Forum e-Budda PL

''Początkiem ścieżki wyzwolenia jest przekonanie o bezsensowności samsary i szczera determinacja uwolnienia się od niej.'' - Patrul Rinpocze
Dzisiaj jest ndz cze 24, 2018 16:03

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: ndz mar 12, 2006 20:39 
ex Global Moderator
Awatar użytkownika

Tradycja: brak
Czołem :-)

Czcigodny Seung Sahn spotyka Czcigodnego Chah:

Obrazek

a później trzymając się za ręce (tradycyjny tajski gest) poszli na spacer do lasu... :-) Obyśmy zrozumieli ich mądrość.

pk

Nieprzeczytany post: ndz mar 12, 2006 22:02 
ex Moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Obyśmy zrozumieli ich mądrość.

Zgadzam się, zbyt wiele już swarów było pomiędzy buddyjskimi tradycjami... czas by zaprzestać rozmów o doktrynie a zacząć rozmawiać o problemach współczesnego świata i jak buddyzm może je uleczyć... razem jesteśmy silni, podzieleni jesteśmy słabi...

Nieprzeczytany post: ndz mar 12, 2006 22:10 
Admin
Awatar użytkownika

Tradycja: Sŏn (Szkoła Zen Kwan Um)
Seung Sahn próbował nawet zorganizować spotkanie wielkich przywódców religijnych, które miało polegać na wspólnym życiu przez parę dni - na gotowaniu, jedzeniu, rozmawianiu. Uważał, że wspólne działanie to wielkie działanie bodhisattwy i droga do pokoju na świecie. O ile wiem, nie został zrozumiany :(
Wspólne działanie było zawsze w centrum nauczania Dae Soen Sa Nima.

Pozdrawiam,
Piotr

Nieprzeczytany post: pn mar 13, 2006 02:36 

Tradycja: Kurs Cudów
Tak, Seung Sahn proponował im wspólną saune, żeby posiedzieć i pogadać no ale nie wypaliło....

There is no use removing doubts one by one. If we clear one doubt, another doubt will arise and there will be no end of doubts. But if, by seeking the source of the doubter, the doubter is found to be really non-existent, then all doubts will cease

Nieprzeczytany post: pn mar 13, 2006 11:20 
ex Global Moderator
Awatar użytkownika

Tradycja: brak
Witam,
Cytuj:
Zgadzam się, zbyt wiele już swarów było pomiędzy buddyjskimi tradycjami... czas by zaprzestać rozmów o doktrynie a zacząć rozmawiać o problemach współczesnego świata i jak buddyzm może je uleczyć... razem jesteśmy silni, podzieleni jesteśmy słabi...
jak dla mnie rozmowy o dhammie nie są swarami póki nie traktuje się takich rozmów jak obrony własnej twierdzy. Co więcej dla mnie bywają twórcze i odkrywcze :-) także wtedy kiedy kończą się różnicą zdań. Normalna kolej rzeczy przecież. "Każdy widzi to co chce widzieć" ;-)

Dla mnie ważne jest, żeby - jak jest sposobność - razem czasami pójść do lasu :-)

W ogóle Czcigodny Chah był bardzo otwarty i np. z uznaniem wyrażał się o sutrze Szóstego Patriarchy i Sutrze Serca.

pk

Nieprzeczytany post: czw gru 14, 2006 19:28 
Awatar użytkownika

Tradycja: Zen (Kwan Um)
Cytuj:
Tak, Seung Sahn proponował im wspólną saune, żeby posiedzieć i pogadać no ale nie wypaliło....
ehhh...jakby mnie zaprosil to bym na pewno poszedl!

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00