Buddyzm (zen) w Krakowie - gdzie?

pytania o sangi - oraz nawiązanie kontaktu z ludźmi - w różnych miastach

Moderator: iwanxxx

Hemulen
Posty: 6
Rejestracja: ndz lis 19, 2017 00:59
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Buddyzm (zen) w Krakowie - gdzie?

Nieprzeczytany post autor: Hemulen »

temat przeniesiony przez kunzanga z działu ''Wasze pierwsze pytania''


Szukam właśnie miejsca do - w miarę regularnej - praktyki medytacji w Krakowie. Wybór jest jednak aż za duży. Co sądzicie o dostępnych w Krakowie ośrodkach? Gdzie warto się udać? W których miejscach nie ma sensu próbować? Co warte są ośrodki zen w Krakowie?
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Buddyzm (zen) w Krakowie - gdzie?

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

Moja rada jest taka, żeby iść do tych, które faktycznie funkcjonują a nie do wymarzonych. Często ludzie na forum dumają, która szkołą jest najlepsza itd itp. Któraś pewnie jest, ale co tydzień najlepiej pojawić się na praktyce po prostu tam, gdzie tam praktyka rzeczywiście się odbywa, szczególnie że wszędzie wygląda to podobnie.

Pzdr,
Piotr
Hemulen
Posty: 6
Rejestracja: ndz lis 19, 2017 00:59
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Re: Buddyzm (zen) w Krakowie - gdzie?

Nieprzeczytany post autor: Hemulen »

Dziękuję, oczywiście. Z tym, że w Krakowie - jeśli się nie mylę - jest wiele ośrodków, gdzie praktyka rzeczywiście się odbywa, a ja nie chciałbym kursować od jednego do drugiego na zasadzie "tydzień tu, tydzień tam". Raczej chciałbym się na coś zdecydować i tam już- na jakiś czas przynajmniej - pozostać. Dlatego nie chcę źle wybrać.
Hemulen
Posty: 6
Rejestracja: ndz lis 19, 2017 00:59
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Re: Buddyzm (zen) w Krakowie - gdzie?

Nieprzeczytany post autor: Hemulen »

:poklon2:
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Buddyzm (zen) w Krakowie - gdzie?

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witaj

Hemulen pisze: ndz lut 11, 2018 21:56Dlatego nie chcę źle wybrać.
dobrze - ale jesteś świadom, że nikt tu z nas nie jest Tobą/?/... ryzyko jest Twoje. daj sobie przestrzeń na wybór, może. popatrz co się dzieje, zajmie to Tobie parę miesięcy, bywa... rozumiem, że to start z Twej strony, więc nie ma co się spinać. powodzenia :)

pozdrawiam
:14:

ps
może dorób do tego jakąś prostą mitologię /duchem to naznacz/, znaczy, np: przypisz numery szkołom, a następnie rzuć kostką i, może będzie ciekawie
.
dane :580:
Awatar użytkownika
Coldman
Posty: 64
Rejestracja: sob wrz 23, 2017 22:56
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Szkoła Zen Sōtō
Lokalizacja: Poznań

Re: Buddyzm (zen) w Krakowie - gdzie?

Nieprzeczytany post autor: Coldman »

Raczej każdy poleci swoją szkołę, tak to zwykle bywa.

Ja z braku wyboru, mało przekonany o diamentowej drodze, poszedłem, spróbowałem i wiem na czym stoję. Decyzji nie żałuje. Kraków wielkie miasto, możliwość wyboru to już wielkie szczęście.
Życzę pomyślności przy szukaniu :D
Biegnij teraz jak łagodny zwierz. Biegnij by dowiedzieć się, o sobie samym i o świecie co zimny jest jak lód.
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Buddyzm (zen) w Krakowie - gdzie?

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witaj

Coldman pisze: pn lut 12, 2018 01:09 Raczej każdy poleci swoją szkołę, tak to zwykle bywa.
niekoniecznie - nie znajdziesz na forum wypowiedzi z mej strony, gdzie polecałbym w takiej czy podobnej sytuacji, to czemu hołduję. jest zabawniej, znaczy, czytając tego typu posty, bywa, że mówiące też o określonych preferencjach poszukującego i kierując się nimi, polecam różne inne szkoły.

pozdrawiam
:14:

ps
Coldman pisze: pn lut 12, 2018 01:09Kraków wielkie miasto, możliwość wyboru to już wielkie szczęście.
dokładnie, ale zobaczyć to i docenić można dopiero spoza krakowa, warszawy, trójmiasta czy wrocławia... :oczami:
.
dane :580:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kontakt”