Praktykujacy Theravade w Polsce?

pytania o sangi - oraz nawiązanie kontaktu z ludźmi - w różnych miastach

Moderator: Har-Dao

Awatar użytkownika
piotr
ex Global Moderator
Posty: 3569
Rejestracja: pn cze 30, 2003 08:02
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Re: Praktykujacy Theravade w Polsce?

Nieprzeczytany post autor: piotr »

Cześć gyry,

Witaj na forum. :)
Awatar użytkownika
Schmalzler
Posty: 129
Rejestracja: wt gru 18, 2012 11:05
Płeć: mężczyzna
Tradycja: istota medytująca

Re: Praktykujacy Theravade w Polsce?

Nieprzeczytany post autor: Schmalzler »

Znajdą się jacyś Theravadianie w Bydgoszczy? Chętnie zobaczyłbym jak wygląda na żywo praktyka oraz strona teoretyczna tego światopoglądu.
"O czym nie można mówić, o tym trzeba milczeć".

Ludwig Wittgenstein
Awatar użytkownika
GreenTea
ex Global Moderator
Posty: 4530
Rejestracja: czw mar 19, 2009 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Vajrayana

Re: Praktykujacy Theravade w Polsce?

Nieprzeczytany post autor: GreenTea »

Hej, Schmalzler,
przeczytaj wątek Spis Powszechny Theravadinów. Nie jesteś osamotniony w kwestii pytań, kto praktykuje ;)

pozdrawiam, gt
Awatar użytkownika
Gottlieb
Posty: 31
Rejestracja: sob paź 03, 2015 20:40
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravāda

Re: Praktykujacy Theravade w Polsce?

Nieprzeczytany post autor: Gottlieb »

Słoweńcy dali radę ( Goljek Forest Hermitage/ Samaṇadīpa) to i u nas się poradzi. Nadzieję mam, że pewnego dnia, w bliżej nieokreślonej przyszłości, tryumfalnie powróci do Polski Venerable Jagodziński i zasieje poważny ferment, znajdą się szczodrzy sponsorzy i powstanie jakiś ośrodek albo nawet klasztor. Choćby nawet taki malutki tyci tyci. :peace:

http://www.slo-theravada.org/samanadipa.html
Awatar użytkownika
GreenTea
ex Global Moderator
Posty: 4530
Rejestracja: czw mar 19, 2009 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Vajrayana

Re: Praktykujacy Theravade w Polsce?

Nieprzeczytany post autor: GreenTea »

Gottlieb pisze:Nadzieję mam, że pewnego dnia, w bliżej nieokreślonej przyszłości, tryumfalnie powróci do Polski Venerable Jagodziński (...)
:D
Trzymam za niego kciuki. ;)

Pozdrawiam, gt
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Praktykujacy Theravade w Polsce?

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witam
Gottlieb pisze:Nadzieję mam, że pewnego dnia, w bliżej nieokreślonej przyszłości, tryumfalnie powróci do Polski Venerable Jagodziński (...)
brzmi dobrze, z tym że, sam Har-Dao /tak jak rozmawiałem z Nim przed wyjazdem/ ma inne plany, ale... nic w sansarze nie jest trwałe, zatem i Jego plany mogą ulec zmianie i tu, z jednej strony jestem za, by powrócił i dalej pracował na rzecz Dhammy w Polsce /ciekawy Nauczyciel byłby z Niego/, a z drugiej, doskonale Go rozumiem, ponieważ sam /jeżeli będzie to tylko możliwym/ udam się tam, gdzie wszystko sprowadzi się do ''siedzenia twarzą do ściany'' bez powrotu do świata.

pozdrawiam
:14:
.
dane :580:
Awatar użytkownika
Gottlieb
Posty: 31
Rejestracja: sob paź 03, 2015 20:40
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravāda

Re: Praktykujacy Theravade w Polsce?

Nieprzeczytany post autor: Gottlieb »

W takim razie życzę powodzenia również Tobie. Ja też planuję takie ,,dłuższe posiedzenie'', ale są to szczeniackie plany młodego szczeniaka, a takie plany charakteryzują się szczególną nietrwałością.

Życzę Theravadzie, jak i wszystkim innym szkołom/tradycjom buddyjskim, a nawet niebuddyjskim w Polsce pomyślności.
Póki co jestem zdumiony, że na Górnym Śląsku istnieje jedna theravadyjska grupa medytacyjna (Bielsko-Biała). W końcu w samej aglomeracji śląskiej mieszka ok. 3,5 mln osób.

Nasunął mi się taki czarny scenariusz, w którym to nie daj boże, rezydującym w Polsce nauczycielem Theravady byłby Venerable Gottlieb. Na szczęście to Polsce nie grozi. Byłby to upadek Dhammy albo powstała by jakaś nowa, heretycko-synkretyczna sekta. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kontakt”