Forum e-Budda PL

"Dla praktykującego Dharmę nie ma większego błędu niż praktykować ją w niewłaściwy sposób." - Duddziom Rinpocze
Dzisiaj jest czw wrz 19, 2019 03:53

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 197 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: czw lut 25, 2010 00:57 
ex Admin
Awatar użytkownika

Tradycja: ka-dag czhien-po
W dzisiejszych czasach już normalnie o niczym nie można porozmawiać, bo jak drążysz to odrazu jesteś bojówkarz :)

Nieprzeczytany post: czw lut 25, 2010 07:33 
konto zablokowane

Tradycja: Mahayana
Cytuj:
W dzisiejszych czasach już normalnie o niczym nie można porozmawiać, bo jak drążysz to odrazu jesteś bojówkarz :)
No można, można ale od taego jak to robisz zależy to jaki przydomek otrzymasz np,. "Dociekliwy Jasio" czy "Badacz Absurdów" lub właśnie "Bojówkarz" ;) to oczywiście pieszczotliwe i żartobliwe określenie, choć trafnie wskazuje na dominującą postawę uczniów Kwan Um w stosunku do Czcigodnego Kanzena. Co dla mnie jest ciekawe, dlaczego? Pomijam juz kwestie zabawy w podważanie jego kompetencji, bo to brzmi dość paradoksalnie :) Człowiek, który należał do pierwszej "fali" praktykujących w tym kraju, człowiek, który wyjechał do Japoni zostając mnichem. Ven. Kanzen praktykował z tyloma wspaniałymi nauczycielami, że mozna tylko pomarzyć o tym. Warto też dodać, że stworzenie Misji to nie jego pomysł, lecz wola władz Soto. Sama Misja zaprasza do Polski tak szacownych nauczycieli, że gdyby były jakiekolwiek wątpliwości co do opata to z całą pewnością tego by nie zrobili, ciekawe jest tez to, że to są nauczyciele różnych tradycji a w większości z Wadzarajany :) Co takiego w wykładach CZ. Kanzenma jest co tak porusza Bractwo Kwan Um... wiem, że paru kolegów ma mu zazłe, że nie ma na stronie mahajana linku do Kwan Um, no jest to jakis argument choć łatwy do odparcia....
Miłego dnia :)

Nieprzeczytany post: czw lut 25, 2010 11:18 
ex Admin
Awatar użytkownika

Cytuj:
lub właśnie "Bojówkarz" ;) to oczywiście pieszczotliwe i żartobliwe określenie, choć trafnie wskazuje na dominującą postawę uczniów Kwan Um w stosunku do Czcigodnego Kanzena. Co dla mnie jest ciekawe, dlaczego? Pomijam juz kwestie zabawy w podważanie jego kompetencji, bo to brzmi dość paradoksalnie :)
Musiałbym przeczytać jeszcze raz swoje posty, bo temat strupił się jakieś 2 lata temu, ale wydaje mi się iż zarzucanie mi podważania kompetencji Cz.Kanzena to manipulacja z Twojej strony.
Cytuj:
wiem, że paru kolegów ma mu zazłe, że nie ma na stronie mahajana linku do Kwan Um, no jest to jakis argument choć łatwy do odparcia....
Może będzie to trudne do uwierzenia, ale personalnie mnie to nie boli. Wcale a wcale :)

Nieprzeczytany post: czw lut 25, 2010 11:36 
ex Admin
Awatar użytkownika

Cytuj:
Co takiego w wykładach CZ. Kanzenma jest co tak porusza Bractwo Kwan Um...
Jeżeli o mnie chodzi, to nic mnie w wykładach Cz.Kanzena nie porusza. Za bractwo się nie wypowiadam.

Co do wkręcenia się dyskutowanie w tematcie dokumentów Czcigodnego, to nie bądź Mundek taki pewien, że zrobiłbym to ponownie na dzień dzisiejszy :)

Miłego dnia. :)

Nieprzeczytany post: czw lut 25, 2010 14:46 
konto zablokowane

Tradycja: Mahayana
Nie zamierzam Cię wkręcać, manipulować nie jestem takim brutalem... ;)
Pokój ludziom doberj woli :lowe2:

Nieprzeczytany post: czw lut 25, 2010 15:04 
Admin
Awatar użytkownika

Tradycja: Buddhadharma
Cytuj:
wiem, że paru kolegów ma mu zazłe, że nie ma na stronie mahajana linku do Kwan Um, no jest to jakis argument choć łatwy do odparcia....
Miłego dnia :)
Na zen.pl też nie mamy linku do MB3S - są tylko linki do sangh zrzeszonych w Polskiej Unii Buddyjskiej. Ot, przejrzystość.

Pzdr
Piotr

Nieprzeczytany post: wt sie 17, 2010 14:28 
Awatar użytkownika

Tradycja: Soto-Zen
A ja systematycznie udaję sie na wykłady Czcigodnego Kanzena i mimo że jeszcze nie przyjąłem schronienia w Trzech Klejnotach dużo mi one dają Ten czlowiek naprawdę ma charyzmę :ok:

Nieprzeczytany post: śr sie 18, 2010 17:30 

Tak trzymaj ;)

Nieprzeczytany post: wt wrz 28, 2010 21:02 
konto zablokowane

Tradycja: Mahajana
Cytuj:
A ja systematycznie udaję sie na wykłady Czcigodnego Kanzena i mimo że jeszcze nie przyjąłem schronienia w Trzech Klejnotach dużo mi one dają Ten czlowiek naprawdę ma charyzmę :ok:
Nie charyzmę "ma" ale Dharmę !

Nieprzeczytany post: śr wrz 29, 2010 07:53 
Awatar użytkownika

Ludzie którzy krytykujecie Czcigodnego Kanzena byliście kiedyś na Jego wykładzie wiecie że ubliżacie Dharmie :th:

Nieprzeczytany post: śr wrz 29, 2010 13:50 
konto zablokowane

Tradycja: Mahajana
Cytuj:
Ludzie którzy krytykujecie Czcigodnego Kanzena byliście kiedyś na Jego wykładzie wiecie że ubliżacie Dharmie :th:
Wydaje się, że obecnie nikt nie krytykuje Czcigodnego Kanzena... i oby było tak dalej, jego działalność jest nieoceniona dla rozwoju Dharmy w Polsce.

Nieprzeczytany post: śr wrz 29, 2010 20:09 
Awatar użytkownika

Tradycja: Soto Zen
Cytuj:
Od kiedy to Cz. Kanzen jest tożsamy z Dharmą?
Zdrowa krytyka nie jest zła, a krytyczne podejście uważam za obowiązkowe wobec wszystkich osób które chcemy uznać w jakimkolwiek stopniu za autorytet dla siebie.
Historia pokazuje, że czynienie z krytyki religii i duchowieństwa tabu prowadzi jedynie do degradacji jednego i drugiego.

Nieprzeczytany post: wt lis 02, 2010 21:57 

Tradycja: niesprecyzowana
Krytyka jest ok - ale tylko w 4 oczy.

Jeżeli jednak nie mówi się komuś wprost krytyki tylko gdzieś tam za plecami (np. na forum) - to jak niby z tych słów może powstać jakieś dobro?

Nieprzeczytany post: śr lis 03, 2010 12:42 
Admin
Awatar użytkownika

Tradycja: Buddhadharma
Cytuj:
Krytyka jest ok - ale tylko w 4 oczy.

Jeżeli jednak nie mówi się komuś wprost krytyki tylko gdzieś tam za plecami (np. na forum) - to jak niby z tych słów może powstać jakieś dobro?
Takie podejście niestety nie może dotyczyć osób publicznych.

Pzdr
Piotr

Nieprzeczytany post: śr lis 03, 2010 13:12 

Tradycja: niesprecyzowana
dlaczego?

Nieprzeczytany post: śr lis 03, 2010 13:17 
Admin
Awatar użytkownika

Tradycja: yungdrung bon
Bry :14:

Pytanie mam do obeznanych z ''Misja Buddyjska - Trzy Schronienia''. Czy można ją sklasyfikować /i tym samym przenieść do.../ jako mahajana?

Pozdrawiam
kunzang

Nieprzeczytany post: sob lis 06, 2010 09:40 
Awatar użytkownika

Tradycja: Soto Zen
Cytuj:

Pytanie mam do obeznanych z ''Misja Buddyjska - Trzy Schronienia''. Czy można ją sklasyfikować /i tym samym przenieść do.../ jako mahajana?

Pozdrawiam
kunzang
Tak.

Nieprzeczytany post: sob lis 06, 2010 10:29 
Admin
Awatar użytkownika

Tradycja: yungdrung bon
Cytuj:
Tak.
Dzięki Chaon :)

Pozdrawiam
kunzang

Nieprzeczytany post: ndz sty 30, 2011 13:47 
Awatar użytkownika

Cytuj:

Pozdrawiam
kunzang
Misja Buddyjska funkcjonuje dokładnie na ścieżce Mahajany

Nieprzeczytany post: pt gru 02, 2011 22:07 

Tradycja: shingon
-A która szkoła buddyjska będzie najlepsza dla takiego osobnika?

1.Wiek 48 lat
2.Bezżenny i bezdzietny
3.Średnio zamożny(ma dach nad głową)
4.Chory na schizofrenię(lżejsza postać-tylko 2 pobyty w szpitalu)
5.Wykształcenie podstawowe(+3 klasy liceum)
6.Iloraz inteligencji :IQ 163(prawdziwe-sprawdzane podczas pierwszego pobytu w szpitalu psychiatrycznym)
7.Zainteresowania:nauka,technika,etnografia,podróżowanie,samorealizacja,budowa lepszego świata(to pod wpływem buddyzmu
japońskiego który jest bardzo bodhisattwiczny i prorozwojowy).

???

Nieprzeczytany post: ndz gru 04, 2011 17:53 
ex Global Moderator
Awatar użytkownika

Tradycja: Theravāda
Cześć

Nie wiem jak to jest ze schizofrenią, ale żadna z pozostalych informacji nie określa niczego charakterystycznego dla żadnej z odmian buddyzmu.

Pozdrawiam,
Tomek

Jestem właścicielem mojej kammy, spadkobiercą mojej kammy, zrodzony z mojej kammy, związany z moją kammą, istnieję wspierany przez moją kammę. Jakąkolwiek kammę stworzę, czy dobrą czy złą, będę jej spadkobiercą.
Obrazek

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 197 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5

Strefa czasowa UTC+01:00