Buddyzm in OLSZTYN!?

pytania o sangi - oraz nawiązanie kontaktu z ludźmi - w różnych miastach

Moderator: iwanxxx

Awatar użytkownika
LordD
Posty: 2542
Rejestracja: czw sie 31, 2006 09:12
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtsang
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Buddyzm in OLSZTYN!?

Nieprzeczytany post autor: LordD »

Witam. Czy są tu gdzieś w pobliżu może ludziska z Olsztyna? :) Czuję się tu trochę osamotniony jeśli chodzi o buddyjską ścieżkę, nie znam ani jednej osoby, która choćby w niewielkim stopniu interesowała się buddyzmem. Dlatego pomyślałem, że fajnie by było poznać jakieś osoby "wierzące i praktykujące", że się tak wyrażę. :) Zwłaszcza zależałoby mi na ludziach związanych z szkołą Kwan UM. Wiem, że kiedyś, dawno temu, była w Olsztynie grupa związana z szkołą Kwan Um.
Veniu
Posty: 21
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 13:49

Re: Buddyzm in OLSZTYN!?

Nieprzeczytany post autor: Veniu »

Może napisz do któregoś z ośrodków np Gdańskiego?. Bardzo często ludzie z różnych miejsc poznają się na odosobnieniach, a później utrzymują ze sobą kontakt.

Pozdrawiam z Białegostoku
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Buddyzm in OLSZTYN!?

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

Pytałem w Gdańsku o Olsztyn w imieniu LordaD. Opat pochodzi z Olsztyna. Podobno w Olsztynie jest jakiś człowiek, który przychodzi często do olowego ośrodka i robi praktykę Kwan Um. W sandze natomiast nikt go nie zna.

Pzdr
Piotr
Awatar użytkownika
LordD
Posty: 2542
Rejestracja: czw sie 31, 2006 09:12
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtsang
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Buddyzm in OLSZTYN!?

Nieprzeczytany post autor: LordD »

Jakiś samotny jeździec... :)
ikar
Posty: 1083
Rejestracja: pn lis 21, 2005 14:20
Tradycja: Theravada

Re: Buddyzm in OLSZTYN!?

Nieprzeczytany post autor: ikar »

LordD,
w Olsztynie, jest grupa Karma Kagyu

http://www.olsztyn.buddyzm.pl

ponoć była kiedyś grupa zen Kwan Um, ale na ten temat nikt nic nie wie ;>
"Chcemy iść łatwą drogą, ale jeżeli nie ma cierpienia, to nie ma mądrości. By dojrzeć do mądrości, musisz na swojej ścieżce naprawdę załamać się i zapłakać co najmniej trzy razy" Ajahn Chah
Awatar użytkownika
LordD
Posty: 2542
Rejestracja: czw sie 31, 2006 09:12
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtsang
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Buddyzm in OLSZTYN!?

Nieprzeczytany post autor: LordD »

ikar pisze:LordD,
w Olsztynie, jest grupa Karma Kagyu

http://www.olsztyn.buddyzm.pl

ponoć była kiedyś grupa zen Kwan Um, ale na ten temat nikt nic nie wie ;>
Wiem, że jest, ale mnie Kwan Um interesuje. :)
szarik

Re: Buddyzm in OLSZTYN!?

Nieprzeczytany post autor: szarik »

Czesc LordD
Co do Olsztyna to byla tam kiedys grupa Kwan Um, ale nie wiem czy ktos sie jeszcze zostal. Zapraszam cie natomiast do Gdanskiego osrodka na praktyki specjalne, mozesz sie dopisac do listy mailingowej na naszej stronie www.zen.pl/gdansk jesli chcesz byc informowany na biezaco o wydarzeniach. Mnostwo ludzi mieszka i praktykuje w Polsce w miejscowosciach gdzie nie ma Osrodka, ani grupy wiec jest to troche inny rodzaj praktyki. Trzeba po prostu duzo jezdzic do tych osrodkow gdzie cos sie dzieje.

Teraz w Falenicy trwa 3 miesieczne Kyol Che u nas w Gdansku staramy sie organizowac przynajmniej co 1-1,5 miesiaca sesje (najblizsza w ten weekend 4-5 sierpnia), dodatkowo praktyki Kido, coraz aktywniejszy jest Torun, sesje sa jeszcze w Lodzi, Krakowie. Wiec jesli chcesz to mozesz dosyc latwo spotkac sie z mistrzem. Kiedys (wiem z opowiesci) w czasach gdy w Polsce nie bylo jeszcze nauczycieli, niektorzy praktykowali po kilka lat zanim zobaczyli mistrza na zywo, nie mowiac juz o starozytnych Chinach itp :roll:. Dzis jest to o wiele latwiejsze.

Jezeli natomiast czujesz sie na silach, zaprosic, ktoregos z mistrzow na wyklad do Olsztyna to oferuje pomoc. Jakis czas temu Ole Porter SSN chcieli zaprosic nasi przyjaciele z Karma Kagyu, ale niestety wiaze sie to z kosztami na ktore nie mieli funduszy.

Tak wiec jeszcze raz zapraszam ciebie oraz wszystkich forumowiczow (moze nie wszystkich naraz) do GOZ. Jak to mawial DSSN "Jesli mowisz, ze nie mozesz - to nie mozesz. Jesli mowisz, ze mozesz - to mozesz" :D

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
LordD
Posty: 2542
Rejestracja: czw sie 31, 2006 09:12
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtsang
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Buddyzm in OLSZTYN!?

Nieprzeczytany post autor: LordD »

No wiesz, może i bym coś zaczął działać tu w Olsztynie, ale potrzeba do tego jakichś ludzi. Generalnie jestem trochę uziemiony tutaj i będzie tak jeszcze przez jakiś czas, lecz oczywiście postaram się pojechać tu i ówdzie jak będę miał taką możliwość.
Awatar użytkownika
LordD
Posty: 2542
Rejestracja: czw sie 31, 2006 09:12
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtsang
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Buddyzm in OLSZTYN!?

Nieprzeczytany post autor: LordD »

No i jak tam? Może jakaś olsztyńska świeża krew się pojawiła? :)
dopel

Re: Buddyzm in OLSZTYN!?

Nieprzeczytany post autor: dopel »

Się pojawiła w rzeczy samej. Pisałem do Ciebie na prv, daj znać jak chwilę czasu znajdziesz.
Awatar użytkownika
LordD
Posty: 2542
Rejestracja: czw sie 31, 2006 09:12
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtsang
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Buddyzm in OLSZTYN!?

Nieprzeczytany post autor: LordD »

Nie dostałem nic ani na priv ani na mejla.
Awatar użytkownika
Jess
Posty: 290
Rejestracja: ndz gru 02, 2007 19:07

Re: Buddyzm in OLSZTYN!?

Nieprzeczytany post autor: Jess »

LordD pisze:No i jak tam? Może jakaś olsztyńska świeża krew się pojawiła? :)
Pochodzę z Olsztyna i obecnie w nim przebywam.
Awatar użytkownika
LordD
Posty: 2542
Rejestracja: czw sie 31, 2006 09:12
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtsang
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Buddyzm in OLSZTYN!?

Nieprzeczytany post autor: LordD »

Jess pisze:
LordD pisze:No i jak tam? Może jakaś olsztyńska świeża krew się pojawiła? :)
Pochodzę z Olsztyna i obecnie w nim przebywam.
O! :) A obecnie to znaczy mieszkasz w Olsztynie, czy po prostu chwilowo z nim przebywasz? :)
Awatar użytkownika
Jess
Posty: 290
Rejestracja: ndz gru 02, 2007 19:07

Re: Buddyzm in OLSZTYN!?

Nieprzeczytany post autor: Jess »

LordD pisze:
Jess pisze:
LordD pisze:No i jak tam? Może jakaś olsztyńska świeża krew się pojawiła? :)
Pochodzę z Olsztyna i obecnie w nim przebywam.
O! :) A obecnie to znaczy mieszkasz w Olsztynie, czy po prostu chwilowo z nim przebywasz? :)
Przecież napisałem.
Awatar użytkownika
LordD
Posty: 2542
Rejestracja: czw sie 31, 2006 09:12
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtsang
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Buddyzm in OLSZTYN!?

Nieprzeczytany post autor: LordD »

Tak wiem, że przebywasz w Olsztynie obecnie, ale nie sprecyzowałeś czy obecnie chwilowo, czy obecnie na stałe. :) Tak czy siak można by się zgadać na pogaduchy. :) P.S. Wczoraj niestety zdechł mi komp i nie za często mogę być na necie niestety. Zostawię Ci gg na priv to może uda się pogadać. :)
Awatar użytkownika
Jess
Posty: 290
Rejestracja: ndz gru 02, 2007 19:07

Re: Buddyzm in OLSZTYN!?

Nieprzeczytany post autor: Jess »

LordD pisze:Tak wiem, że przebywasz w Olsztynie obecnie, ale nie sprecyzowałeś czy obecnie chwilowo, czy obecnie na stałe. :) Tak czy siak można by się zgadać na pogaduchy. :) P.S. Wczoraj niestety zdechł mi komp i nie za często mogę być na necie niestety. Zostawię Ci gg na priv to może uda się pogadać. :)
Ok. Dzięki. Również zostawiłem Tobie pm-kę.

Pozdrawiam

Jess
Awatar użytkownika
LordD
Posty: 2542
Rejestracja: czw sie 31, 2006 09:12
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtsang
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Buddyzm in OLSZTYN!?

Nieprzeczytany post autor: LordD »

Odświeżam temat, coby był bardziej na wierzchu. Może ktoś ciekawy się napatoczy. :) :ok:
ikar
Posty: 1083
Rejestracja: pn lis 21, 2005 14:20
Tradycja: Theravada

Re: Buddyzm in OLSZTYN!?

Nieprzeczytany post autor: ikar »

hm...w sumie tez jestem z Olsztyna.

Jest tu grupa wadzrajany pod kieunkiem Ole Nydala.
Prowadza medytacje kilka razy w tygodniu.
http://www.olsztyn.buddyzm.pl/portal/

Kilka lat temu w OL bylo spotkanie z lama Ole Nydalem. Wielkie tlumy przyjechaly, do tego celu zostala wynajeta sala wykladowa na Uniwerku. Potem wyszystko ucichlo.

Rowniez slyszalem o grupie zen, ktora zekomo miala stacjonowac w OL. Jednak z tego co wiem to juz jej nie ma, a moze nigdy nie bylo?
"Chcemy iść łatwą drogą, ale jeżeli nie ma cierpienia, to nie ma mądrości. By dojrzeć do mądrości, musisz na swojej ścieżce naprawdę załamać się i zapłakać co najmniej trzy razy" Ajahn Chah
Awatar użytkownika
LordD
Posty: 2542
Rejestracja: czw sie 31, 2006 09:12
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtsang
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Buddyzm in OLSZTYN!?

Nieprzeczytany post autor: LordD »

Mnie interesuje tylko Kwan Um. I mam nadzieje, że pojawią się ludzie, którzy także będą zainteresowani zenem :)
Ale na pogaduchy z bratem/siostrą w Dharmie można się zgadać, bez względu na to, kto do jakiej szkoły należy. :)
ikar
Posty: 1083
Rejestracja: pn lis 21, 2005 14:20
Tradycja: Theravada

Re: Buddyzm in OLSZTYN!?

Nieprzeczytany post autor: ikar »

LordD pisze:Mnie interesuje tylko Kwan Um. I mam nadzieje, że pojawią się ludzie, którzy także będą zainteresowani zenem :)
Ale na pogaduchy z bratem/siostrą w Dharmie można się zgadać, bez względu na to, kto do jakiej szkoły należy. :)
jasne.
"Chcemy iść łatwą drogą, ale jeżeli nie ma cierpienia, to nie ma mądrości. By dojrzeć do mądrości, musisz na swojej ścieżce naprawdę załamać się i zapłakać co najmniej trzy razy" Ajahn Chah
marekk
Posty: 24
Rejestracja: sob paź 25, 2008 19:21
Tradycja: Zen (Kwan Um)
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Buddyzm in OLSZTYN!?

Nieprzeczytany post autor: marekk »

W Opolu na Ceremonii Wskazań, poznałem chłopaka z Suwałk. Ten to dopiero ma ciężko. Z Suwałk do Opola dwa dni się jedzie, ale przyjechał i razem braliśmy wskazania. Natomiast z Olsztyna do Torunia, to w porównaniu, rzut beretem. Wystarczy rzucić i od razu pojawia się toruńska grupa Kwan Um :ok:
Awatar użytkownika
LordD
Posty: 2542
Rejestracja: czw sie 31, 2006 09:12
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtsang
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Buddyzm in OLSZTYN!?

Nieprzeczytany post autor: LordD »

No ja tam sobie mogę jeździć, ale mi chodzi bardziej o to, że jakby ktoś był tu na miejscu zainteresowany zenem, to zawsze można się poznać. A więc zostawiam taki ślad tu na forum.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kontakt”