Forum e-Budda PL

"Dla praktykującego Dharmę nie ma większego błędu niż praktykować ją w niewłaściwy sposób." - Duddziom Rinpocze
Dzisiaj jest wt paź 15, 2019 18:16

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: ndz lut 15, 2015 01:28 

Tradycja: Karma Kagyu
Witam. :)
Chciałbym się spytać forumowiczów którzy czytali to dzieło o ich przemyślenia i opinie. Próbowałem znaleźć choćby informację (bo finansowo to to dzieło jest poza moim zasięgiem) czy ta encyklopedia została kiedykolwiek wydana w języku polskim no i nie wiem. Mam wrażenie że nie. No i jeszcze sam nie wiem czy praktykując w szkole kagyu te ksiązki są "dla mnie".
Pozdrawiam. :)

Nieprzeczytany post: ndz lut 15, 2015 09:59 
Senior User

Tradycja: Karma Kamtsang
Cytuj:
Witam. :)
Chciałbym się spytać forumowiczów którzy czytali to dzieło o ich przemyślenia i opinie. Próbowałem znaleźć choćby informację (bo finansowo to to dzieło jest poza moim zasięgiem) czy ta encyklopedia została kiedykolwiek wydana w języku polskim no i nie wiem. Mam wrażenie że nie. No i jeszcze sam nie wiem czy praktykując w szkole kagyu te ksiązki są "dla mnie".
Możesz spokojnie korzystać ze wszystkich tekstów Dziamgona Kongtrula Rinpocze. Jest on jednym z głównych dzierżycieli linii Karma Kagyu. Wiele tekstów medytacji( i nie tylko) jakie używamy w Kagyu zostały przez niego ułożone. Jego teksty są bardzo ważne dla naszej linii. Póki co nie mamy " Skarbnicy" w języku polskim.

Pozdrawiam,

Nieprzeczytany post: ndz lut 15, 2015 16:02 

Aha rozumiem i cieszy mnie to bo czytałem o samym autorze stąd pomyślałem sobie że tak ogromna encyklopedia musi być naprawdę istotnym dziełem. :) A w kwestii tłumaczenia to mógłbym się podjąć, zajmie to dużo czasu bo każdy z tych tomów ma przeszło 300 stron o ile się nie mylę ale póki co czas to ja mam. :)

Nieprzeczytany post: pn lut 16, 2015 15:57 
Awatar użytkownika

Tradycja: Wadżrajana
cala skarbnica w jezyku angielskim jest dostepna do wgladu w bibliotece w Grabniku

Nieprzeczytany post: pn lut 16, 2015 17:36 

No ja się muszę przyznać tak a propos dostępności "Mądrości" że spędziłem ostatnio coś 3 godziny uparcie grzebiąc w Googlach i na chomikuj i udało mi się skompletować wszystkie 10 tomów w postaci pdf. :) :zawstydzony:
Czego to ludzie nie potrafią "spiracić" tak mi się na myśl nasuwa.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00