Uchodźcy i Emigranci z krajów arabskich i magrebu

relacje pomiędzy buddyzmem a innymi religiami

Moderator: iwanxxx

Awatar użytkownika
zarofka
Posty: 466
Rejestracja: pt gru 29, 2006 16:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Karma Kagyu

Re: Uchodźcy i Emigranci z krajów arabskich i magrebu

Nieprzeczytany post autor: zarofka »

Słuszna idea. :)
Taka moja refleksja, podzielę się nią. Kiedy wybuchła wojna w Syrii przyznam, że niewiele wiedziałam o tym kraju i zaczęłam wtedy wertować księgi oraz czytać dużo o historii Syrii, polityce, gospodarce i wszystkim, co z Syrią związane. Teraz już wielu rzeczy mogę nie pamiętać, ale wtedy uderzyła mnie jedna rzecz, że rodowici Syryjczycy wyglądają jak Polacy. Jasne włosy, niebieskie oczy.. Aryjczycy.. I otóż, nasz kraj szczęśliwie/nieszczęśliwie w 966 r. stał się krajem chrześcijańskim. Jego historię znamy, wiemy jak nam się tu żyje dzisiaj. Natomiast Syria w VII w. została podbita przez muzułmanów. Od tego momentu doświadcza regularnych wojen domowych, najazdów (np. mongolskich przez Timura, który wycinał w pień chrześcijan i bratał się z muzułmańskimi władcami), prześladowań, wiecznej walki między sunnitami i szyitami a także innymi odłamami islamu oraz trwa praktycznie ciągły pogrom (z przerwami na bardziej nazwałabym to liberalne bądź nacjonalistyczne rządy) chrześcijan i innych bytów. W sumie doprowadziło to Syrię do ruiny całkowitej. Współczuję bardzo Syryjczykom i myślę, że zabrakło im może takiego naszego Sobieskiego albo innego silnego władcy, który odparłby najazd Arabów, mimo przegranej politycznie sytuacji z sąsiedztwem? Może teraz ich sytuacja wyglądałaby inaczej?
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Uchodźcy i Emigranci z krajów arabskich i magrebu

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witaj
zarofka pisze:Teraz już wielu rzeczy mogę nie pamiętać, ale wtedy uderzyła mnie jedna rzecz, że rodowici Syryjczycy wyglądają jak Polacy. Jasne włosy, niebieskie oczy.. Aryjczycy..
nie wiem co widziałaś, wiem, że na terenie Syrii, już od 2500 lat pne, funkcjonowały plemiona semickie i rejon ten był ich domeną. a tak w ramach islamu, ariami, to są Irańczycy, jako odłam ludów indoeuropejskich, a nie semickie plemiona Syrii. rzecz jasna bywały na tym terenie różne ludy, jak chocby południowi słowianie /macedończycy/, których potomków o blond włosach i niebieskich oczach masz nawet w tybecie.
zarofka pisze:I otóż, nasz kraj szczęśliwie/nieszczęśliwie w 966 r. stał się krajem chrześcijańskim.
to mit jest /w ramach mitu założycielskiego naszego państwa/, tak jak mitem jest, że Tybet stał się państwem buddyjskim za Trisong Decena. mniej więcej od podanej przez Ciebie daty /a co było wtedy aktem politycznym - równie dobrze mogliśmy się wtedy zwrócic w stronę cesarstwa bizantyjskiego, i taka opcja wtedy była/, Polska zaczęła stopniowo stawac się państwem chrześcijańskim /rzymskokatolickim/, co trwało przez kilkanaście pokoleń /i nie bez oporu, np chłopi powstania urządzali przeciw wprowadzanej wierze, które były pacyfikowane/.
zarofka pisze:Jego historię znamy, wiemy jak nam się tu żyje dzisiaj.
niekoniecznie znamy naszą historię... często bazujemy na mitach, które zostały zaszczepione wizją literacką, jak chocby tzw ''oblężenie Częstochowy'', gdzie nic nieznacząca strategicznie potyczka, została rozdmuchana przez pewnego księdza do rangi wielkiej bitwy narodowej /oblężenia/ mającej wpływ na losy naszego kraju i odzwierciedlona została w tym duchu, przez pewnego wieszcza... i uważamy, że tak faktycznie było, jak ów wieszcz napisał, bazując na wymysłach tego księdza /nie pomnę teraz, może byc, że zakonnika/.
innym przykładem takiego mitu /a w związku z buddyzmem i islamem/, może tu byc twierdzenie, że islam spowodował upadek buddyzmu w Indiach - a więc w czasie, gdy buddyzm w Indiach, tak w istocie już dogorywał rozpuściwszy się pośród wielu wierzeń, a jego uniwersytety straciły już na swym znaczeniu /odcinały tylko kupony od swego wcześniejszego znaczenia/... ekspansję arabów, można tu uznac tylko za gwóźdź do trumny.
zarofka pisze:Natomiast Syria w VII w. została podbita przez muzułmanów. (...)
tzw syria, to tak w istocie rejon, na terenie którego funkcjonowały różne państwa /poczynając od pierwszego znanego państwa w tym rejonie: Ebly - jak najbardziej semickiego, nie aryjskiego/, i który to rejon /obejmujący też współczesny Liban/ do czasów nowożytnych /1920/, był prowincją, czy to Rzymską, czy Egiptu, czy Państwa Osmańskiego /państwo syryjskie powstało w 1943/. warto tu wspomniec, że owo podbicie syrii przez arabów, o którym piszesz /twierdzenie, że przez muzułmanów, jest tu dużym uproszczeniem ówczesnej sytuacji geopolitycznej/, było podbiciem plemion semickich przez inne plemiona semickie, wtedy, gdy ten teren, syrią zwany, był częścią Bizancjum.

pozdrawiam
:14:

ps
i jakby co, Jan III Sobieski nie walczył z islamem, a z Państwem Osmańskim /to nie była wojna na kanwie religijnej oparta - tę mitologię zaczęto dorabiac później i to w Polsce/

ps ps
jeżeli nie pozostanie to tylko dygresją w tym temacie, a stanie się tu nowym wątkiem, to rzecz jasna wydzielę
.
dane :580:
Awatar użytkownika
Flandra
Posty: 676
Rejestracja: pt lip 01, 2011 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Theravada
Kontakt:

Re: Uchodźcy i Emigranci z krajów arabskich i magrebu

Nieprzeczytany post autor: Flandra »

Dzień dobry!!

12-letni syryjski uchodźca mieszka z rodziną w Libanie. Zamiast chodzić do szkoły, pracuje, zeby pomóc w jej utrzymaniu.
Jak pracuje? Och, to bardzo "lekka" praca ...
https://t.co/5MjYIowIak


BBC:
a tak wygląda sytuacja w Jordanii, która nie chce, bo nie jest w stanie, przyjmować więcej uchodźców:
Obrazek
więcej w krótkim filmiku tutaj:
http://www.bbc.com/news/video_and_audio ... s/35478961

a tymczasem w Polsce ...

Obrazek
Awatar użytkownika
zarofka
Posty: 466
Rejestracja: pt gru 29, 2006 16:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Karma Kagyu

Re: Uchodźcy i Emigranci z krajów arabskich i magrebu

Nieprzeczytany post autor: zarofka »

@kunzang
Dzięki za dodatkowe informacje i dzięki za uszczegółowienie, tak też znam tą historię, uprościłam ją jedynie bardzo, nie chodziło mi o streszczanie całej historii Syrii, to prawda, że w czasach najazdu to była część Bizancjum, ciekawa jestem, bo tego nie wiem, jak wtedy wyglądało życie na terenach obecnej Syrii. Ale właśnie w VII wieku po podbiciu tych terenów powstał kalifat i nigdy już się to właściwie nie zmieniło, chyba tylko na czas Wielkiej Syrii i trochę później. Dziś Syria jest Republiką Arabską. My nie :P
I zwał jak zwał, Imperium Osmańskie to muzułmanie i nie ma co tu polityki w to włączać, teraz też się to próbuje robić, a widzimy, jak to wygląda, Syria z resztą chyba była swego czasu jego częścią, nas to ominęło. Jako polityczne można widzieć najazdy krzyżackie na nasz kraj, ale biorąc pod uwagę system totalny jakim jest islam, tu bym tego nie rozłączała.
Co do mitów, nie znam ich szczerze mówiąc, chyba, że o tym nie wiem, nos w sos czyli w historyczne książki a nie przewodniki kościelne, czy beletrystykę, nie lubię z resztą beletrystyki. No i wnioski czy też refleksje wyciągam takie a nie inne, innych nie umiem, nie wychodzi mi nijak inaczej heh. :)

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Uchodźcy i Emigranci z krajów arabskich i magrebu

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witaj
zarofka pisze:(...) ale biorąc pod uwagę system totalny jakim jest islam, tu bym tego nie rozłączała.
islam nie jest systemem totalnym /islam jest różny i to bardzo różny - historia islamu i wpółczesnośc, różnorodnością jest przebogata/. tak w istocie, to właśnie my, ludzie zachodu, czynimy z islamu system totalny i dajemy pożywkę do powstania np tzw państwa isis /czy wcześniej organizacji alkaida/, które ma totalne ambicje... na naszą prośbę to jest, na wskutek działań zachodu w tym rejonie ma to miejsce.

pozdrawiam
:14:
.
dane :580:
Awatar użytkownika
zarofka
Posty: 466
Rejestracja: pt gru 29, 2006 16:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Karma Kagyu

Re: Uchodźcy i Emigranci z krajów arabskich i magrebu

Nieprzeczytany post autor: zarofka »

kunzang pisze:witaj
zarofka pisze:(...) ale biorąc pod uwagę system totalny jakim jest islam, tu bym tego nie rozłączała.
islam nie jest systemem totalnym /islam jest różny i to bardzo różny - historia islamu i wpółczesnośc, różnorodnością jest przebogata/. tak w istocie, to właśnie my, ludzie zachodu, czynimy z islamu system totalny i dajemy pożywkę do powstania np tzw państwa isis /czy wcześniej organizacji alkaida/, które ma totalne ambicje... na naszą prośbę to jest, na wskutek działań zachodu w tym rejonie ma to miejsce.

pozdrawiam
:14:
No o islamie to już tu było duuuużo pisane i chyba nikt raczej swego zdania zasadniczo nie zmienił. Także tego ;)
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Uchodźcy i Emigranci z krajów arabskich i magrebu

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

kunzang pisze:tak w istocie, to właśnie my, ludzie zachodu, czynimy z islamu system totalny i dajemy pożywkę do powstania np tzw państwa isis /czy wcześniej organizacji alkaida/, które ma totalne ambicje...
Co istotne, islamizm jest ruchem politycznym w stylu zachodnim, zainspirowanym zachodnią koncepcją państwa. Islamizm na marginalne poparcie w krajach muzułmańskich.
Awatar użytkownika
zarofka
Posty: 466
Rejestracja: pt gru 29, 2006 16:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Karma Kagyu

Re: Uchodźcy i Emigranci z krajów arabskich i magrebu

Nieprzeczytany post autor: zarofka »

iwanxxx pisze:
kunzang pisze:tak w istocie, to właśnie my, ludzie zachodu, czynimy z islamu system totalny i dajemy pożywkę do powstania np tzw państwa isis /czy wcześniej organizacji alkaida/, które ma totalne ambicje...
Co istotne, islamizm jest ruchem politycznym w stylu zachodnim, zainspirowanym zachodnią koncepcją państwa. Islamizm na marginalne poparcie w krajach muzułmańskich.
A nie jest to tak, jak z "lamaizmem", którego nie ma?
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Uchodźcy i Emigranci z krajów arabskich i magrebu

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witam
iwanxxx pisze:Co istotne, islamizm jest ruchem politycznym w stylu zachodnim, zainspirowanym zachodnią koncepcją państwa. Islamizm na marginalne poparcie w krajach muzułmańskich.
zgrabnie to ująłeś - mogę się tylko pod tym podpisac.

pozdrawiam
:14:
.
dane :580:
Awatar użytkownika
Flandra
Posty: 676
Rejestracja: pt lip 01, 2011 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Theravada
Kontakt:

Re: Uchodźcy i Emigranci z krajów arabskich i magrebu

Nieprzeczytany post autor: Flandra »

Syryjczyk złapany w Zgorzelcu przez, jak sądzę, "prawdziwych Polaków" przebywał w Polsce legalnie:

"po sprawdzeniu dokumentów okazało się, że jest on Syryjczykiem posiadającym pełne prawo do pobytu po stronie niemieckiej jak i przekraczania granicy na stronę polską.

Jak wynik z naszych informacji „nielegalny uchodźca” przebywa na terenie Niemiec od ponad roku i nie ma związku z żadną z ostatnich fal obcokrajowców nawiedzających Europę."
https://zgorzelec.info/#!/news/13118
Awatar użytkownika
ethan
Senior User
Posty: 842
Rejestracja: sob maja 23, 2009 16:01
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Wspólnota Dzogczen
Lokalizacja: Czysta Kraina

Re: Uchodźcy i Emigranci z krajów arabskich i magrebu

Nieprzeczytany post autor: ethan »

A ja polecam swietny dokument o islamistach urodzonych w Wielkiej Brytanii:
The Jihadis Next Door

Tylko trzeba sie zarejestrowac zeby obejrzec, ale warty kazdej minuty. W filmie min. wywiad z nowym Jihadi John'em Abu Rumaysah na kilka tygodni zanim wylacial z rodzina do Syrii walczyc u boku Isis. Tutaj zwiastuny:
https://www.youtube.com/watch?v=Lukehmx_h0w
https://www.youtube.com/watch?v=RTX1IvBMhW8
http://www.jasnesny.wordpress.com
„Nie oce­niaj suk­ce­su człowieka po tym jak wy­soko się wspiął, lecz jak wy­soko od­bił się od dna.”
Awatar użytkownika
GreenTea
ex Global Moderator
Posty: 4530
Rejestracja: czw mar 19, 2009 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Vajrayana

Re: Uchodźcy i Emigranci z krajów arabskich i magrebu

Nieprzeczytany post autor: GreenTea »

ethan pisze:Dzis np. czytalem o urodzonej w Wielkiej Brytanii kobiecie (nie moge teraz znalesc jakiej narodowosci sa jej rodzice), ktora wziela swoje 14-miesieczne dziecko i poleciala do Syrii, by walczyc u boku Isis.
Nieco inny, ale bardzo odnoszący się do dzisiejszej sytuacji, przypadek opisuje Wojciech Jagielski w książce "Wszystkie wojny Lary" (już kiedyś wspominałam o tej książce). Synowie tytułowej bohaterki, Czeczenki, która decyduje się ochronić swoje dzieci przed wojną w ich rodzinnym kraju, kształcą się, pracują i zakładają rodziny w zachodniej Europie - wydają się należeć do tych przystosowanych, a jednak po latach rzucają wszystko i jadą do Syrii, żeby wziąć udział w „świętej wojnie” po stronie ISIS, w której giną.

Nie wiem, na ile sugestie zawarte w tej książce są reprezentatywne, ale wskazują na całkiem różne potrzeby starszego i młodszego pokolenia emigranckiego wywodzącego się z kultury muzułmańskiej. Ci starsi potrzebowali głównie pieniędzy i zapewnienia materialnego bytu rodzinom, natomiast młodszym, wychowanym już od małego w Europie, sam byt nie wystarczał, znaczenie miało również silne pragnienie odnalezienia własnej tożsamości i równie silna potrzeba integracji z czymś, co stanowiłoby dla nich wartość w sensie duchowym. Można zapytać: dlaczego tego czegoś, z czym możliwa byłaby integracja, nie znaleźli w europejskim stylu życia, dlaczego nie pochłonęła ich europejska rzeczywistość na tyle, by budować tożsamość w oparciu o poczucie bycia Europejczykiem? Gdy zadaję sobie to pytanie, przychodzi mi na myśl zaraz inne: a co sprawia, że w tym europejskim stylu życia nie odnajduje siebie tak wielu rdzennych Europejczyków?

Mówi się dużo o wartościach europejskich, jednak te wartości już od dawna związane były głównie z respektowaniem prawa, które coraz wyraźniej odchodziło od chrześcijańskich korzeni i kulturowej tradycji, tworząc tym samym wiele wolnego miejsca w przestrzeni duchowej, domagającej się zapełnienia. Zwolennicy europejskich tradycji narodowych, religijnych i kulturowych - ci, których punkt widzenia prawa nie zniechęcił do ścisłego związania swojego życia z religią i zwyczajami przodków – tę przestrzeń w jakiś sposób sobie zapełnili, a inni? Ja np. wybrałam buddyzm, ktoś magię, ktoś naukę, ktoś schronił się w sztuce, ktoś inny z kolei wpadł w depresję, nałogi, świat patologii…

A tamci ludzie z książki WJ wybrali ISIS. Tak to bym trochę widziała inspirowana tą książką.


Pozdrawiam, gt
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Uchodźcy i Emigranci z krajów arabskich i magrebu

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

zarofka pisze:A nie jest to tak, jak z "lamaizmem", którego nie ma?
Nie, nie jest. Islamizm to konkretne ugrupowania - najstarsze i najsilniejsze działające to egipskie Bractwo Muzułmańskie. Islamiści to ludzie, którzy chcą politycznymi metodami doprowadzić do powstania państwa islamskiego. Dżihadyści to ludzie, którzy przewidują użycie do osiągnięcia tego celu przemocy. Pierwsi nie wygrywają wyborów w krajach muzułmańskich, mają poparcie rzędu 10-20%, nawet u szczytu swoich wpływów w takim Egipcie przegrali w wolnych wyborach z ludźmi związanymi z dawną dyktaturą wojskową. Te 20% to i tak za dużo i na pewno może wpłynąć na stabilność państwa, ale faktem jest, że zdecydowana większość muzułmanów nie chce żadnego państwa islamskiego. Dżihadyści z kolei mają poparcie mierzone w promilach. Wyżej się przejęzyczyłem - marginalne poparcie ma dżihadyzm, islamiści jakieś tam poparcie mają.

Konserwatywni muzułmanie są oczywiście konserwatywni i robią różne brzydkie rzeczy, które słusznie im się wytyka, ale nie popierają ugrupowań islamistycznych i dżihadystów. Cała arabska wiosna przebiegała pod znakiem wolności. Od paru lat jasne jest, że Arabowie oczekują więcej demokracji i wolności.
GreenTea pisze:Gdy zadaję sobie to pytanie, przychodzi mi na myśl zaraz inne: a co sprawia, że w tym europejskim stylu życia nie odnajduje siebie tak wielu rdzennych Europejczyków?
To jest według mnie właściwie postawione pytanie i sedno problemu. I to samo dotyczy tych dzieci imigrantów, którzy zostają radykałami. Oni są przecież Europejczykami. Nawet z punktu widzenia kolonialnej przeszłości Francji, czy Anglii, oni pochodzą z krajów, które są częścią historii ich imperiów, a nie z kosmosu.
Flandra pisze:a tymczasem w Polsce ...
Duch szmalcownika w narodzie nie ginie.
Awatar użytkownika
zarofka
Posty: 466
Rejestracja: pt gru 29, 2006 16:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Karma Kagyu

Re: Uchodźcy i Emigranci z krajów arabskich i magrebu

Nieprzeczytany post autor: zarofka »

iwanxxx pisze: Duch szmalcownika w narodzie nie ginie.
Co masz na myśli?
Awatar użytkownika
zarofka
Posty: 466
Rejestracja: pt gru 29, 2006 16:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Karma Kagyu

Re: Uchodźcy i Emigranci z krajów arabskich i magrebu

Nieprzeczytany post autor: zarofka »

iwanxxx pisze:
zarofka pisze:A nie jest to tak, jak z "lamaizmem", którego nie ma?
Nie, nie jest. Islamizm to konkretne ugrupowania - najstarsze i najsilniejsze działające to egipskie Bractwo Muzułmańskie. Islamiści to ludzie, którzy chcą politycznymi metodami doprowadzić do powstania państwa islamskiego. Dżihadyści to ludzie, którzy przewidują użycie do osiągnięcia tego celu przemocy. Pierwsi nie wygrywają wyborów w krajach muzułmańskich, mają poparcie rzędu 10-20%, nawet u szczytu swoich wpływów w takim Egipcie przegrali w wolnych wyborach z ludźmi związanymi z dawną dyktaturą wojskową. Te 20% to i tak za dużo i na pewno może wpłynąć na stabilność państwa, ale faktem jest, że zdecydowana większość muzułmanów nie chce żadnego państwa islamskiego. Dżihadyści z kolei mają poparcie mierzone w promilach. Wyżej się przejęzyczyłem - marginalne poparcie ma dżihadyzm, islamiści jakieś tam poparcie mają.

Konserwatywni muzułmanie są oczywiście konserwatywni i robią różne brzydkie rzeczy, które słusznie im się wytyka, ale nie popierają ugrupowań islamistycznych i dżihadystów. Cała arabska wiosna przebiegała pod znakiem wolności. Od paru lat jasne jest, że Arabowie oczekują więcej demokracji i wolności.
A wszyscy chodzą do tych samych meczetów.
Awatar użytkownika
ethan
Senior User
Posty: 842
Rejestracja: sob maja 23, 2009 16:01
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Wspólnota Dzogczen
Lokalizacja: Czysta Kraina

Re: Uchodźcy i Emigranci z krajów arabskich i magrebu

Nieprzeczytany post autor: ethan »

Zdarzenie i bardzo trafny komentarz mojej kolezanki na ten temat:
"To jest straszny, ale niestety dobrze obrazujący przykład jak tamta "kultura" postrzega dzieci, kobiety i słabszych od siebie, czyli moim zdaniem to po czym poznaje się jej jakość. Chłopiec trafił do szpitala. "Wiem, że to było złe, ale to było sexual emergency, bo nie miałem seksu 4 miesiące, w Iraku mam żone i dziecko." Nie ma opcji, żeby wraz ze zmianą miejsca zamieszkania oni się nagle magicznie zmienili, nie wiem w ogóle jak ktoś może na to liczyć :("

Tutaj artykul
Imigrant z Iraku, ktory zgwalcil 10-letniego chlopca na basenie, powiedzial policji ze to bylo "sexsual emergency", poniewaz od kilku miesiecy nie mial z nikim seksu

Tymczasem w Kolonii...
http://www.jasnesny.wordpress.com
„Nie oce­niaj suk­ce­su człowieka po tym jak wy­soko się wspiął, lecz jak wy­soko od­bił się od dna.”
lwo
Senior User
Posty: 3168
Rejestracja: pn paź 01, 2007 14:58
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Soen
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uchodźcy i Emigranci z krajów arabskich i magrebu

Nieprzeczytany post autor: lwo »

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomos ... 13594.html
Dlaczego świat - poza wyjątkami jak Niemcy czy Kanada - nie chce uchodźców? Bo jest ich dużo, są brudni, niewykształceni, reprezentują radykalny islam, są odmienni kulturowo i nie mówią po naszemu. A przynajmniej tak każe nam myśleć propaganda i środowiska ksenofobiczne.
A jaka jest prawda?
Zupełnie inna. Weźmy pod lupę Syryjczyków. To znakomicie wykształcony naród i mocno zlaicyzowany (o co postarał się sam reżim Assada). Dodatkowo są to osoby w większości władający jednym lub dwoma językami obcymi. Syria miała jeden z najwyższych poziomów skolaryzacji (wg danych UNDP - 94,6 proc.), a Uniwersytet w Damaszku był jednym z najlepszych w regionie.
Mówi pan „miała”...
Mówię tak, bo niestety po 6 latach wojny większość szkół leży w gruzach. Wracając do migracji i przyczyn nasilenia tego zjawiska, warto spojrzeć na ten problem głębiej. Przykładowo wywołanie kryzysu na Ukrainie miało na celu (obok ambicji terytorialnych Federacji Rosyjskiej), podniesienie cen ropy naftowej, od której jest uzależniony rosyjski budżet. Podtrzymywanie przez Rosję konfliktu w Syrii poprzez wspieranie reżimu Assada jest obliczone na ten sam efekt.
Awatar użytkownika
Rafus
Posty: 846
Rejestracja: śr maja 02, 2007 15:51
Płeć: mężczyzna
Tradycja: wrodzony umysł (Tibet)

Re: Uchodźcy i Emigranci z krajów arabskich i magrebu

Nieprzeczytany post autor: Rafus »

@up koleś bredzi. np jego zdanie:

"Warto o tym pamiętać, gdy słyszymy, że do Europy trafiają głównie młodzi i zdrowi mężczyźni. To zakłamywanie rzeczywistości i nie ma poparcia w danych."

dzieci stanowią 1/3 przybywających uchodźców. Co trzeci uchodźca to dziecko, oh rly? :89:
jak dla mnie to oni nas robią w konia, maja podrobione dokumenty i są instruowani co i jak maja mówić, zaniżają swój wiek i nikt tego dokładnie nie sprawdza, bo nie ma na to ani pieniędzy ani czasu. Urzędnicy wpisują wiek deklarowany. A jako nieletni maja większe prawa i pomoc, nie zostaną deportowani. Przecież to wyraźnie widać na zdjęciach i filmikach z uchodźcami :nonie:
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Uchodźcy i Emigranci z krajów arabskich i magrebu

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witam
Rafus pisze:(...) jak dla mnie to oni nas robią w konia, maja podrobione dokumenty i są instruowani co i jak maja mówić, zaniżają swój wiek i nikt tego dokładnie nie sprawdza, bo nie ma na to ani pieniędzy ani czasu. (...)
w Danii i Szwecji proponuje się takim osobom - w ewidentnie wątpliwych przypadkach - badania, które jednoznacznie określą ich wiek /nie można ich, bez ich zgody, poddac takim badaniom/ i... zawsze odmawiają, a urzędnik wtedy jest zobowiązany przyjąc wiek deklarowany za faktyczny, nawet, gdy osoba ewidentnie wygląda np na dwudziestoparolatka.

pozdrawiam
:14:
.
dane :580:
Awatar użytkownika
stepowy jeż
Senior User
Posty: 1852
Rejestracja: pn paź 23, 2006 18:58
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogczen, Zen

Re: Uchodźcy i Emigranci z krajów arabskich i magrebu

Nieprzeczytany post autor: stepowy jeż »

kunzang pisze:w Danii i Szwecji proponuje się takim osobom - w ewidentnie wątpliwych przypadkach - badania, które jednoznacznie określą ich wiek /nie można ich, bez ich zgody, poddac takim badaniom/ i... zawsze odmawiają, a urzędnik wtedy jest zobowiązany przyjąc wiek deklarowany za faktyczny, nawet, gdy osoba ewidentnie wygląda np na dwudziestoparolatka.

pozdrawiam
:14:
Ciekawe co taki "siedemnastolatek" powie, gdy będą mu kazali pracować do 67 roku życia :D
Lukasz22
Posty: 28
Rejestracja: czw lut 21, 2013 00:45
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Re: Uchodźcy i Emigranci z krajów arabskich i magrebu

Nieprzeczytany post autor: Lukasz22 »

PodziemnaTV: Uchodźcy, imigranci, kryzys migracyjny i islamska inwazja na Europę #141[Youtube][PL]
Urywek z 18 minutowego materiału:
[...]październik 2014 roku. Media w całej europie podają za tajnymi służbami, że terroryści z państwa islamskiego będą przenikać do europy udając uchodźców. Powtarzam październik 2014. Luty 2015. Media podają, że isis - państwo islamskie - grozi i zapowiada zalanie europy falą imigrantów w celu wywołania chaosu jeśli zostaną zaatakowani, a listy od jihadystów ujawniają plany ukrywania terrorystów wśród fali uchodźców. Wyślemy wam 500 tyś. ludzi na łodziach, a wśród nich ukryjemy terrorystów. Takie cytaty pojawiały się w mediach.[...]
lwo
Senior User
Posty: 3168
Rejestracja: pn paź 01, 2007 14:58
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Soen
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uchodźcy i Emigranci z krajów arabskich i magrebu

Nieprzeczytany post autor: lwo »

Awatar użytkownika
zarofka
Posty: 466
Rejestracja: pt gru 29, 2006 16:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Karma Kagyu

Re: Uchodźcy i Emigranci z krajów arabskich i magrebu

Nieprzeczytany post autor: zarofka »

Ale meczet stoi. ;) Widać, że miasto musiało być ładne i tętniące życiem. I pomyśleć, że zaczęło się od antyrządowego powstania. Te kilka lat wojny i "obfitość" nieprawdopodobnie dramatycznych wydarzeń jeży włos na głowie.
Na pocieszenie napiszę, że Warszawa wyglądała w 45' chyba jeszcze gorzej i udało się Polakom ją odbudować. :) Choć już nigdy nie będzie tak piękna jak przed wojną, to Polacy Warszawy nie zostawili na pastwę losu, zakasali rękawy i wzięli się do ciężkiej pracy. No i sami też do takich ruin naszej stolicy wojnami polityczno-religijnymi nie doprowadzili.
https://youtu.be/f_l-VZ-L9bI

Pozdrawiam :)
DeszczowaIstota
Posty: 28
Rejestracja: pn lip 06, 2015 11:53
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Re: Uchodźcy i Emigranci z krajów arabskich i magrebu

Nieprzeczytany post autor: DeszczowaIstota »

Hej,

Przeczytałem pewną ilość postów w tym temacie. Też podzielę się swoimi przemyśleniami, może ktoś się zechce do nich odnieść. Zaznaczam się, że nie wgłębiałem się w problemy Syrii i tego regionu.

- jak uchodźca wojenny może uciekać do Skandynawii czy Niemiec i jednocześnie pozostawać uchodźcą wojennym? W tych krajach są już tylko imigranci.

- mam wrażenie, że cała ta migracja jest odgórnie sterowana, m.in. poprzez to, co pokazuje się nam w mediach (zbyt wielu ludzi w zbyt krótkim czasie, to nie wygląda na naturalny proces)

- apatia i bierność polityków są tylko pozorne (takie mam odczucie) – oni zresztą i tak o niczym nie decydują

- być może tego rodzaju praktyki nasiliły się po 11 września, kiedy to okazało się, że ciemny lud połknie każdą historyjkę (szkoda tylko, że cierpią niewinne istoty)

- nie ma o co się spierać, bo przecież właśnie o to chodzi, byśmy się spierali (zwłaszcza, że do Polski to oni jakoś nie palą się jechać)

- być może pewien wycinek problemów dałoby się rozwiązać poprzez ograniczenie tzw. opieki socjalnej (o zaniechaniu działań wojennych na wschód od Europy nie wspominając – niestety wojna to dzisiaj także biznes)

Świat się zmienia, choć to też nic nowego :)
DeszczowaIstota
Posty: 28
Rejestracja: pn lip 06, 2015 11:53
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Re: Uchodźcy i Emigranci z krajów arabskich i magrebu

Nieprzeczytany post autor: DeszczowaIstota »

zarofka pisze:Te kilka lat wojny i "obfitość" nieprawdopodobnie dramatycznych wydarzeń jeży włos na głowie.

Dramatyzm pełną gębą...

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/36303/homs1.jpeg
Awatar użytkownika
Rafus
Posty: 846
Rejestracja: śr maja 02, 2007 15:51
Płeć: mężczyzna
Tradycja: wrodzony umysł (Tibet)

Re: Uchodźcy i Emigranci z krajów arabskich i magrebu

Nieprzeczytany post autor: Rafus »

Awatar użytkownika
zarofka
Posty: 466
Rejestracja: pt gru 29, 2006 16:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Karma Kagyu

Re: Uchodźcy i Emigranci z krajów arabskich i magrebu

Nieprzeczytany post autor: zarofka »

http://trybunałkonstytucyjny.pl/tvn24/k ... a-ogromne/

Chodzi o 3 mln euro, które Polska daje Turcji jako łapówkę, między innymi krajami UE, by nie zalewała już tak bardzo naszego kontynentu imigrantami.
Moja opinia:
Nasz rząd deklaruje pomoc dla Syrii w każdym momencie, finansową i humanitarną, tam na miejscu. Jednak Unia woli zapłacić Turcji, zapewne słusznie, w końcu właśnie stamtąd wypływają imigranci pochodzący z Bliskiego Wschodu i Maghrebu. Teraz pytanie, na co Turcja przeznaczy te pieniądze? Na walkę z Kurdami z terenów Syrii, czyli napadnie na Syrię! Jeśli już ma te pieniądze, to zrobi to już. To sprawi, że Rosja się ruszy Syrii na pomoc, a w związku z tym NATO poczuje się zobowiązane (już na to czeka) do zabrania "głosu" w tej sprawie i tak oto się zacznie... III wojna światowa.

Oby to tylko moja chora wyobraźnia.

Pozdro.
Awatar użytkownika
Diamentum
Posty: 1026
Rejestracja: ndz mar 30, 2014 07:10
Płeć: kobieta
Tradycja: Szkoła Zen Kwan Um
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uchodźcy i Emigranci z krajów arabskich i magrebu

Nieprzeczytany post autor: Diamentum »

zarofka pisze:Oby to tylko moja chora wyobraźnia.
To tylko Twoja chora wyobraźnia... :peace: :lovee:
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
zarofka
Posty: 466
Rejestracja: pt gru 29, 2006 16:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Karma Kagyu

Re: Uchodźcy i Emigranci z krajów arabskich i magrebu

Nieprzeczytany post autor: zarofka »

Diamentum pisze:
zarofka pisze:Oby to tylko moja chora wyobraźnia.
To tylko Twoja chora wyobraźnia... :peace: :lovee:
Pozdrawiam.
To dobrze. :)
:serce: :peace:
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Uchodźcy i Emigranci z krajów arabskich i magrebu

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witam

uchodźcy w naszej parafii

pozdrawiam
:14:
.
dane :580:
Awatar użytkownika
zarofka
Posty: 466
Rejestracja: pt gru 29, 2006 16:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Karma Kagyu

Re: Uchodźcy i Emigranci z krajów arabskich i magrebu

Nieprzeczytany post autor: zarofka »

Cały czas mówi się, by rozlokować migrantów we wszystkich krajach Unii Europejskiej, po równo, kwotowo, czy jakoś inaczej, ale w sposób narzucony. Tych migrantów zaprosiła pani kanclerz Niemiec Angela Merkel do Niemiec. Po czym PE zajął się sprawą rozlokowywania, narzucania kwot. A przecież pani Merkel nawet nie jest w PE, nie jest z tego co się orientuję w strukturach UE, ona jest tylko głową tylko jednego z 28 państw należących do Unii, czy też parlamentarzystką Bundestagu niemieckiego. Nie widzę zatem związku pomiędzy zaproszeniem do siebie migrantów przez jeden kraj z braniem za to odpowiedzialności przez całą Unię Europejską. Za to widzę narażenie innych krajów Unii na problemy z tym związane, czyli przemieszczanie się przez inne kraje po drodze, zawieszenie dla krajów spoza Unii działania strefy Schengen, osiedlanie w dzikich obozowiskach, koszty, niebezpieczne sytuacje itp. Szwecja chyba tylko jako jedyna również ogłosiła, że przyjmie uchodźców (zdaje się, że już im się odwidziało), ale nic nie słyszałam o innych takich zaproszeniach. To po prostu jest wg mnie ogromne nadużycie ze strony Niemiec. W dodatku zmusiło to UE do zapłacenia ogromnej ilości pieniędzy (nas wszystkich) Turcji, by ta już nie nasyłała na nas tych migrantów. Bo w Niemczech za niedługo wybory, pani Merkel zatem zmieniła front, by nie tracić głosów coraz bardziej oburzonych Niemców. :duh:
DeszczowaIstota
Posty: 28
Rejestracja: pn lip 06, 2015 11:53
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Re: Uchodźcy i Emigranci z krajów arabskich i magrebu

Nieprzeczytany post autor: DeszczowaIstota »

zarofka pisze:Nie widzę zatem związku pomiędzy zaproszeniem do siebie migrantów przez jeden kraj z braniem za to odpowiedzialności przez całą Unię Europejską.
Wg mnie związek jest dość prosty i klarowny. UE jest narzędziem realizacji głównie niemieckiego interesu politycznego.

Natomiast czy należy tu obwiniać panią Merkel, nie jestem przekonany. Wiadomo, że ma ona zobowiązania wobec innych podmiotów politycznych, które taką decyzję mogły jej narzucić.

Oczywiście jest to tylko moje prywatne zdanie :)
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Uchodźcy i Emigranci z krajów arabskich i magrebu

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
zarofka pisze:
kunzang pisze:
zarofka pisze:(...) ale biorąc pod uwagę system totalny jakim jest islam, tu bym tego nie rozłączała.
islam nie jest systemem totalnym /islam jest różny i to bardzo różny - historia islamu i wpółczesnośc, różnorodnością jest przebogata/. tak w istocie, to właśnie my, ludzie zachodu, czynimy z islamu system totalny i dajemy pożywkę do powstania np tzw państwa isis /czy wcześniej organizacji alkaida/, które ma totalne ambicje... na naszą prośbę to jest, na wskutek działań zachodu w tym rejonie ma to miejsce.
No o islamie to już tu było duuuużo pisane i chyba nikt raczej swego zdania zasadniczo nie zmienił. Także tego ;)
A no nie zmienił, a przykład różnorodności w islamie /współcześnie/ masz: TUTAJ.

Pozdrawiam
:14:
.
dane :580:
Awatar użytkownika
zarofka
Posty: 466
Rejestracja: pt gru 29, 2006 16:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Karma Kagyu

Re: Uchodźcy i Emigranci z krajów arabskich i magrebu

Nieprzeczytany post autor: zarofka »

Nie wiem, czy to do tematu o wiarygodności mediów się nadaje, czy tu, ale wrzucę:
http://pikio.pl/komisja-europejska-chce ... migrantow/
Awatar użytkownika
ethan
Senior User
Posty: 842
Rejestracja: sob maja 23, 2009 16:01
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Wspólnota Dzogczen
Lokalizacja: Czysta Kraina

Re: Uchodźcy i Emigranci z krajów arabskich i magrebu

Nieprzeczytany post autor: ethan »

http://www.jasnesny.wordpress.com
„Nie oce­niaj suk­ce­su człowieka po tym jak wy­soko się wspiął, lecz jak wy­soko od­bił się od dna.”
Awatar użytkownika
ethan
Senior User
Posty: 842
Rejestracja: sob maja 23, 2009 16:01
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Wspólnota Dzogczen
Lokalizacja: Czysta Kraina

Re: Uchodźcy i Emigranci z krajów arabskich i magrebu

Nieprzeczytany post autor: ethan »

http://www.jasnesny.wordpress.com
„Nie oce­niaj suk­ce­su człowieka po tym jak wy­soko się wspiął, lecz jak wy­soko od­bił się od dna.”
Awatar użytkownika
Rafus
Posty: 846
Rejestracja: śr maja 02, 2007 15:51
Płeć: mężczyzna
Tradycja: wrodzony umysł (Tibet)

Re: Uchodźcy i Emigranci z krajów arabskich i magrebu

Nieprzeczytany post autor: Rafus »

Dalajlama krytycznie o uchodźcach: „Europa przyjęła za dużo imigrantów. Niemcy nie mogą zostać krajem arabskim. Niemcy to Niemcy. Teraz jednak jest tak dużo imigrantów, że to może być trudne”.

http://pikio.pl/dalajlama-europa-przyje ... migrantow/
Awatar użytkownika
dharmozjad
Posty: 622
Rejestracja: sob sie 11, 2012 16:03
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravada, Vipassana

Re: Uchodźcy i Emigranci z krajów arabskich i magrebu

Nieprzeczytany post autor: dharmozjad »

Dalajlama pisze:Niemcy nie mogą zostać krajem arabskim. Niemcy to Niemcy.
Czy to się Dalajlamie (i nam) podoba czy nie, kraje zachodnie (gł. Francja, Belgia, Holandia, Niemcy i Wielka Brytania) stają się z dnia na dzień państwami w coraz większym stopniu muzułmańskimi - prawa demografii są zwyczajnie nieubłagane.
Na miejscu Dalajlamy znacznie bardziej przejmowałbym się (albo może wręcz przeciwnie, zupełnie bym się tym wszystkim nie przejmował?) tym, że Tybet już wiele lat temu stał się krainą chińską, w której Tybetańczycy są coraz bardziej marginalną mniejszością...
Obrazek
Awatar użytkownika
GreenTea
ex Global Moderator
Posty: 4530
Rejestracja: czw mar 19, 2009 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Vajrayana

Re: Uchodźcy i Emigranci z krajów arabskich i magrebu

Nieprzeczytany post autor: GreenTea »

Dharmozjad, może wypowiedź Dalajlamy należy rozumieć właśnie w nawiązaniu do sytuacji w Tybecie? W końcu Tybet też miał być dla Tybetańczyków.


Pozdrawiam, gt
szina
Posty: 36
Rejestracja: pn sie 25, 2008 18:43
Płeć: kobieta
Tradycja: buddyzm

Re: Uchodźcy i Emigranci z krajów arabskich i magrebu

Nieprzeczytany post autor: szina »

Nie wiem czy to gdzieś było, znalazłam stary tekst wywiadu z Lama Ole odnośnie przyszłych problemów z uchodźcami. Bardzo to prorocze, a pomysł o utrzymywaniu własnych "nadliczbowych dzieci" ciekawy:

http://diamentowadroga.pl/dd22/wywiad_z ... jugoslawii
Awatar użytkownika
GreenTea
ex Global Moderator
Posty: 4530
Rejestracja: czw mar 19, 2009 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Vajrayana

Re: Uchodźcy i Emigranci z krajów arabskich i magrebu

Nieprzeczytany post autor: GreenTea »

Ciekawe zdanie:
Gdy wróci spokój, powinniśmy wziąć na siebie ciężar odzyskania władzy oddanej państwu na czas kryzysu.
A co do tego:
Mam również nadzieję, że światowa karma jest dostatecznie dobra, aby kilku Janów III Sobieskich i Holgerów Danske, którzy w przeszłości chronili Zachodnią Europę, pojawiło się znowu.
to Duńczycy w czwartym meczu eliminacyjnym MS 2018 mają wystąpić w nowych koszulkach :)
Na nowych koszulkach wyhaftowany jest największy bohater Danii, legendarny, zaklęty w skale rycerz Holger Danske (Ogier de Denemarche lub Ogier Duńczyk), który według starej legendy obudzi się, gdy przyjdzie potrzeba obrony Danii. Postać pojawia się w wielu przekazach oraz literaturze skandynawskiej i francuskiej m.in. w "Pieśni o Rolandzie" z 1060 roku.
(…)
Na stroju bramkarza wyhaftowany runicznym pismem Wikingów widnieje napis "strażnik", a na koszulkach pozostałych piłkarzy "Danmark". Również nazwiska na plecach pisane są czcionką stylizowaną na runy.
http://www.sport.pl/mundial/1,154383,20 ... lkach.html



Pozdrawiam, gt
Awatar użytkownika
ethan
Senior User
Posty: 842
Rejestracja: sob maja 23, 2009 16:01
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Wspólnota Dzogczen
Lokalizacja: Czysta Kraina

Re: Uchodźcy i Emigranci z krajów arabskich i magrebu

Nieprzeczytany post autor: ethan »

"Przez setki lat, mój kraj, Indonezja, była królestwem hindusko-buddyjskim. Ostatni hinduski król był na tyle dobry, że przyznał pierwszym muzułmańskim misjonarzom nieruchomości zwolnione od podatku, aby ułatwić im życie i możliwość szerzenia swojej religii. Wyznawców zaczęło powoli przybywać, a kiedy byli już dostatecznie silni liczbowo, zaatakowali królestwo. Ci, którzy nie chcieli konwertować na islam uciekli z kraju. Powoli, stopniowo, hindusko-buddyjska Indonezja przeistoczyła się w największą islamską nację na świecie. Jeśli Zachód miałby wyciągnąć jakieś wnioski, to niech historia mojego kraju będzie dla nich lekcją wartą głębszego zastanowienia. Jesteśmy ludzi wspierającymi pokój i demokrację. Po prostu nie chcemy, aby zostały nam one odebrane przez naszą ignorancję i zgubną poprawność polityczną, połączoną z powierzchowną tolerancją."

- Daniel Byantoro, muzułmański apostata i konwertyta na prawosławne chrześcijaństwo
http://www.jasnesny.wordpress.com
„Nie oce­niaj suk­ce­su człowieka po tym jak wy­soko się wspiął, lecz jak wy­soko od­bił się od dna.”
ODPOWIEDZ

Wróć do „Buddyzm - dialog”