Wschód spotyka Wschód

Awatar użytkownika
piotr
ex Global Moderator
Posty: 3569
Rejestracja: pn cze 30, 2003 08:02
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Wschód spotyka Wschód

Nieprzeczytany post autor: piotr »

Czołem :-)

Czcigodny Seung Sahn spotyka Czcigodnego Chah:

Obrazek

a później trzymając się za ręce (tradycyjny tajski gest) poszli na spacer do lasu... :-) Obyśmy zrozumieli ich mądrość.

pk
Awatar użytkownika
siristru
ex Moderator
Posty: 1121
Rejestracja: wt lut 14, 2006 23:10
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Wschód spotyka Wschód

Nieprzeczytany post autor: siristru »

piotr pisze:Obyśmy zrozumieli ich mądrość.

Zgadzam się, zbyt wiele już swarów było pomiędzy buddyjskimi tradycjami... czas by zaprzestać rozmów o doktrynie a zacząć rozmawiać o problemach współczesnego świata i jak buddyzm może je uleczyć... razem jesteśmy silni, podzieleni jesteśmy słabi...
братство и јединство!
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Wschód spotyka Wschód

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

Seung Sahn próbował nawet zorganizować spotkanie wielkich przywódców religijnych, które miało polegać na wspólnym życiu przez parę dni - na gotowaniu, jedzeniu, rozmawianiu. Uważał, że wspólne działanie to wielkie działanie bodhisattwy i droga do pokoju na świecie. O ile wiem, nie został zrozumiany :(
Wspólne działanie było zawsze w centrum nauczania Dae Soen Sa Nima.

Pozdrawiam,
Piotr
jpack
Posty: 835
Rejestracja: pt cze 03, 2005 18:12
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Kurs Cudów
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Wschód spotyka Wschód

Nieprzeczytany post autor: jpack »

Tak, Seung Sahn proponował im wspólną saune, żeby posiedzieć i pogadać no ale nie wypaliło....
There is no use removing doubts one by one. If we clear one doubt, another doubt will arise and there will be no end of doubts. But if, by seeking the source of the doubter, the doubter is found to be really non-existent, then all doubts will cease
Awatar użytkownika
piotr
ex Global Moderator
Posty: 3569
Rejestracja: pn cze 30, 2003 08:02
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Re: Wschód spotyka Wschód

Nieprzeczytany post autor: piotr »

Witam,
siristru pisze:Zgadzam się, zbyt wiele już swarów było pomiędzy buddyjskimi tradycjami... czas by zaprzestać rozmów o doktrynie a zacząć rozmawiać o problemach współczesnego świata i jak buddyzm może je uleczyć... razem jesteśmy silni, podzieleni jesteśmy słabi...
jak dla mnie rozmowy o dhammie nie są swarami póki nie traktuje się takich rozmów jak obrony własnej twierdzy. Co więcej dla mnie bywają twórcze i odkrywcze :-) także wtedy kiedy kończą się różnicą zdań. Normalna kolej rzeczy przecież. "Każdy widzi to co chce widzieć" ;-)

Dla mnie ważne jest, żeby - jak jest sposobność - razem czasami pójść do lasu :-)

W ogóle Czcigodny Chah był bardzo otwarty i np. z uznaniem wyrażał się o sutrze Szóstego Patriarchy i Sutrze Serca.

pk
Awatar użytkownika
KROOLIK
Posty: 735
Rejestracja: wt lis 28, 2006 16:06
Tradycja: Zen (Kwan Um)

Re: Wschód spotyka Wschód

Nieprzeczytany post autor: KROOLIK »

jpack pisze:Tak, Seung Sahn proponował im wspólną saune, żeby posiedzieć i pogadać no ale nie wypaliło....
ehhh...jakby mnie zaprosil to bym na pewno poszedl!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nauczyciele i ich kwalifikacje”