Buddyzm w Irlandii -prośba o pomoc...

pytania o sangi - oraz nawiązanie kontaktu z ludźmi - w różnych miastach
MarX

Buddyzm w Irlandii -prośba o pomoc...

Nieprzeczytany post autor: MarX »

Kochani opuszczam Polskę na jakiś czas, pewnie kilka lat. Wyjeżdżam z żoną do Irlandii, szukam miejsca w Irlandii gdzie można praktykować buddyzm tybetański, przyjąć schronienie itp…
Wielu polaków przebywa lub przebywało na emigracji, może ktoś z was ma jakieś doświadczenie w tej materii?
Najbardziej odpowiada mi buddyzm tybetański, zen jak dla mnie jest zbyt hard core.
Bardzo przypadło mi do gustu nauczanie takich nauczycieli jak Lama Ole, Sogjal Rinpocze, Akong Tulku Rinpocze z innymi nauczycielami nie miałem kontaktu (książkowego).
Może macie kogoś znajomego w irlandzkich sangah?
Proszę was o pomoc w tej sprawie :padam: i błagam bez uwag w stylu „użyj googla” :wsciekly: .
Pozdrawiam
:wstyd: Marcin
Awatar użytkownika
booker
Posty: 10090
Rejestracja: pt mar 31, 2006 13:22
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Yungdrung Bön
Lokalizacja: Londyn/Wałbrzych

Re: Buddyzm w Irlandii -prośba o pomoc...

Nieprzeczytany post autor: booker »

MarX pisze:zen jak dla mnie jest zbyt hard core.
Mozliwe iz dlatego, ze nie poznales zenu koreanskiego :)
MarX pisze:Bardzo przypadło mi do gustu nauczanie takich nauczycieli jak Lama Ole,
Osrodek zalozony przez Lame Ole http://www.diamondway-buddhism.ie/
MarX pisze: i błagam bez uwag w stylu „użyj googla”
Tak zrobilem -> http://www.google.com/search?hl=en&lr=l ... nd&spell=1

Grupy KKagyu w Irlandii http://www.diamondway-buddhism.ie/groups.htm

Pozdrawiam
/M
"Bądź buddystą, albo bądź buddą."
MarX

Re: Buddyzm w Irlandii -prośba o pomoc...

Nieprzeczytany post autor: MarX »

Dziękuję za odpowiedz ;)
Więc jednak Google :super: , też dziękuję, jakoś zawsze czułem słabość do Lamy Ole. W moim odczuciu/zrozumieniu Lama Ole to „Energia w działaniu”, mam nadzieję że nikt opacznie tego nie zrozumie, i że nikogo nie uraziłem takim stwierdzeniem.
Pytanie
Jakie działania w linii Karma Kagyu można praktykować zanim jeszcze przyjmie się schronienie u Lamy?
PS. Można używać googla ;)
Pozdrawiam
M
Awatar użytkownika
stworzenie
Posty: 1034
Rejestracja: śr maja 28, 2008 21:24
Płeć: kobieta
Tradycja: bon
Lokalizacja: Reda

Re: Buddyzm w Irlandii -prośba o pomoc...

Nieprzeczytany post autor: stworzenie »

Jakie działania w linii Karma Kagyu można praktykować zanim jeszcze przyjmie się schronienie u Lamy?
Praktyki grupowe w ośrodku (najczęściej medytacja trzech świateł), a w domu krótkie schronienie (wizualizacja + czterowersowa mantra - książeczkę z wyjaśnieniem znajdziesz w ośrodkach Karma Kagyu), potem można też zacząć nyndro. Lama Ole mówi, że najlepszy kontakt z polem mocy nauczyciela jest właśnie w ośrodku, dlatego można zacząć nyndro bez oficjalnego przyjęcia schronienia/przekazu (i przyjąć je, jak również otrzymać lung, "przy najbliższej okazji").

Jeżeli jeszcze jesteś w Polsce, to tu masz link do poznańskiego ośrodka:
http://www.poznan.buddyzm.pl/
Przejdź się tam, zobacz, czy pasuje Ci klimat, popytaj, pogadaj itd.
paolo
Senior User
Posty: 398
Rejestracja: sob sie 11, 2007 15:20
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtsang
Lokalizacja: częstochowa
Kontakt:

Re: Buddyzm w Irlandii -prośba o pomoc...

Nieprzeczytany post autor: paolo »

stworzenie pisze:
Jakie działania w linii Karma Kagyu można praktykować zanim jeszcze przyjmie się schronienie u Lamy?
Praktyki grupowe w ośrodku (najczęściej medytacja trzech świateł), a w domu krótkie schronienie (wizualizacja + czterowersowa mantra - książeczkę z wyjaśnieniem znajdziesz w ośrodkach Karma Kagyu), potem można też zacząć nyndro. Lama Ole mówi, że najlepszy kontakt z polem mocy nauczyciela jest właśnie w ośrodku, dlatego można zacząć nyndro bez oficjalnego przyjęcia schronienia/przekazu (i przyjąć je, jak również otrzymać lung, "przy najbliższej okazji").
Warto dodać, że jest to styl praktyki jaki obowiązuje w ośrodkach lamy Ole. Nie jest to charakterystyczny sposób praktyki dla całej linii Karma Kagyu. Nie chę tutaj wprowadzać jakiegoś podziału. Moją intencją było sprecyzowanie informacji przekazanej przez "stworzenie".
medytacja schronienia tzw. "małe schronienie" nie jest tradycyjną medytacją karma kagyu powstała około 1986 roku. "formułka", którą tam sie recytuje nie jest mantrą, jest to jedna z popularnych formul schronienia. W sanskrycie brzmi ona:
namo guru bhya
namo buddhaya
namo dharmaya
namo sangaya
W tekście wspomnianej praktyki podane jest tybetańskie i polskie tłumaczenie.

Ps. tradycyjnie nyndro zalecane jest osobom, które mają zamiar zaangażować się w rożne zaawansowane praktyki np. pełna praktykę jidama czy np. sześć jog naropy. "Zwykły" praktykujący nie ma obowiązku i nie musi wykonywać nyndro. Istnieje wiele praktyk(mam na myśli Karma Kagyu), które można robić bez potrzeby ukończenia nyndro.
Oczywiście należy podążać za wskazówkami lamy. Wiec jeśli lama Ole zaleca swoim uczniom określony sposób praktyki to rozsądnie będzie trzymać się jego instrukcji.
odczuwaj dobro
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Buddyzm w Irlandii -prośba o pomoc...

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
paolo pisze:"Zwykły" praktykujący nie ma obowiązku i nie musi wykonywać nyndro. Istnieje wiele praktyk(mam na myśli Karma Kagyu), które można robić bez potrzeby ukończenia nyndro.
Tylko wtrącę - tak samo jest w ningmapie i yungdrung bon.

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
Awatar użytkownika
stworzenie
Posty: 1034
Rejestracja: śr maja 28, 2008 21:24
Płeć: kobieta
Tradycja: bon
Lokalizacja: Reda

Re: Buddyzm w Irlandii -prośba o pomoc...

Nieprzeczytany post autor: stworzenie »

Warto dodać, że jest to styl praktyki jaki obowiązuje w ośrodkach lamy Ole. Nie jest to charakterystyczny sposób praktyki dla całej linii Karma Kagyu.
Zgadza się, wyłącznie o Lamie Ole pisałam, bo z wpisu MarXa wynika, że właśnie tą "nitką" Kagyu się zainteresował. Ale oczywiście nie jest to jedyny nauczyciel szkoły Kagyu nauczający na Zachodzie.
MarX

Re: Buddyzm w Irlandii -prośba o pomoc...

Nieprzeczytany post autor: MarX »

Ok, dzieki za wszystkie odpowiedzi. Jestem już w Irlandii, napisałem do centrum Karma Kagyu do Dublina. Nie wiem jak to jest z tą Guru Jogą i Karmapami, ale nie ulega wątpliwości że Lama Ole jest dla mnie autorytetem i wzorem do naśladowania. "Czuję" Jego teksty ;).
Zobaczymy czy odpowiedzą. Mam od kilku dni net, więc napiszę co i jak , może ten post przyda się jeszcze komuś.
Pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
Karinos
Posty: 731
Rejestracja: czw cze 17, 2010 19:20
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Wadżrajana
Lokalizacja: Dublin/Irlandia

Re: Buddyzm w Irlandii -prośba o pomoc...

Nieprzeczytany post autor: Karinos »

Odgrzebuje stary temat ale byc moze ktos bedzie poszukiwal tego tematu:

Buddhist Network Ireland:
http://buddhistnetworkireland.blogspot.com/

Buddhism Ireland na Facebooku:
http://www.facebook.com/home.php?ref=ho ... 407?ref=ts
Nomad
Posty: 16
Rejestracja: pt lip 11, 2008 18:07
Płeć: mężczyzna
Tradycja: -

Re: Buddyzm w Irlandii -prośba o pomoc...

Nieprzeczytany post autor: Nomad »

Skoro wątek został odświeżony to i jak od siebie dodam jeden link:
http://www.jampaling.org/index.html

pozdrawiam
Sabba papassa akaranam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kontakt”