w Kwan Um.
2. Małgorzata Braunek jest Sensejem. Z tego co się orientuję szkoła Kanzeon wywodzi się z linii Roshiego Taizana Meazumiego, przyjaciela Dea Soen Sa Nima, który posiadał nie tylko przekaz Soto ale również Rinzai.
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Śpiewy Zen z podkładem muzycznym.

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

shimsong pisze:
iwanxxx pisze:
shimsong pisze:
iwanxxx pisze:
shimsong pisze:Małgorzata Braunek nie jest Mistrzem Zen.
Jurek,

1. Mistrz Zen to tytuł, który explicite używa się chyba tylko w Kwan Um.
2. Sensei Braunek faktycznie nie ma tytułu "Mistrza Zen", bo w innych tradycjach takowy nie istnieje - ale nie wiem, czy to chciałeś powiedzieć. Niemniej jednak otrzymała shiho, a w soto żadnych jeszcze wyższych przekazów nie ma.

Pzdr
Piotr
1. Używa się również tytułu Mistrz Zen ale częściej Zen Roshi, odpowiednik Soen Sa Nima w Kwan Um.
2. Małgorzata Braunek jest Sensejem. Z tego co się orientuję szkoła Kanzeon wywodzi się z linii Roshiego Taizana Meazumiego, przyjaciela Dea Soen Sa Nima, który posiadał nie tylko przekaz Soto ale również Rinzai.
Roshi to w soto tytuł grzecznościowy dla starszego mnicha - nie nadaje się go oficjalnie. Nie wiem dokładnie czy w rinzai tytuł roshi jest nadawany, czy jest tak samo jak w soto. Określenie mistrz zen, w sensie nadanego tytułu też nie występuje, natomiast używa się go, bo tak się utarło na zachodzie. No i w sensie "utartym" na zachodzie, sensei Braunek jak najbardziej jest mistrzem zen - do tego zmierzałem.

Pzdr
Piotr
shimsong

Re: Śpiewy Zen z podkładem muzycznym.

Nieprzeczytany post autor: shimsong »

iwanxxx pisze:
Roshi to w soto tytuł grzecznościowy dla starszego mnicha - nie nadaje się go oficjalnie. Nie wiem dokładnie czy w rinzai tytuł roshi jest nadawany, czy jest tak samo jak w soto. Określenie mistrz zen, w sensie nadanego tytułu też nie występuje, natomiast używa się go, bo tak się utarło na zachodzie. No i w sensie "utartym" na zachodzie, sensei Braunek jak najbardziej jest mistrzem zen - do tego zmierzałem.

Pzdr
Piotr
Żeby mieć stuprocentową pewność, że Sensei Małgorzata Braunek jest prawdziwym Mistrzem Zen, trzeba by otrzymać przekaz a następnie ją sprawdzić :)
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Śpiewy Zen z podkładem muzycznym.

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

shimsong pisze:
iwanxxx pisze:
Roshi to w soto tytuł grzecznościowy dla starszego mnicha - nie nadaje się go oficjalnie. Nie wiem dokładnie czy w rinzai tytuł roshi jest nadawany, czy jest tak samo jak w soto. Określenie mistrz zen, w sensie nadanego tytułu też nie występuje, natomiast używa się go, bo tak się utarło na zachodzie. No i w sensie "utartym" na zachodzie, sensei Braunek jak najbardziej jest mistrzem zen - do tego zmierzałem.

Pzdr
Piotr
Żeby mieć stuprocentową pewność, że Sensei Małgorzata Braunek jest prawdziwym Mistrzem Zen, trzeba by otrzymać przekaz a następnie ją sprawdzić :)
Czyli Ty już otrzymałeś przekaz i sprawdziłeś, zanim napisałeś, że sensei Braunek nie jest mistrzem zen?
shimsong

Re: Śpiewy Zen z podkładem muzycznym.

Nieprzeczytany post autor: shimsong »

iwanxxx pisze:
Czyli Ty już otrzymałeś przekaz i sprawdziłeś, zanim napisałeś, że sensei Braunek nie jest mistrzem zen?
Obydwaj nie otrzymaliśmy przekazu, dlatego lepiej powrócić do tematu i posłuchać sutry tysiąca oczu i rąk i Wielkiej Dharani z muzyką :)
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Śpiewy Zen z podkładem muzycznym.

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

shimsong pisze:
iwanxxx pisze:
Czyli Ty już otrzymałeś przekaz i sprawdziłeś, zanim napisałeś, że sensei Braunek nie jest mistrzem zen?
Obydwaj nie otrzymaliśmy przekazu, dlatego lepiej powrócić do tematu i posłuchać sutry tysiąca oczu i rąk i Wielkiej Dharani z muzyką :)
Ależ żeby sprawdzić, czy ja nie mam przekazu musisz przecież sam otrzymać przekaz i mnie sprawdzić. :przestraszony:
Mogę tak długo. :cwaniak:
Ale chodzi mi o jedno: nie siej, proszę, dezinformacji.

Pzdr
Piotr
shimsong

Re: Śpiewy Zen z podkładem muzycznym.

Nieprzeczytany post autor: shimsong »

iwanxxx pisze:
Ależ żeby sprawdzić, czy ja nie mam przekazu musisz przecież sam otrzymać przekaz i mnie sprawdzić. :przestraszony:
Mogę tak długo. :cwaniak:
Ale chodzi mi o jedno: nie siej, proszę, dezinformacji.

Pzdr
Piotr
Jeżeli chodzi o sprawdzenie Ciebie, to od tego są Soen Sa Nimowie i Poep Sa Nimowie. Jedź na Kyol Che lub YMJJ i będziesz miał jasność :orany:
A jeżeli chodzi o sianie dezinformacji, to zapraszam kolego do nauki:

http://en.wikipedia.org/wiki/Roshi
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Śpiewy Zen z podkładem muzycznym.

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

shimsong pisze:
iwanxxx pisze: A jeżeli chodzi o sianie dezinformacji, to zapraszam kolego do nauki:

http://en.wikipedia.org/wiki/Roshi
Ale to jest o tytule roshi, a nie mistrza zen. A jak już pisałem, w soto nie nadaje się żadnego z tych tytułów, co z resztą w tym artykule też napisali. Jeśli Cię interesuje hierarchia soto to ten artykuł jest trochę precyzyjniejszy niż wikipedia, ale słowo mistrz zen w nim nie pada. Pisanie, że sensei Braunek "nie jest mistrzem zen" na takim forum jak to jest samo w sobie sianiem dezinformacji, bo nic z niego nie wynika, a stwarza fałszywe wrażenie, że w ogóle taki tytuł ktoś mógłby jej nadać. Z mojej strony EOT.

Pzdr
Piotr
shimsong

Re: Śpiewy Zen z podkładem muzycznym.

Nieprzeczytany post autor: shimsong »

iwanxxx pisze:
shimsong pisze:
iwanxxx pisze: A jeżeli chodzi o sianie dezinformacji, to zapraszam kolego do nauki:

http://en.wikipedia.org/wiki/Roshi
Ale to jest o tytule roshi, a nie mistrza zen. A jak już pisałem, w soto nie nadaje się żadnego z tych tytułów.
Piotrek, zarówno w Rinzai jak i w Soto nadaje się tytuł Roshi. Dla przyładu Roshi Kwong. Pisałem wcześniej, że szkoła Kanzeon wywodzi się od Mistrza Zen Roshiego Meazumiego, który jako chyba jedyny japoński nauczyciel otrzymał przekaz Soto i Rinzai. Sensei Małgorzata Braunek jest spadkobiercą Roshiego Genpo ale z tego co się orientuję nie może udzielić przekazu, ponieważ nie posiada tytułu Roshi.

Pozdrawiam.

PS.

http://www.youtube.com/watch?v=9-Dh-hmaHBw
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Śpiewy Zen z podkładem muzycznym.

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

shimsong pisze:
iwanxxx pisze:
shimsong pisze:
iwanxxx pisze: A jeżeli chodzi o sianie dezinformacji, to zapraszam kolego do nauki:

http://en.wikipedia.org/wiki/Roshi
Ale to jest o tytule roshi, a nie mistrza zen. A jak już pisałem, w soto nie nadaje się żadnego z tych tytułów.
Piotrek, zarówno w Rinzai jak i w Soto nadaje się tytuł Roshi. Dla przyładu Roshi Kwong. Pisałem wcześniej, że szkoła Kanzeon wywodzi się od Mistrza Zen Roshiego Meazumiego, który jako chyba jedyny japoński nauczyciel otrzymał przekaz Soto i Rinzai. Sensei Małgorzata Braunek jest spadkobiercą Roshiego Genpo ale z tego co się orientuję nie może udzielić przekazu, ponieważ nie posiada tytułu Roshi.

Pozdrawiam.

PS.

http://www.youtube.com/watch?v=9-Dh-hmaHBw
Jurek - nie jest tak. W soto jesteś roshi, jak jakiś inny mnich z szacunku mówi do Ciebie roshi. Shunryu Suzuki np. bardzo się dziwił, jak ludzie zaczęli do niego mówić per "roshi", bo tak im kazał Alan Watts. Pytał "Skąd wy to wzięliście?" Słowo roshi (老師, lao3 shi1) znaczy po prostu nauczyciel, a nie mistrz zen. Jeśli sensei Braunek ma w soto shiho, to jest to przekaz i koniec - dalsze stopnie w hierarchii nadawane są już przez Sotoshu (w sensie organizacji) i podejrzewam, że sangha roshiego Genpo specjalnie się nimi nie przejmuje. W Crooked Cucumber jest scena jak Suzuki z uczniem patrzą na jego biografię przygotowaną do jakiegoś celu. Uczeń pyta "To kiedy zostałeś mistrzem zen?" A Suzuki pokazuje palcem tu, a nie może tu, albo tu :) Kiedy pierwsi nauczyciele przyjechali do USA, to Amerykanie już czekali na "mistrza zen", bo byli pewni, że coś takiego istnieje. A ci nauczyciele po prostu stwierdzili, że jak chcą, to niech mają.

Nie wiem zupełnie jak jest w rinzai, ale jeśli jesteś gotów na szok, mogę napisać jak to się odbywa w Korei :)

Pzdr
Piotr
PS. Wydzielę ten offtop wieczorem.
shimsong

Re: Śpiewy Zen z podkładem muzycznym.

Nieprzeczytany post autor: shimsong »

iwanxxx pisze:
Jurek - nie jest tak. W soto jesteś roshi, jak jakiś inny mnich z szacunku mówi do Ciebie roshi. Shunryu Suzuki np. bardzo się dziwił, jak ludzie zaczęli do niego mówić per "roshi", bo tak im kazał Alan Watts. Pytał "Skąd wy to wzięliście?" Słowo roshi (老師, lao3 shi1) znaczy po prostu nauczyciel, a nie mistrz zen. Jeśli sensei Braunek ma w soto shiho, to jest to przekaz i koniec - dalsze stopnie w hierarchii nadawane są już przez Sotoshu (w sensie organizacji) i podejrzewam, że sangha roshiego Genpo specjalnie się nimi nie przejmuje. W Crooked Cucumber jest scena jak Suzuki z uczniem patrzą na jego biografię przygotowaną do jakiegoś celu. Uczeń pyta "To kiedy zostałeś mistrzem zen?" A Suzuki pokazuje palcem tu, a nie może tu, albo tu :) Kiedy pierwsi nauczyciele przyjechali do USA, to Amerykanie już czekali na "mistrza zen", bo byli pewni, że coś takiego istnieje. A ci nauczyciele po prostu stwierdzili, że jak chcą, to niech mają.

Nie wiem zupełnie jak jest w rinzai, ale jeśli jesteś gotów na szok, mogę napisać jak to się odbywa w Korei :)

Pzdr
Piotr
PS. Wydzielę ten offtop wieczorem.
Pierwotnie nie ma tytułów ani mistrzów ale Nauczyciele od setek lat, udzielają pozwoleń na nauczanie, przekazów i tytułów.
To się inaczej odbywa w różnych szkołach i tradycjach ale tak jak w Kwan Um - Poep Sa Nim tak również w Kanzeon - Sensei nie może udzielić przekazu. Przekaz daje Soen Sa Nim i Roshi.

http://kanzeon.pl/wp/?page_id=66
http://kanzeon.pl/wp/?page_id=63
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Śpiewy Zen z podkładem muzycznym.

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

shimsong pisze:To się inaczej odbywa w różnych szkołach i tradycjach ale tak jak w Kwan Um - Poep Sa Nim tak również w Kanzeon - Sensei nie może udzielić przekazu. Przekaz daje Soen Sa Nim i Roshi.

http://kanzeon.pl/wp/?page_id=63
Jurek, czy mógłbyś wskazać źródło swoich informacji na temat tego jak funkcjonuje przekaz w linii Maezumiego? Bo wiesz, ja już praktykowałem w takiej sandze, gdzie młodsi nauczyciele po przekazie po prostu używali tytułu sensei, bo uznali, że tytuł roshi ma zbyt nobliwy wydźwięk. Podejrzewam, że z uczniami Genpo roshiego może być tak samo. Może być też tak, że tylko ci, co maja przekaz rinzai są roshi, bo tam to chyba oficjalny tytuł. Tak by można wydedukować z tych biografii - po przekazie shiho są sensei, a po inka shomei są roshi, Pierwsze to instytucja soto, drugie rinzai.
shimsong

Re: Śpiewy Zen z podkładem muzycznym.

Nieprzeczytany post autor: shimsong »

iwanxxx pisze:
shimsong pisze:To się inaczej odbywa w różnych szkołach i tradycjach ale tak jak w Kwan Um - Poep Sa Nim tak również w Kanzeon - Sensei nie może udzielić przekazu. Przekaz daje Soen Sa Nim i Roshi.

http://kanzeon.pl/wp/?page_id=63
Jurek, czy mógłbyś wskazać źródło swoich informacji na temat tego jak funkcjonuje przekaz w linii Maezumiego? Bo wiesz, ja już praktykowałem w takiej sandze, gdzie młodsi nauczyciele po przekazie po prostu używali tytułu sensei, bo uznali, że tytuł roshi ma zbyt nobliwy wydźwięk. Podejrzewam, że z uczniami Genpo roshiego może być tak samo. Może być też tak, że tylko ci, co maja przekaz rinzai są roshi, bo tam to chyba oficjalny tytuł. Tak by można wydedukować z tych biografii - po przekazie shiho są sensei, a po inka shomei są roshi, Pierwsze to instytucja soto, drugie rinzai.
Nigdy Piotrek nie słyszałem aby Sensei udzielił przekazu w Soto czy w Rinazi. Wszyscy starsi spadkobiercy Dharmy Roshiego Meazumiego tytułowani są Roshi:

http://www.whiteplum.org/Maezumi%20Biography.htm

Najlepiej gdyby wypowiedział się jednak jakiś starszy uczeń ze Szkoły Kanzeon, wówczas nie byłoby żadnych wątpliwości. Ja od 20 lat praktykuję w Kwan Um i nie jestem znawcą tradycji Soto i Rinzai. Ciekawostką jest to, że duży wpływ na rozwój tych szkół w Polsce i Europie (Kanzeon i Kannon) miał Dae Soen Sa Nim a miało to związek z przyjaźnią jaką darzył Mistrza Soto Roshiego Kwonga i Mistrza Soto/Rinzai Roshiego Meazumiego.
iriomote
Posty: 101
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 00:49

Re: Czy Małgorzata Braunek jest mistrzem zen?

Nieprzeczytany post autor: iriomote »

W ramach słownictwa japońskiego: sensei to nauczyciel w odniesieniu tylko do osoby swieckiej, roshi to grzecznoscowo mistrz, mnicha nie nazywa się nigdy sensei w Japonii, nie slyszalam o przekazie Dharmy przez sensei chociazby w ramach organizacji Sanbo-Kyodan, chyba ze to ma miejsce? Ogolnie zabawę w taką terminologię rozwinęli świeccy ludzie zachodu co to się zaczęli bawić w paramonastyczny Zen.
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Czy Małgorzata Braunek jest mistrzem zen?

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

iriomote pisze:W ramach słownictwa japońskiego: sensei to nauczyciel w odniesieniu tylko do osoby swieckiej, roshi to grzecznoscowo mistrz, mnicha nie nazywa się nigdy sensei w Japonii, nie slyszalam o przekazie Dharmy przez sensei chociazby w ramach organizacji Sanbo-Kyodan, chyba ze to ma miejsce? Ogolnie zabawę w taką terminologię rozwinęli świeccy ludzie zachodu co to się zaczęli bawić w paramonastyczny Zen.
Och, ale tu mamy zaledwie dwa tytuły. W Japonii to jest dopiero rozwinięta zabawa w terminologię! No i jaka zabawa w paramonastycyzm - pijący alkohol i jedzący mięso mnisi z żonami i dziećmi, którym przekazują świątynie to jest dopiero prawdziwe paramonastyczne party. Na tym zgniłym zachodzie to jest stypa przy tym.

Pzdr
Wodzirej
keylan
Posty: 510
Rejestracja: śr kwie 04, 2007 21:18
Tradycja: Zen
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy Małgorzata Braunek jest mistrzem zen?

Nieprzeczytany post autor: keylan »

iriomote pisze:W ramach słownictwa japońskiego: sensei to nauczyciel w odniesieniu tylko do osoby swieckiej, roshi to grzecznoscowo mistrz, mnicha nie nazywa się nigdy sensei w Japonii, nie slyszalam o przekazie Dharmy przez sensei chociazby w ramach organizacji Sanbo-Kyodan, chyba ze to ma miejsce? Ogolnie zabawę w taką terminologię rozwinęli świeccy ludzie zachodu co to się zaczęli bawić w paramonastyczny Zen.
nie tylko nauczyciel, lekarz, prawnik itd... też po japońsku zwracasz się do nich najczęściej per "sensee" ogólnie osoba wykonująca szacowny zawód.
Może zaprzestańmy na tym że p.Małgosia* ma shiho czy może udzielać przekazu czy nie nigdzie nie jest napisane, w przyszłym tygodniu będę na zazen w Lublinie to się dopytam Furyu co i jak jest z hierarchią w Kanzeonie (pół roku mnie nie było mam nadzieje że mnie nie kopnie w pupe ;).
Cała dyskusja zaczęła się od mojego żartobliwego stwierdzenia że Zen w Europie Polkami stoi (2 panie SSN, 1 pani z inka, 1 pani z shiho jak na 40tysięcy praktykujących** to całkiem nieźle chyba?)

*pozwalam sobie na zdrobnienie bo tak wszyscy zdrabniają imię p. Małgorzaty w Lublinie mam nadzieję że nikogo to nie razi?
**dane z wiki, dla całości buddystów, nie było podziału na szkoły...
Naviare necesse est, Vivere non est necesse.
shimsong

Re: Czy Małgorzata Braunek jest mistrzem zen?

Nieprzeczytany post autor: shimsong »

Wywiad z Małgorzatą Braunek dla WP.tv na temat "Potopu". Opowiada ciekawą historię związaną z kręceniem tego filmu.
Jest bardzo zrelaksowana i dużo jest w niej pozytywnej energii oraz życzliwości:

http://wp.tv/i,Malgorzata-Braunek-wspom ... caid=67b3a
Awatar użytkownika
jw
Senior User
Posty: 2151
Rejestracja: śr lip 30, 2003 22:46
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Tradycja Rogatego Buddy ;)
Kontakt:

Re: Czy Małgorzata Braunek jest mistrzem zen?

Nieprzeczytany post autor: jw »

shimsong pisze:Wywiad z Małgorzatą Braunek dla WP.tv na temat "Potopu".
Inny wywiad:
http://tygodnik.onet.pl/33,0,11859,1,artykul.html
http://www.rogatybudda.pl
Wszystko, co napisałem powyżej wyraża wyłącznie moje prywatne opinie, chyba że zostało to WYRAŹNIE zaznaczone inaczej. Nikt nie musi się z nimi zgadzać.
shimsong

Re: Czy Małgorzata Braunek jest mistrzem zen?

Nieprzeczytany post autor: shimsong »

jw pisze:
shimsong pisze:Wywiad z Małgorzatą Braunek dla WP.tv na temat "Potopu".
Inny wywiad:
http://tygodnik.onet.pl/33,0,11859,1,artykul.html
Ciekawy wywiad.

Mistrzyni Zen Soeng Hyang (Barbara Rhodes) od ponad dwudziestu lat pracuje w hospicjum. Zmarło przy niej ponad trzy tysiące ludzi. Oto link do mowy Dharmy w której opowiada o tym:

http://www.zen.pl/kwanum/Soeng_Hyang_15 ... rszawa.mp3
jacob
Posty: 40
Rejestracja: wt gru 02, 2008 16:40
Tradycja: zen soto
Lokalizacja: kaszuby

Re: Czy Małgorzata Braunek jest mistrzem zen?

Nieprzeczytany post autor: jacob »

A jam dwukrotnie uczestniczył w sesshinkach prowadzonych przez Małgorzatę Braunek i muszę stwierdzić, że jest Ona nie tylko Mistrzem, ale i Panem :-) Bogiem.
...droga jest pełna, jak bezmiar przestrzeni, gdzie nie ma braku i nie ma nadmiaru...gdy wybieramy, albo odrzucamy, zapominamy o tej prostej prawdzie...
azx
konto zablokowane
Posty: 60
Rejestracja: czw lip 29, 2010 21:03
Tradycja: własna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy Małgorzata Braunek jest mistrzem zen?

Nieprzeczytany post autor: azx »

jacob pisze:jest Ona nie tylko Mistrzem, ale i Panem :-) Bogiem.
Fajnie mówi bo mówi szczerze. Skądinąd cały tłum Bogów czy certyfikowanych Mistrzów z pieczątką od samego Buddy :cooll: nie zastąpi własnej praktyki, którą weryfikuje tylko własne zrozumienie.
Kalamowie: nie wierzcie tradycji, nie wierzcie temu co jest napisane w świętych księgach, nie wierzcie przez wzgląd 'Ten jest naszym nauczycielem'.
jacob
Posty: 40
Rejestracja: wt gru 02, 2008 16:40
Tradycja: zen soto
Lokalizacja: kaszuby

Re: Czy Małgorzata Braunek jest mistrzem zen?

Nieprzeczytany post autor: jacob »

: przytul : ... i wówczas absolutnie Wszystko praktykuje wraz z Tobą : Padam :
...droga jest pełna, jak bezmiar przestrzeni, gdzie nie ma braku i nie ma nadmiaru...gdy wybieramy, albo odrzucamy, zapominamy o tej prostej prawdzie...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Buddyzm Zen”