Forum e-Budda PL

"Dla praktykującego Dharmę nie ma większego błędu niż praktykować ją w niewłaściwy sposób." - Duddziom Rinpocze
Dzisiaj jest ndz paź 20, 2019 04:25

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: sob lut 14, 2015 02:28 

Tradycja: Karma Kagyu
Witam. :)
Chciałem się spytać zorientowanych w temacie czy do tej "wersji" Kochających Oczu potrzebny jest lung od lamy czy można ją wykonywać tak jak XVI Karmapę. Mam na myśli tą medytacje w książeczce a nią tą która jest podana w "O śmierci i odrodzeniu". W zasadzie to muszę się przyznać że też nie wiem jak to jest z XVI Karmapą czy jest to medytacja dla każdego czy można ją robić w oczekiwaniu na lung.
Pozdrawiam. :)

Nieprzeczytany post: sob lut 14, 2015 06:15 
Senior User

Tradycja: Karma Kamtsang
Cytuj:
Witam. :)
Chciałem się spytać zorientowanych w temacie czy do tej "wersji" Kochających Oczu potrzebny jest lung od lamy czy można ją wykonywać tak jak XVI Karmapę. Mam na myśli tą medytacje w książeczce a nią tą która jest podana w "O śmierci i odrodzeniu". W zasadzie to muszę się przyznać że też nie wiem jak to jest z XVI Karmapą czy jest to medytacja dla każdego czy można ją robić w oczekiwaniu na lung.
Z medytacją Kochających Oczu związana jest inicjacja, lung i wyjaśnienia, ale:
1. Dopuszcza się wykonywanie tej medytacji Kochających Oczu bez inicjacji.
2. Jeśli jesteś uczniem lamy Ole wówczas możesz robić ją w oczekiwaniu na lung. Lama Ole pozwala na robienie wszystkich ogólnie dostępnych praktyk w jego ośrodkach w tzw. "oczekiwaniu na lung". Jak powiedział w ten sposób ludzie nie tracą cennego czasu.

Medytację XVI Karmapy można robić w oczekiwaniu na lung. Jak wiesz w ośrodkach lamy Ole jest to podstawowa medytacja.

Nieprzeczytany post: ndz lut 15, 2015 01:10 

Tradycja: Karma Kagyu
Dziękuje za odpowiedź. :)
Czyli jest w sumie jak podejrzewałem chodź zawsze warto się upewnić. No a w ośrodku zwykle przynajmniej raz w tygodniu jestem po prostu wcześniej jakoś się nie zastanawiałem nad medytacją XVI Karmapy pod kątem inicjacji, lungu i wyjaśnień.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00