Forum e-Budda PL

"Dla praktykującego Dharmę nie ma większego błędu niż praktykować ją w niewłaściwy sposób." - Duddziom Rinpocze
Dzisiaj jest ndz paź 20, 2019 04:02

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: ndz lis 09, 2014 22:07 

Tradycja: Karma Kagyu
Witam. :)
Chciałbym się spytać (bo szczerze mówiąc poszukiwania przez google nic mi nie dały) czy są w Polsce nauczyciele udzielający Schronienia ewentualnie czy nadchodzi wizyta jakiegoś nauczyciela. Póki co wiem tylko o Lamie Ole no ale też zdaje sobie sprawę że to nie jedyny nauczyciel stąd moje pytanie.
Pozdrawiam. :)

Nieprzeczytany post: ndz lis 09, 2014 22:55 
Awatar użytkownika

Tradycja: Karma Kamtzang
Lama Rinczen udziela Schronienia, informacje o nauczycielu -> http://www.benchen.org.pl/pl/nauczyciel ... ma-rinczen
Obrazek

Jeśli chodzi Tobie o nauczycieli związanych z organizacją Diamentowa Droga Lamy Ole Nydahla to nikt poza nim nie udziela Schronienia.
Pozdrawiam :namaste:

Nieprzeczytany post: ndz lis 09, 2014 23:22 
Global Moderator
Awatar użytkownika

Tradycja: Vajrayana (Szkoła Kagyu)
Cytuj:
Jeśli chodzi Tobie o nauczycieli związanych z organizacją Diamentowa Droga Lamy Ole Nydahla to nikt poza nim nie udziela Schronienia.
W DD, oprócz lamy Ole, udzielają również Schronienia lamowie i rinpocze tybetańscy, zapraszani (zazwyczaj latem) na kursy medytacyjne i wykłady.

Pozdrawiam, gt

Nieprzeczytany post: pn lis 10, 2014 01:58 

Tradycja: Karma Kagyu
To było takie pytanie bardziej ogólne więc dowiedziałem się tego czego nie mogłem za bardzo znaleźć przez google. A teraz przyszło mi jeszcze tak do głowy: a propo tego okresu letniego o którym GreenTea wspominała da się jakoś wcześniej sprawdzić który nauczyciel gdzie i kiedy przyjeżdża? Czy trzeba po prostu cierpliwie czekać? :)
Pozdrawiam. :)

Nieprzeczytany post: pn lis 10, 2014 04:03 
Global Moderator
Awatar użytkownika

Tradycja: Vajrayana (Szkoła Kagyu)
Cytuj:
A teraz przyszło mi jeszcze tak do głowy: a propo tego okresu letniego o którym GreenTea wspominała da się jakoś wcześniej sprawdzić który nauczyciel gdzie i kiedy przyjeżdża? Czy trzeba po prostu cierpliwie czekać? :)
Raczej cierpliwie czekać, bo program kursu letniego ustalany jest ostatecznie na 2-3 miesiące wcześniej. Taki kurs odbywa się zwykle w głównym ośrodku DD, w Kucharach, toteż warto śledzić stronę tego ośrodka (http://www.kuchary.pl/). Jednak, bywa, że czasem akurat do Polski żaden z lamów/rinpocze nie przyjedzie, a zjawi się np. w Czechach, na Węgrzech lub w Niemczech i wtedy trzeba byłoby pojechać do zagranicznych ośrodków. Buddyści z DD przyzwyczajeni są do takich wędrówek, wędrują zazwyczaj grupkami, żeby zmniejszyć koszty podróży. Wystarczy zgłosić w dowolnym ośrodku, że poszukuje się chętnych do wspólnego wyjazdu. Informacji o kursach letnich poza granicami Polski, jeśli nie bywa się w którymś z polskich ośrodków, trzeba szukać na stronach tamtych ośrodków lub na FB.

Pozdrawiam, gt

EDIT:// Może dodam, żeby uniknąć ewentualnych nieporozumień, że jeżeli podczas wizyty któregoś z tybetańskich lamów/rinpocze obecny jest również lama Ole, to zazwyczaj on udziela Schronienia, a lamowie/rinpocze przeprowadzają inicjacje. Chciałam w poprzedniej mojej wypowiedzi głównie zaznaczyć, że w DD nie ma wymogu przyjmowania Schronienia wyłącznie od lamy Ole.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00