Forum e-Budda PL

''Odetnij słowa i zbyteczne myśli, a cały wszechświat będzie twoim domem.'' - Hsin Hsin Ming
Dzisiaj jest pt wrz 22, 2017 01:59

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: śr kwie 26, 2017 23:25 

Tradycja: brak
Napiszę o sobie.
Doświadczyłem rozumowania w ramach tzw. logiki paradoksu (rozumu paradoksowego) zgodnie z książką - A.Kozyra - Filozofia zen (2003). Stan ten trwał ok. 10 dni tak jak teraz to analizuję po moich różnych aktywnościach.
Doszedłem do tego stanu nie poprzez medytację lecz czyste rozumowanie w spokojnych warunkach w takich jak zwyczajowo przychodziło mi się skupiać (delikatna muzyka w tle te sprawy...). Doświadczyłem stanu myślenia jak to określam na "pełnej petradzie". Jasność, skojarzenia oraz niesamowita satysfakscja z dawania dobra. Początkowo występowały u mnie problemy komunikacyjne ale w każym momencie mogłem to kontrolować jeśli była potrzeba komunikowania się w kanonach logiki klasycznej.
Wchodziłem w to (czyli stan przed oświeceniem) odrzucając jakąkolwiek metafizykę (bogowie w tym Budda) samo czyste rozumowanie. Założeniem moim było im mniej wiary tym więcej rozumu - żadnych dogmatów. W ramach studiowania filozofów zachodu doszedłem do tzw. filozofii środka. Wchodziłem w to jako wychowany a pożniej wyedukowany sam - chrześcijanin, niepraktykujacy. Wyszedłem jako człowiek wierzący i niewierzący jednoczeście . Całego procesu myślowego, w którym to się stało nie mogłem sobie przypomnieć, wiem tylko, że było to "lśnienie myślowe" zakończone przynajmniej u mnie wielkim płaczem ale wiedziałem, że jest to płacz szczęścia.
Poszukuję kogoś kto mógłby podzielić się swoimi doświadczeniami i wie o czym tutaj piszę.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00