Forum e-Budda PL

"Dla praktykującego Dharmę nie ma większego błędu niż praktykować ją w niewłaściwy sposób." - Duddziom Rinpocze
Dzisiaj jest śr kwie 01, 2020 21:25

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 224 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: pt mar 21, 2008 09:41 
ex Moderator
Awatar użytkownika

Tradycja: yungdrung bon
to nei jest teoria spiskowa bo nikt nie jest tutaj ukryty.
poza tym, dla mnie ktos zaciagajacy taki duzy kredyt, jest zmanipulowany.

Nieprzeczytany post: pt mar 21, 2008 09:43 
Awatar użytkownika

Tradycja: BON
Cytuj:
dla mnie ktos zaciagajacy taki duzy kredyt, jest zmanipulowany.
a może szczęśliwy?

Nieprzeczytany post: pt mar 21, 2008 09:44 
ex Moderator
Awatar użytkownika

albo i nie.

Nieprzeczytany post: pt mar 21, 2008 09:46 
Awatar użytkownika

jerez, wziąłeś kredyt na sanghę?

Nieprzeczytany post: pt mar 21, 2008 09:52 
Admin
Awatar użytkownika

Witam
Cytuj:
Rekordziści zaciagnęli kredyt na 1.300.000. zł - i były to osoby zatrudnione na czas określony.
Na stronie była też podana informacja, że te osoby są zatrudnione na czas określony?

Pozdrawiam
kunzang

Nieprzeczytany post: pt mar 21, 2008 09:54 
Admin
Awatar użytkownika

Tradycja: Buddhadharma
Cytuj:
poza tym, dla mnie ktos zaciagajacy taki duzy kredyt, jest zmanipulowany.
No to wyobraź sobie sytuację, że sangha bardzo chce mieć swoją świątynię. Stałe miejsce to podstawa rozwoju na przyszłość. Kilku dobrze sytuowanych członków zgadza się wziąć na to kredyt i go spłacać. Jeszcze do zeszłego roku odsetki stanowiły koszt uzyskania przychodu w picie, więc mogli zejść jeden próg podatkowy w dół. Zmanipulowani, czy szczodrzy?

Pzdr
Piotr

Nieprzeczytany post: pt mar 21, 2008 10:06 
Admin
Awatar użytkownika

Witam
Cytuj:
No to wyobraź sobie sytuację, że sangha bardzo chce mieć swoją świątynię. Stałe miejsce to podstawa rozwoju na przyszłość. (...)
To chyba tyczy sie każdej sangi - znaczy, każda sanga chce mieć takie miejsce, lub miejsca.
Cytuj:
(...) Zmanipulowani, czy szczodrzy?
No właśnie.

Pozdrawiam
kunzang

Nieprzeczytany post: pt mar 21, 2008 10:22 
ex Moderator
Awatar użytkownika

Tradycja: Youngdrung Bon
Cytuj:
A skąd wiadomo o manipulacji?
Manipulowanie ludźmi na "elytarne grupy". To mam na myśli, a nie jeakieś hardkorowe pranie mózgu

Nieprzeczytany post: pt mar 21, 2008 10:47 
ex Moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
jerez, wziąłeś kredyt na sanghę?
nie, a ty?

Nieprzeczytany post: pt mar 21, 2008 10:51 
ex Moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Zmanipulowani, czy szczodrzy?
tego nigdy nie bedzie wiadomo na ile kierujesz sie szczodroscia (to jest niczego nie oczekujesz w zamian) a na ile kierujesz sie falszywa szczodroscia tj. jestes zmanipulowany przez swoj wlasny umysl i tak na prawde to oczekujesz czegos w zamian.
Te kwestie wydaje mi sie ze powinen rozpoznac nauczyciel, ale zawsze tu istnieje niebezpieczenstwo wykorzystania ofiraujacego - zmanipulowanego badz szczodrego.

Awatar użytkownika

Cytuj:
nie, a ty?
ja też nie i nic mi do tego czy ktoś wziął. :) JEGO sprawa.
To co dla Ciebie jest dziwne, dla innych może nie być. :)

ex Moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
To co dla Ciebie jest dziwne, dla innych może nie być.
wiem o tym, dlatego napisalem 'dla mnie'.

Nieprzeczytany post: pt mar 21, 2008 10:55 
Admin
Awatar użytkownika

Cytuj:
Cytuj:
tego nigdy nie bedzie wiadomo na ile kierujesz sie szczodroscia (to jest niczego nie oczekujesz w zamian) a na ile kierujesz sie falszywa szczodroscia tj. jestes zmanipulowany przez swoj wlasny umysl i tak na prawde to oczekujesz czegos w zamian.
Te kwestie wydaje mi sie ze powinen rozpoznac nauczyciel, ale zawsze tu istnieje niebezpieczenstwo wykorzystania ofiraujacego - zmanipulowanego badz szczodrego.
To już offtopic, ale, jerez, po co tyle stwarzasz?
Jak mówił Ko Bong Sunim: kiedy dajesz, zapomnij o 3 rzeczach: o ja, o ty i o dawaniu. W tym momencie nie ma żadnej manipulacji. Po prostu dajesz. Ot, cała dana paramita - co ma do tego nauczyciel?

Pzdr
Piotr

Ostatnio zmieniony pt mar 21, 2008 11:01 przez iwanxxx, łącznie zmieniany 1 raz.

Nieprzeczytany post: pt mar 21, 2008 10:55 
Awatar użytkownika

Myślę więc, że ci, którzy należą do tej sanghi (Jodo Shinshu) WIEDZĄ CO ROBIĄ, i można ich śmiało zostawić z ich kredytami na głowie. ;)

Nieprzeczytany post: pt mar 21, 2008 11:02 
ex Moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Myślę więc, że ci, którzy należą do tej sanghi (Jodo Shinshu) WIEDZĄ CO ROBIĄ, i można ich śmiało zostawić z ich kredytami na głowie. ;)
a ja myślę, że im się wydaje, że wiedzą co robią. jestem pewny, że za jakiś czas otworzą oczy i zrozumieją co się stało :)

Nieprzeczytany post: pt mar 21, 2008 11:06 
Awatar użytkownika

Cytuj:
a ja myślę, że im się wydaje, że wiedzą co robią.
i tu jest sedno sprawy! :) z naciskiem na:
Cytuj:
a ja myślę,
ciekawe, ilu z nich myśli, że łażenie po skałkach to niepotrzebne ryzyko? :)

Nieprzeczytany post: pt mar 21, 2008 11:07 
ex Moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
To już offtopic, ale, jerez, po co tyle stwarzasz?
Jak mówił Ko Bong Sunim: kiedy dajesz, zapomnij o 3 rzeczach: o ja, o ty i o dawaniu. W tym momencie nie ma żadnej manipulacji. Po prostu dajesz. Ot, cała dana paramita - co ma do tego nauczyciel?
brak ja brakiem ja, ale zyjemy w tym a nie innym swiecie i porozumiewamy sie przez ja, mnie, moje. PO TO to stwarzam.
I tak jak pisalem, szczodrosc jest ok (w takim wymiarze jak ty napisales) ale jesli już dokonuję ofirary i zobaczyl bym swoje nazwisko na jakiejs stronie internetowej to bym sie 'troche' zdziwil. Jesli dokonuje jakiejs ofiary zewnętrznej to nie zalezy mi na tym by rozglaszano o tym na lewo i prawo, bo chcac nie chcac, ludzie zaraz by na mnie projektowali jakies swoje wizje. Po co mi to?

Nieprzeczytany post: pt mar 21, 2008 11:08 
ex Moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
ciekawe, ilu z nich myśli, że łażenie po skałkach to niepotrzebne ryzyko?
nie wiem. a co to ma do rzeczy? :)
mnie nikt nie zmanipulował, nie powiedział, że jak będę miał laptopa z maca za 6 tysięcy, to będę mógł całować nogi jakiegos nauczyciela

Nieprzeczytany post: pt mar 21, 2008 11:23 
Awatar użytkownika

Cytuj:
nie wiem. a co to ma do rzeczy?
ano tylko to, że mają prawo SAMI decydować, na co biorą kredyty, czyli jedni "skałkują" inni wydają kasę na sanghę. :)
Cytuj:
mnie nikt nie zmanipulował,
ale się upierasz przy swoim punkcie widzenia. :D

Nieprzeczytany post: pt mar 21, 2008 11:30 
ex Moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
ano tylko to, że mają prawo SAMI decydować, na co biorą kredyty, czyli jedni "skałkują" inni wydają kasę na sanghę.
no właśnie cały czas rozchodzi się o to SAMI :)
Cytuj:
ale się upierasz przy swoim punkcie widzenia.
nom. coś trzeba robić przy piątku ;)

Nieprzeczytany post: pt mar 21, 2008 11:31 
Admin
Awatar użytkownika

Wyżej jakiś pt forumowicz podał przekonywającą informację, że chodzi o to, że bycie członkiem Jodo Shinshu polega na intensywnym edukowaniu się, stąd te wymagania. Według mnie po prostu taką dziwną koncepcję PR i politykę HR :) , że takie teksty ukazują się na ich www.

Pzdr
Piotr

Nieprzeczytany post: pt mar 21, 2008 11:35 
ex Moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
no właśnie cały czas rozchodzi się o to SAMI
nom, dokladnie. Na ile oni SAMI decyduja, a na ile im sie to wydaje.

Nieprzeczytany post: pt mar 21, 2008 11:36 
Awatar użytkownika

Cytuj:
no właśnie cały czas rozchodzi się o to SAMI
no i to nam tutaj najtrudniej stwierdzić. :) dlatego ja jestem ostrożny w SWYCH osądach. ;)

Nieprzeczytany post: pt mar 21, 2008 11:39 
ex Moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
że chodzi o to, że bycie członkiem Jodo Shinshu polega na intensywnym edukowaniu się, stąd te wymagania.
no pewnie. wiadomo przeciez, ze czlowiek nie bedzie w stanie sie intensywnie edukowac na laptopie za 2k. do tego musi byc potrzebny hajtekowy sprzet z maca, masa gadzetow, fajne i drogie mieszkanie, dobry samochod...
Cytuj:
Według mnie po prostu taką dziwną koncepcję PR i politykę HR , że takie teksty ukazują się na ich www.
podziwiam Twoj idealizm ;)

Nieprzeczytany post: pt mar 21, 2008 11:47 
ex Moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
do tego musi byc potrzebny hajtekowy sprzet z maca, masa gadzetow, fajne i drogie mieszkanie, dobry samochod...
oraz szybka kobieta, piwko i jakis kawal dobrego blanta co by sie zrelaksowac by mozgownica sie nie przegrzala bowiem edukujac sie na tak dobrym sprzecie na pewno osiaga sie niesamowite wyniki ;)

Nieprzeczytany post: pn mar 24, 2008 23:27 

Cytuj:
Z tego co wiem to te "transakcje" bankowe są bardzo imponujące, swego czasu były o tym informacje na stronie, z nazwiskami, kto ile wziął kredytu i oddał go czcigodnej myoshu.
Rekordziści zaciagnęli kredyt na 1.300.000. zł - i były to osoby zatrudnione na czas określony. Chyba trudno pogodzić walkę o spłatę takiego kredytu z rozwojem duchowym.
Moim zdaniem zmuszanie ludzi, żeby zaciągali takie kredyty nie ma nic wspólnego z buddyzmem
To mi się wydaje publikowanie oszczerstw ze sfery fantazji - co to za kwota - chyba w starych złotych podzielić przez 10.000? Co to za bank da kredyt na 1mln komus zatrudnionemu na czas określony?
No chyba, że jakoś to wzięli wspólnie - w 20 osób i podżyrowali. W każdym razie świątynia i bilblioteka to prywatne mieszkanie i zasoby udostępnione przez Czcigodną Myoshu sandze Jodo Shinshu, więc nie rozumiem, na co miałby być ten kredyt? Niech się wypowie ten, co kredyt brał!

Nieprzeczytany post: pn mar 24, 2008 23:43 
Cytuj:
Nie, ja nie wiem nic. Ale nie lubię tworzenia teorii spiskowych na podstawie niepotwierdzonych informacji.

Pzdr
Piotr
To nie są nie potwierdzone informacje. Swego czasu na stronie sanghi było dokładnie wyszczególnione kto ile na nią przeznaczył, swoisty ranking darczyńców. Z dopiskiem, że osoby te uczyniły zobowiązanie na całe swe życie.

Obecnie na stronie można przeczytać: "Celem Jodo Shinshu jest wykształcenie maksymalnie uczciwych, silnych charakterów u kulturalnych wykształconych ludzi...."

Znam osoby, które zaciagnęły te kredyty. Harują, żeby je spłacić, śpią na stojąco i nie mają czasu rozwijać się zawodowo. Odwalają robotę, żeby zdążyć do kolejnej pracy. Są roztargnieni i roztrzepani. To nie jest uczciwa postawa, szczególnie jeśli od tego zależy czyjeś zdrowie lub życie. A jeśli się jest lekarzem, to zależy. Pomijam już fakt, że wykształcony człowiek zna zasady ortografii - tak na marginesie, potwierdzony to przymiotnik odczasownikowy i nie pisze się z nim oddzielnie. Myślę jednak, że wysokie wymagania myoshu to jedno, a rzeczywistość drugie. Przy tak wysokich "datkach" po prostu przymyka na to oko.

Nieprzeczytany post: pn mar 24, 2008 23:49 
Cytuj:
Cytuj:
Z tego co wiem to te "transakcje" bankowe są bardzo imponujące, swego czasu były o tym informacje na stronie, z nazwiskami, kto ile wziął kredytu i oddał go czcigodnej myoshu.
Rekordziści zaciagnęli kredyt na 1.300.000. zł - i były to osoby zatrudnione na czas określony. Chyba trudno pogodzić walkę o spłatę takiego kredytu z rozwojem duchowym.
Moim zdaniem zmuszanie ludzi, żeby zaciągali takie kredyty nie ma nic wspólnego z buddyzmem
To mi się wydaje publikowanie oszczerstw ze sfery fantazji - co to za kwota - chyba w starych złotych podzielić przez 10.000? Co to za bank da kredyt na 1mln komus zatrudnionemu na czas określony?
No chyba, że jakoś to wzięli wspólnie - w 20 osób i podżyrowali. W każdym razie świątynia i bilblioteka to prywatne mieszkanie i zasoby udostępnione przez Czcigodną Myoshu sandze Jodo Shinshu, więc nie rozumiem, na co miałby być ten kredyt? Niech się wypowie ten, co kredyt brał!
Myoshu może to mieszkanie udostępniła, ale skąd pewność że za nie zapłaciła....?
Tak wysoki kredyt może być tylko kredytem hipotecznym...na mieszkanie.
Mam gdzieś zapisaną stronę sanghi w starej formie, z kwotami, jak znajdę, prześlę.

Nieprzeczytany post: wt mar 25, 2008 00:08 
Cytuj:
Cytuj:
Proszę, to są informacje ze "starej" strony sanghi. Te informacje były powszechnie dostępne do ok. połowy zeszłego roku, następnie je usunięto.

SANGHA JODO SHINSHU Nishi Honganji-ha Ośrodek Misji Buddyjskiej w Polsce
Adres: Maklakiewicza15/79 Warszawa 02-642
Regon: 011989287
Rachunek bankowy Sanghi:
Bank Handlowy w Warszawie SA BH OMiŚP
47 1030 1654 0000 0000 0338 1000
sangha@jodoshinshu.pl
PODZIĘKOWANIA
Opat Sanghi JodoShinhu Nishi Honganji-ha w Polsce szczerze dziękuje Wszystkim Darczyńcom i Osobom biorącym fizyczny czynny udział w powstawaniu Wspólnoty Jodo Shinshu wokół kaplicy i rezydencji opata na Osiedlu Etiudy Rewolucyjnej Spółdzielni Budowlano-Mieszkaniowej w Warszawie.
Szczególne podziękowania należą się Shakuni SenJo dr Marcie Dusza i Shaku ZeShin dr Piotrowi Stefaniukowi, którzy poza 1 300 000 wkładu finansowego podzielonego pomiędzy gotówkę i kredyt hipoteczny zdołali zabezpieczyć lokal pod kaplicę oraz walnie uczestniczyć w kosztach i pracach remontowych i dekoracyjnych. Opat dziękuje im serdecznie również za comiesięczne przekraczające 1000 PLN dotacje poza regulaminowymi składkami oraz ich otwartość na wszelką pomoc, o jaką opat prosi.
Wszystkim członkom Sanghi opat dziękuje za prace i pomoc w tworzeniu Wspólnoty i kaplicy, a szczególnie opat chciałby tu wymienić tych, którzy swe darowizny uczynili zobowiązaniem na praktycznie całe swe życie:
Shaku YuHo Grzegorz Rzeniewicz sumą 430 000 PLN
Shaku YuTetsu dr Paweł Gogol sumą 470 000 PLN
Shaku Yui Gan mgr Marek Gogol sumą 395 000 PLN
Shaku JoGyo mgr Janusz Sidor sumą 770 000 PLN
Shaku ChiJo mgr Jacek Kubiczek sumą 310 000 PLN
Shaku TokuSho Wojciech Bianga sumą 46 000 PLN ( z Gdańska)
Shakuni IchiJitsu dr Wanda Ejchart sumą ponad 5000 PLN
GASSHO!
www.jodoshinshu.pl/jodopl/

Nieprzeczytany post: wt mar 25, 2008 06:07 
Awatar użytkownika

Tradycja: zen, Sanbo-Kyodan
:szok:

Nieprzeczytany post: wt mar 25, 2008 08:17 
Admin
Awatar użytkownika

Cytuj:
Pomijam już fakt, że wykształcony człowiek zna zasady ortografii - tak na marginesie, potwierdzony to przymiotnik odczasownikowy i nie pisze się z nim oddzielnie
Koleżanko droga,

Słowo "niepotwierdzony" to nie przymiotnik odczasownikowy (w gramatyce języka polskiego nie ma nawet takiego pojęcia), a imiesłów przymiotnikowy. Od 1998 r. "nie" z imiesłowami przymiotnikowymi piszemy co do zasady razem. Polecam Słownik ortograficzny PWN online (jak klikniesz na znak zapytania, to będzie szerzej to omówione). Nie z przymiotnikami, z resztą, też piszemy razem.

Pzdr
Piotr

Ostatnio zmieniony śr mar 26, 2008 09:08 przez iwanxxx, łącznie zmieniany 1 raz.

Nieprzeczytany post: wt mar 25, 2008 20:38 

A co liczyli, że zaraz się w czystej krainie znajdą? I się cudownie spłaci? Czy to możliwe, że teraz niektórych kopniak spotyka i standardów już nie spełniają..... :zdziwko:
Odszukałam te nazwiska, które jeszcze w lutym były na cenzurowanym i wyszło, że pan Grzegorz Rzeniewicz został z kredytem poza sanghą, większość daje radę i tutaj nie narzeka.

Chyba że się ludzie z tytułami i znajomością składni oraz ortografii tak wstydzą naiwności swojej, że wolą się zgorzknieniem nie dzielić.

Nieprzeczytany post: śr kwie 09, 2008 23:13 
Cytuj:
Cytuj:
Pomijam już fakt, że wykształcony człowiek zna zasady ortografii - tak na marginesie, potwierdzony to przymiotnik odczasownikowy i nie pisze się z nim oddzielnie
Koleżanko droga,

Słowo "niepotwierdzony" to nie przymiotnik odczasownikowy (w gramatyce języka polskiego nie ma nawet takiego pojęcia), a imiesłów przymiotnikowy. Od 1998 r. "nie" z imiesłowami przymiotnikowymi piszemy co do zasady razem. Polecam Słownik ortograficzny PWN online (jak klikniesz na znak zapytania, to będzie szerzej to omówione). Nie z przymiotnikami, z resztą, też piszemy razem.

Pzdr
Piotr
A jednak istnieje:

„Imiesłów czynny, przymiotnik odczasownikowy określający stan kogoś wykonującego czynność opisaną odpowiednim czasownikiem”
http://home.agh.edu.pl/~evermind/Lingwi ... rs_q_9.doc

Faktycznie zasady się zmieniły, więc można i razem i osobno; dla mnie nie potwierdzony to wyraźne przeciwstawne znaczenia potwierdzonego, które uzasadnia użycie „nie” oddzielnie:

„…partykułę nie z imiesłowami przymiotnikowymi - czynnymi i biernymi - piszemy zawsze łącznie, bez względu na znaczenie, tzn. z imiesłowem użytym tak w znaczeniu przymiotnikowym, jak i w znaczeniu czasownikowym, a więc zawsze: niepijący, niepalący, niewierzący, nienaruszony, nieoceniony, nieznany itp. Wyjątkowo rozłącznie, podobnie jak z przymiotnikami - należy pisać partykułę nie w wyraźnych przeciwstawieniach, jak np. nie pijący, ale jedzący; nie naruszony, ale całkowicie zniszczony, oraz w strukturach przeczących takich, jak np. ani nie kochający, ani nie kochany. W takich wypadkach również z przymiotnikami partykułę nie pisze się rozdzielnie; np. nie czerwony, ale zielony oraz ani nie zielony, ani nie czerwony5.”
http://lpj.pl/porada9.htm

Nieprzeczytany post: czw kwie 10, 2008 07:25 
Admin
Awatar użytkownika

Cytuj:
Faktycznie zasady się zmieniły, więc można i razem i osobno; dla mnie nie potwierdzony to wyraźne przeciwstawne znaczenia potwierdzonego, które uzasadnia użycie „nie” oddzielnie:
OK, ale wg mnie dobrze, że zmienili ze zasady, bo pamiętam z podstawówki, że dyskusje na temat sposobu użycia imiesłowu miały nieodmiennie charakter filozoficzny :)
Dzięki za owocną dyskusję o ortografii :)

Pzdr
Piotr

Nieprzeczytany post: czw kwie 10, 2008 17:39 

Akurat w temacie Jodo Shinshu spór o niepotwierdzone informacje czy też nie potwierdzone informacje jest bardzo symptomatyczny jak widzę, juz druga osoba zwiazana z tym kregiem czepia sie pisowni, a dla informacji pisownia nie razem czy osobno akurat znaczeniowo nic nie wnosi wg mnie.
Nie chce mi sie pisac juz polskich znakow i przecinkow wiec mam nadzieje ze nie zostane posadzona o wtorny analfabetyzm. Drodzy ex sanghowcy - skoro szlifowanie charakteru oznacza dla Was powrót z tytulami naukowymi do podstawówki i szlifowanie gramatyki oraz pouczanie w tym względzie innych, to niech się Wam zapali czerwone światełko.

Nieprzeczytany post: pt sie 26, 2011 13:28 
Awatar użytkownika

Tradycja: Soto-Zen
Cytuj:
Cytuj:
A dlaczego stawiacie szczodrość na jednym poziomie manipulacją to tak odległe jak Tokio i ...Paryż a jesli chodzi o manipulację ludzmi i fałszywą szczodrość to chyba specjalność nieco innej religii :th:

Nieprzeczytany post: pt sie 26, 2011 16:18 
Global Moderator
Awatar użytkownika

Tradycja: Vajrayana (Szkoła Kagyu)
Cytuj:
A dlaczego stawiacie (...)
Jeśli już, to: "stawialiście", wiosną 2008 roku ;)

Pozdrawiam, gt

Nieprzeczytany post: pt sie 26, 2011 16:49 
Awatar użytkownika

Tradycja: Hahayana
Cytuj:
Jeśli już, to: "stawialiście", wiosną 2008 roku ;)
To się nazywa nekromancja wątków. ;)

Nieprzeczytany post: pt sie 26, 2011 18:24 
ex Global Moderator
Awatar użytkownika

Tradycja: Theravāda
Każda okazja jest dobra żeby wtrącić trzy grosze na temat tej zlej ,,nieco innej religii"

Jestem właścicielem mojej kammy, spadkobiercą mojej kammy, zrodzony z mojej kammy, związany z moją kammą, istnieję wspierany przez moją kammę. Jakąkolwiek kammę stworzę, czy dobrą czy złą, będę jej spadkobiercą.
Obrazek

Nieprzeczytany post: pt sie 26, 2011 20:17 
Awatar użytkownika

Tradycja: Soto Zen
Cytuj:
A dlaczego stawiacie szczodrość na jednym poziomie manipulacją to tak odległe jak Tokio i ...Paryż a jesli chodzi o manipulację ludzmi i fałszywą szczodrość to chyba specjalność nieco innej religii :th:
Masz na myśli tą, która naucza że jak się nie ma co dać w prezencie mnichowi to trzeba być gotowym odciąć sobie kawałek ciała żeby ofiarować jako dar? Albo tą, która stawia jako wzór ludzi, którzy aby zapewnić dobry los swoim zmarłym sprzedali cały majątek na zakup darów, które złożyli na ołtarzu?

Nieprzeczytany post: pn wrz 26, 2011 11:24 
Awatar użytkownika

Tradycja: Soto-Zen
A nie uważasz ze to już sam top skrajności Chodzi mi o szczodrość w miarę możliwości finansowych tudzież czasowych(praktyka) to o czym Piszesz to pachnie manipulacją własnie :cisza:

Nieprzeczytany post: pt gru 02, 2011 21:52 

Tradycja: shingon
Czy to jest szkoła buddyjska czy jakiś klub dla bogatych?Ja np.jestem średnio zamożny a podoba mi się buddyzm.Poza tym nie mam wyższego wykształcenia.W dodatku jestem chory.To już nie mam żadnej szansy zostania buddystą jodo-shinshu?

Nieprzeczytany post: pt gru 02, 2011 22:10 

Tradycja: jungdrung bon
A palce masz?
:P

Nieprzeczytany post: pt gru 02, 2011 22:17 

Tradycja: shingon
No mam nawet palce.
-A czy to wystarczy?

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 224 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00