Ważne pytania dotyczące buddyzmu:)

dyskusje i rozmowy
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Ważne pytania dotyczące buddyzmu:)

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

pawel pisze:Kuznang z linkiem coś jest nie tak - prowadzi do dyskusji a nie zdjęcia (...)
No tam powinno też byc zdjecie... Jakby co - link do bloga, gdzie masz amoghasiddhi i rysunek, który tam powinien być http://mydzi.blogspot.com/search/label/ ... 0teachings /prawy, górny róg, w temacie ''Amoghasiddhi''/
pawel pisze:Ja miałem akurat na myśli jedną z 21 emanacji Tary z Modlitwy do 21 Emanacji Tary - Tarę ochraniającą od klątw tutaj
No to trza podawać od razu takie info - co ma się na myśli :-)
.
dane :580:
women
Posty: 32
Rejestracja: śr lis 05, 2008 11:23

Re: Ważne pytania dotyczące buddyzmu:)

Nieprzeczytany post autor: women »

Mam pytanie. Nie miejcie mi za zle, że znowu ale na prawde mnie to ciekawi...Co z interakcja społeczną? Czy to jak się czujemy z innymi ludżmi chodzi mi o odczucie oznacza, że tak nas wlaśnie odbierają? Co mówo i tym buddyzm tzn, czy moje odczucie jest równoznaczne z odczuciem tego drugiego czlowieka? tzn czy jest takie samo czy np: tzn np jesli czujemy sie obrazeni czy to równa się z intencją rozmówcy, czy z naszym wrażeniem wywołanym z jakimiś wrażeniami. Buddyzm mówi, że należy przekształcać sytuację czyli jak ktoś nas obraża, my nie powinnismy czuć skrępowania czy wstydu? tylko przekształcić te uczucia w uczucia pozytywne tak? Albo nie odbierać tego na poziomie osobistym? No ale jeśli kiedy ktoś nas będzie obrażał my będziemy się mile usmiechać to uzna nas za wariata..
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Ważne pytania dotyczące buddyzmu:)

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

women pisze:Mam pytanie. (...)
Mam pytanie do Ciebie :) Czy zapoznałaś się z tym linkiem:Nauczanie Dały Dzieltsena w Pięciu Częściach ? Jak to wg Ciebie jest z owa ''specjalna osobą''? Jak radzisz sobie z tym w życiu?
.
dane :580:
women
Posty: 32
Rejestracja: śr lis 05, 2008 11:23

Re: Ważne pytania dotyczące buddyzmu:)

Nieprzeczytany post autor: women »

Zapoznałam robiłam już tę medytację, ale proszę odpowiedz interesuję mnie to czy hm nie dopuścić np do takiej sytuacji, że ktoś będzie mnie obrażał czy nie czuć się obrażanym czy w ogóle moje odczucie jest błędne?
Awatar użytkownika
booker
Posty: 10090
Rejestracja: pt mar 31, 2006 13:22
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Yungdrung Bön
Lokalizacja: Londyn/Wałbrzych

Re: Ważne pytania dotyczące buddyzmu:)

Nieprzeczytany post autor: booker »

women pisze:No ale jeśli kiedy ktoś nas będzie obrażał my będziemy się mile usmiechać to uzna nas za wariata..
No i ? :D

Pozdrawiam
/M
"Bądź buddystą, albo bądź buddą."
Awatar użytkownika
Har-Dao
Global Moderator
Posty: 3162
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dhamma-Vinaya
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Ważne pytania dotyczące buddyzmu:)

Nieprzeczytany post autor: Har-Dao »

booker pisze:
women pisze:No ale jeśli kiedy ktoś nas będzie obrażał my będziemy się mile usmiechać to uzna nas za wariata..
No i ? :D
:)

Tylko wariat myśli, że inni uznają go za wariata :D

metta&peace
p.
women
Posty: 32
Rejestracja: śr lis 05, 2008 11:23

Re: Ważne pytania dotyczące buddyzmu:)

Nieprzeczytany post autor: women »

Aha chyba rozumiem.. :] Czyli to nieistotne co inni myślą bo to ich myśli a nie nasze tak? :]
Awatar użytkownika
booker
Posty: 10090
Rejestracja: pt mar 31, 2006 13:22
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Yungdrung Bön
Lokalizacja: Londyn/Wałbrzych

Re: Ważne pytania dotyczące buddyzmu:)

Nieprzeczytany post autor: booker »

women pisze:Aha chyba rozumiem.. :] Czyli to nieistotne co inni myślą bo to ich myśli a nie nasze tak? :]
Nie o to mi chodziło:)

W tym wypadku po prostu, kiedy zachowujesz neutralność, czy spokój gdy ktoś Cię obraża, to jest to korzystne. To, że ktoś uzna Cię za to za wariata nie ma znaczenia. To raczej używanie obrażania jest zwariowane :)

Jednak uznawanie iż w ogóle nieistotne jest to co inni myślą rozwinie się w egoizm a to będzie przeszkodą dla bodhicitty.

Pozdrawiam
/M
"Bądź buddystą, albo bądź buddą."
wyzwolenie
konto zablokowane
Posty: 373
Rejestracja: sob mar 22, 2008 11:02
Płeć: mężczyzna
Tradycja: natura

Re: Ważne pytania dotyczące buddyzmu:)

Nieprzeczytany post autor: wyzwolenie »

women napisała :


W medytacji jest taki fragment "przeszłe myśli słowa i czyny stały się naszym obecnym swiatem", w związku z tym mam pytanie czy to co o sobie i świecie myslimy wpływa na rzeczywistośc tzn na to co póżniej robimy? Więc jak rozumiem jesli nasze myśli są pozytywne, motywujące wtedy stają się "naszym światem" i możemy produktywniej działać, tzn z większym pożytkiem dla siebie i innych..? Co sądzicie nawiązując do poprzedniego pytania z pozytywnymi autosugestiami (myslami) które można by w czasie jakieś relaksującej muzyki, która wywołuje pozytynwe uczucia, powtarzać sobie w głowie. Chodzi mi tutaj o pewnego rodzaju afirmacje.. Jak one mogłyby wpływać na moją medytacje? :] Ponieważ zauważyłam, że dużo lepiej się po nich czuje łącząc je z medytacjami..? Poza tym to przecież mysli motywujące wpływają na to co robimy


Myślę że w Wadżrajanie jest dużo afirmacji
- duma bóstwa : myślimy że naprawdę mamy ciało ze światła , doskonałe ciało bóstwa , że nasz umysł ma wszystkie cechy umysłu buddy
- po medytacji Dorje Sempa na przykład wyobrażamy sobie że jesteśmy całkowicie oczyszczeni
-W medytacji Buddy Medycyny wyobrażamy sobie że jesteśmy uzdrawiani , uzdrowieni.
- odczuwamy przejrzystośc , zjednoczenie pustki i przejawiania - takie są sugestie żebyśmy to odczuli.

Jak dla mnie są to afirmacje tylko nie ubrane w słowa i nie powtarzane często.
Awatar użytkownika
GreenTea
ex Global Moderator
Posty: 4530
Rejestracja: czw mar 19, 2009 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Vajrayana

Re: Ważne pytania dotyczące buddyzmu:)

Nieprzeczytany post autor: GreenTea »

wyzwolenie pisze:Jak dla mnie są to afirmacje tylko nie ubrane w słowa
Rzecz w tym, że afirmacje zawsze są ubrane w słowa, odnoszą się przecież do zdań (twierdzeń). Mają związek z akceptacją siebie wyrażoną na poziomie języka.

gt
ODPOWIEDZ

Wróć do „Buddyzm Tybetański”