wywiad z lamą Ole Nydahlem

książki artykuły i wywiady o tematyce buddyjskiej

Moderatorzy: kunzang, Har-Dao, iwanxxx

Awatar użytkownika
jw
Senior User
Posty: 2151
Rejestracja: śr lip 30, 2003 22:46
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Tradycja Rogatego Buddy ;)
Kontakt:

Re: wywiad z lamą Ole Nydahlem

Nieprzeczytany post autor: jw »

Ryuu pisze:Ja bym nie łączył tych dwóch artykułów. Za dodatek bydgoski odpowiadają zupełnie inni ludzie niż za Wyoskie Obcasy.
Z tego, co kojarzę, sprawa w sądzie została wytoczona wydawcy, a nie redakcji lokalnego dodatku do GW. Wydawca GW i WO jest ten sam.
http://www.rogatybudda.pl
Wszystko, co napisałem powyżej wyraża wyłącznie moje prywatne opinie, chyba że zostało to WYRAŹNIE zaznaczone inaczej. Nikt nie musi się z nimi zgadzać.
Awatar użytkownika
Ryu
ex Global Moderator
Posty: 1940
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 23:04
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravāda
Lokalizacja: Zgierz

Re: wywiad z lamą Ole Nydahlem

Nieprzeczytany post autor: Ryu »

jw pisze:Wydawca GW i WO jest ten sam.
Czyli, ze jak? Michnik albo ktoś taki na polityczne zamówienie Dalajlamy nakazał wszystkim podległym sobie mediom szkalować szkołę Karma Kayu, a najlepiej tego złego guru Olego?

Dla mnie Wyborcza to dość tendencyjna gazeta, ale pojawienie się tych dwóch artykułów można tłumaczyć albo w powyższy sposób, albo powiedzieć, ze to zbieg okoliczności. Poza tym Wyborcza zawsze ma swoją wizję świata i tyle. Nie dziwię sie pozwowi w sprawie bydgoskiej, ale tutaj... no może ta sprawa z kompletny zlekceważeniem kwestii autoryzacji, a tak to po prostu jest nauczka, żeby z GW nie gadać i tyle.
Jestem właścicielem mojej kammy, spadkobiercą mojej kammy, zrodzony z mojej kammy, związany z moją kammą, istnieję wspierany przez moją kammę. Jakąkolwiek kammę stworzę, czy dobrą czy złą, będę jej spadkobiercą.
Obrazek
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: wywiad z lamą Ole Nydahlem

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
Ryuu pisze:Czyli, ze jak? Michnik albo ktoś taki na polityczne zamówienie Dalajlamy nakazał wszystkim podległym sobie mediom szkalować szkołę Karma Kayu, a najlepiej tego złego guru Olego?
Nieee... No po co takie działa wytaczać... to jest wydawca, który dba o swe interesy, a tym, jest wydawanie prasy. Lama Ole jest tu tylko ziarnkiem w tej machinie, choć to dla sangi DD wielka sprawa... tak mi przyszło do głowy :mur:

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
Efcia25
Posty: 277
Rejestracja: pn mar 05, 2007 22:24
Tradycja: Karma Kagyu

Re: wywiad z lamą Ole Nydahlem

Nieprzeczytany post autor: Efcia25 »

iwanxxx pisze:Ja nic nie rozumiem. Przyszedł dziennikarz zadał parę głupich pytań, lama Ole udzielił paru niezręcznych odpowiedzi, komentarz dziennikarza jest minimalny - napisał, co widział, zadał takie pytania, jakie umiał. Manipulacja to świadome działanie, a to jest po prostu wywiad z gazety. Może się dziennikarzowi nie spodobał - tak bywa.
Manipulacją, jest chociażby nagły zanik poczucia humoru i inteligencji dziennikarza. Ten brak opisu mowy ciała właśnie.

A tytuł "Zawsze ktoś za mnie placi" w połączeniu z pytaniami o podatki i konto w banku, tez ma wywołac okreslony efekt.

My wiemy że to o swiętym człowieku i nie posiadaniu karty to jest aluzja do wskazan hinajany dla mnichów- sądze że Ole pewnie jakoś puścił oko mówiąc o tym.
Awatar użytkownika
Ryu
ex Global Moderator
Posty: 1940
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 23:04
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravāda
Lokalizacja: Zgierz

Re: wywiad z lamą Ole Nydahlem

Nieprzeczytany post autor: Ryu »

Efcia25 pisze:nagły zanik poczucia humoru i inteligencji dziennikarza.
Mnie cały czas ciekawi skąd ta pewnośc, że to nagły zanik? Może biedak ma taką karmę po prostu i od dziecka nie jest zbyt rozgarnięty ;) Nie mówię, że tak jest, ale zazwyczaj gdy ktoś emocjonalnie reaguje na takie zachowanie to mówi "ale z niego idiota!" a nie "pewnie udaje idiote, to spisek, chcą zniszczyć wizerunek naszego lamy".

A to o kartach to przeciez poprzedni premier też nie miał karty (nawet konta w banku) to moze ten dziennikarz chciał pokazac, że Ole to taki zacny człowiek jak nasz były premier :D
Jestem właścicielem mojej kammy, spadkobiercą mojej kammy, zrodzony z mojej kammy, związany z moją kammą, istnieję wspierany przez moją kammę. Jakąkolwiek kammę stworzę, czy dobrą czy złą, będę jej spadkobiercą.
Obrazek
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: wywiad z lamą Ole Nydahlem

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
Efcia25 pisze:Manipulacją, jest chociażby nagły zanik poczucia humoru i inteligencji dziennikarza. Ten brak opisu mowy ciała właśnie.
Czemu nie.
A jak sobie wyobrażasz przedstawienie tego przez dziennikarza w wywiadzie /forma: pytanie - odpowiedź/?
Efcia25 pisze:A tytuł "Zawsze ktoś za mnie placi" w połączeniu z pytaniami o podatki i konto w banku, tez ma wywołac okreslony efekt.
No pytania były proste w większości. Może sanga DD nie zdaje sobie sprawy, ale istnieją pewne stereotypy na jej temat /poza buddyjskie/ i do nich się odwoływał ów dziennikarz - tak sądzę. No bawił się w detektywa... czemu nie? Przecież, tu nie ma sacrum? Czy jest? Czy lama Ole to jet sacrum?

Pozdrawiam
kunzang

ps
Czy ktoś z sangi DD miał ten komfort, by być detektywem w stosunku do lamy Olego, twarzą w twarz?
...pytanie mam - co powoduje Wami, że jesteście jego uczniami? ...i prośbę mam :) jeżeli zdecydujecie się odpowiedzieć, to zróbcie to, bez odwoływania się do lamy Olego.
.
dane :580:
Efcia25
Posty: 277
Rejestracja: pn mar 05, 2007 22:24
Tradycja: Karma Kagyu

Re: wywiad z lamą Ole Nydahlem

Nieprzeczytany post autor: Efcia25 »

Ryuu pisze:Czyli, ze jak? Michnik albo ktoś taki na polityczne zamówienie Dalajlamy nakazał wszystkim podległym sobie mediom szkalować szkołę Karma Kayu, a najlepiej tego złego guru Olego?
Aż takich teorii spiskowych nie sugeruje ;)

Ale moze być tak , że ten wywiad to "zemsta" za tamten pozew.

Bo sprawę bydgoską jestem w stanie zrozumieć. Lokalne redakcje desperacko szukają sensacyjnych tematów, bo ile mozna pisać, że w mieście korki, pijana matka opiekowała się niemowlęciem, i na skrzyżowaniu była stłuczka ;) Co oczywiście niezmienia faktu że wydawca powinien przeprosić.
Efcia25
Posty: 277
Rejestracja: pn mar 05, 2007 22:24
Tradycja: Karma Kagyu

Re: wywiad z lamą Ole Nydahlem

Nieprzeczytany post autor: Efcia25 »

Ryuu pisze:Nie mówię, że tak jest, ale zazwyczaj gdy ktoś emocjonalnie reaguje na takie zachowanie to mówi "ale z niego idiota!"
W innych tekstach pan Kwaśniewski bardziej bywa rozgarnity ;)
Efcia25
Posty: 277
Rejestracja: pn mar 05, 2007 22:24
Tradycja: Karma Kagyu

Re: wywiad z lamą Ole Nydahlem

Nieprzeczytany post autor: Efcia25 »

kunzang pisze:A jak sobie wyobrażasz przedstawienie tego przez dziennikarza w wywiadzie /forma: pytanie - odpowiedź/?
No fakt :mur: Też jestem nierozgarnięta. Nic tylko CV do Wyborczej słać ;)
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: wywiad z lamą Ole Nydahlem

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
Efcia25 pisze: (...) Nic tylko CV do Wyborczej słać ;)
Ślij ;) Karmapaczieno i do przodu.

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: wywiad z lamą Ole Nydahlem

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

Ryuu pisze:Nie mówię, że tak jest, ale zazwyczaj gdy ktoś emocjonalnie reaguje na takie zachowanie to mówi "ale z niego idiota!" a nie "pewnie udaje idiote, to spisek, chcą zniszczyć wizerunek naszego lamy".
Też to tak odebrałem. To są takie trochę stadno-tłumowe instynkty. Włącza się "my", "oni"i wojna gotowa.

Pzdr
Piotr
Efcia25
Posty: 277
Rejestracja: pn mar 05, 2007 22:24
Tradycja: Karma Kagyu

Re: wywiad z lamą Ole Nydahlem

Nieprzeczytany post autor: Efcia25 »

iwanxxx pisze:Też to tak odebrałem. To są takie trochę stadno-tłumowe instynkty. Włącza się "my", "oni"i wojna gotowa.
Z mej strony jest tylko uwaga, że wywiad był z tezą i że redaktor kurczowo trzymał się koncepcji że lama Ole jest beee i robił wszystko żeby to wykazać, również udawał w tym celu idiotę, który sie nie zna na żartach. A to nie jest rzetelne dziennikarstwo. I jestem rozczarowana bo Obcasy zawsze lubiłam.
Efcia25
Posty: 277
Rejestracja: pn mar 05, 2007 22:24
Tradycja: Karma Kagyu

Re: wywiad z lamą Ole Nydahlem

Nieprzeczytany post autor: Efcia25 »

Ale też uważam, że sprawa jest raczej śmieszna i nie ma co robic afery w sądzie.
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: wywiad z lamą Ole Nydahlem

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

Efcia25 pisze:Z mej strony jest tylko uwaga, że wywiad był z tezą i że redaktor kurczowo trzymał się koncepcji że lama Ole jest beee i robił wszystko żeby to wykazać, również udawał w tym celu idiotę, który sie nie zna na żartach. A to nie jest rzetelne dziennikarstwo. I jestem rozczarowana bo Obcasy zawsze lubiłam.
No właśnie takie teorie konspiracyjne to jest wyraz tych instynktów, o których mówię :)

Pzdr
Piotr
Efcia25
Posty: 277
Rejestracja: pn mar 05, 2007 22:24
Tradycja: Karma Kagyu

Re: wywiad z lamą Ole Nydahlem

Nieprzeczytany post autor: Efcia25 »

jakie teorie konspiracyjne? przecież to się od razu rzuca w oczy.
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: wywiad z lamą Ole Nydahlem

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

Efcia25 pisze:jakie teorie konspiracyjne? przecież to się od razu rzuca w oczy.
Rzuca się w oczy, że dziennikarzowi się lama Ole nie spodobał i zadawał mu głupkowate pytania - z gatunku tych, na które trudno sensownie odpowiadać. Ale, że miał wcześniej tezę, że się czegoś kurczowo trzymał, że coś udawał, że coś planował, że coś knuł - tego już zupełnie nie widzę.

Pzdr
Piotr
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: wywiad z lamą Ole Nydahlem

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
iwanxxx pisze:(...) Ale, że miał wcześniej tezę, że się czegoś kurczowo trzymał, że coś udawał, że coś planował, że coś knuł - tego już zupełnie nie widzę.
No więc właśnie.
Niemniej robi się z tego sprawa DD via agora - a, tak serio, to ewoluowałem w żabe i nie kumam, już nic :)

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
Awatar użytkownika
jw
Senior User
Posty: 2151
Rejestracja: śr lip 30, 2003 22:46
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Tradycja Rogatego Buddy ;)
Kontakt:

Re: wywiad z lamą Ole Nydahlem

Nieprzeczytany post autor: jw »

Efcia25 pisze:Ale też uważam, że sprawa jest raczej śmieszna i nie ma co robic afery w sądzie.
Zgadzam się z tym. Gdyby nie było żadnego postępowania już toczącego się przeciwko Agorze, to temat nieautoryzowanego wywiadu zostałby odpuszczony. Ale skoro już sprawa się toczy, to postanowiono po prostu dołączyć do niej wnioski poszerzające zakres stawianych zarzutów. Nie będzie zakładanej żadnej nowej sprawy specjalnie z tego powodu.

kunzang pisze:...pytanie mam - co powoduje Wami, że jesteście jego uczniami? ...i prośbę mam jeżeli zdecydujecie się odpowiedzieć, to zróbcie to, bez odwoływania się do lamy Olego.
A czy to się tak da uzasadnić wybór jakiegkolwiek nauczyciela bez odwoływania się do właściwości/cech jego osoby? ;)
http://www.rogatybudda.pl
Wszystko, co napisałem powyżej wyraża wyłącznie moje prywatne opinie, chyba że zostało to WYRAŹNIE zaznaczone inaczej. Nikt nie musi się z nimi zgadzać.
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: wywiad z lamą Ole Nydahlem

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
jw pisze:A czy to się tak da uzasadnić wybór jakiegkolwiek nauczyciela bez odwoływania się do właściwości/cech jego osoby? ;)
To zależy, czy praktykuje się jego nauki, czy jest się zapatrzonym w jego osobę. Ale... to pytanie nie potrzebne z mej strony było, nie na miejscu - przepraszam :zawstydzony:

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
Awatar użytkownika
jw
Senior User
Posty: 2151
Rejestracja: śr lip 30, 2003 22:46
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Tradycja Rogatego Buddy ;)
Kontakt:

Re: wywiad z lamą Ole Nydahlem

Nieprzeczytany post autor: jw »

kunzang pisze:
jw pisze:A czy to się tak da uzasadnić wybór jakiegkolwiek nauczyciela bez odwoływania się do właściwości/cech jego osoby? ;)
To zależy, czy praktykuje się jego nauki, czy jest się zapatrzonym w jego osobę.
Gdybyś spośród dwóch nauczycieli przekazujących takie same nauki miał wybrać czyim uczniem zostać, to wybrałbyś tego, którego sposób nauczania i styl bycia wydawałby ci się mało inspirujący, czy raczej tego, wobec którego odczuwałbyś jakąś emocjonalną bliskość?
http://www.rogatybudda.pl
Wszystko, co napisałem powyżej wyraża wyłącznie moje prywatne opinie, chyba że zostało to WYRAŹNIE zaznaczone inaczej. Nikt nie musi się z nimi zgadzać.
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: wywiad z lamą Ole Nydahlem

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
jw pisze:Gdybyś spośród dwóch nauczycieli przekazujących takie same nauki miał wybrać czyim uczniem zostać, to wybrałbyś tego, którego sposób nauczania i styl bycia wydawałby ci się mało inspirujący, czy raczej tego, wobec którego odczuwałbyś jakąś emocjonalną bliskość?
To ma znaczenie... to, jest start. Znaczenie ma też czas. Podąża się za danymi naukami i w związku z tym następują zmiany, lub nie. Pojawia się cała masa pytań, np: czy dany nauczyciel inspiruje nas do tego, że codziennie siedzimy na poduszce, czy też nasza praktyka sprowadza się do tego iż określamy się mianem buddysty i zdarza nam się usiąść od czasu do czasu na poduszce? itd itp
Generalnie - jak działają w życiu dane nauki owego nauczyciela?

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
Awatar użytkownika
jw
Senior User
Posty: 2151
Rejestracja: śr lip 30, 2003 22:46
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Tradycja Rogatego Buddy ;)
Kontakt:

Re: wywiad z lamą Ole Nydahlem

Nieprzeczytany post autor: jw »

Ryuu pisze:
Efcia25 pisze:nagły zanik poczucia humoru i inteligencji dziennikarza.
Mnie cały czas ciekawi skąd ta pewnośc, że to nagły zanik?
Taaa... Dziwnym zbiegiem okoliczności fotograf towrzyszący dziennikarzowi nie potrafił ustawić oświetlenia, żeby nie dawało fotografowanemu po oczach, a na koniec jeszcze zdjął 50% żółtej składowej w Photoshopie, dzięki czemu uzyskuje się tzw. "efekt topielca". Propozycja ze strony BZDD wykorzystania do ilustracji wywiadu innych zdjęć, autorstwa tego samego fotografa z GW i zrobionych tego samego dnia, spotkała się z odmową.
http://www.rogatybudda.pl
Wszystko, co napisałem powyżej wyraża wyłącznie moje prywatne opinie, chyba że zostało to WYRAŹNIE zaznaczone inaczej. Nikt nie musi się z nimi zgadzać.
Awatar użytkownika
jw
Senior User
Posty: 2151
Rejestracja: śr lip 30, 2003 22:46
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Tradycja Rogatego Buddy ;)
Kontakt:

Re: wywiad z lamą Ole Nydahlem

Nieprzeczytany post autor: jw »

kunzang pisze:
jw pisze:Gdybyś spośród dwóch nauczycieli przekazujących takie same nauki miał wybrać czyim uczniem zostać, to wybrałbyś tego, którego sposób nauczania i styl bycia wydawałby ci się mało inspirujący, czy raczej tego, wobec którego odczuwałbyś jakąś emocjonalną bliskość?
To ma znaczenie... to, jest start. Znaczenie ma też czas. Podąża się za danymi naukami i w związku z tym następują zmiany, lub nie. Pojawia się cała masa pytań, np: czy dany nauczyciel inspiruje nas do tego, że codziennie siedzimy na poduszce, czy też nasza praktyka sprowadza się do tego iż określamy się mianem buddysty i zdarza nam się usiąść od czasu do czasu na poduszce? itd itp
Generalnie - jak działają w życiu dane nauki owego nauczyciela?
Dokładnie tak :super:
http://www.rogatybudda.pl
Wszystko, co napisałem powyżej wyraża wyłącznie moje prywatne opinie, chyba że zostało to WYRAŹNIE zaznaczone inaczej. Nikt nie musi się z nimi zgadzać.
Efcia25
Posty: 277
Rejestracja: pn mar 05, 2007 22:24
Tradycja: Karma Kagyu

Re: wywiad z lamą Ole Nydahlem

Nieprzeczytany post autor: Efcia25 »

iwanxxx pisze: Rzuca się w oczy, że dziennikarzowi się lama Ole nie spodobał i zadawał mu głupkowate pytania - z gatunku tych, na które trudno sensownie odpowiadać. Ale, że miał wcześniej tezę, że się czegoś kurczowo trzymał, że coś udawał, że coś planował, że coś knuł - tego już zupełnie nie widzę.
Myślę, że dziennikarz umawiając się z kim na wywiad, jednak przygotowuje się jakoś wcześniej .I pytania nie są głupkowate przypadkiem.
Inne rozmowy z działu "męskim okiem" wyglądają inaczej.
Efcia25
Posty: 277
Rejestracja: pn mar 05, 2007 22:24
Tradycja: Karma Kagyu

Re: wywiad z lamą Ole Nydahlem

Nieprzeczytany post autor: Efcia25 »

kunzang pisze: Czy ktoś z sangi DD miał ten komfort, by być detektywem w stosunku do lamy Olego, twarzą w twarz?
Ludzie zadają rozne niewygodne pytania na wykładach....
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: wywiad z lamą Ole Nydahlem

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
Efcia25 pisze:Ludzie zadają rozne niewygodne pytania na wykładach....
To się tyczy wszystkich nauczyciel. Nie jest to nic specjalnego - to się tyczy wszystkich wykwalifikowanych nauczycieli buddyzmu i ich wykładów. Zapewne radzą sobie z tym różnie - nieprawdaż?

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
Efcia25
Posty: 277
Rejestracja: pn mar 05, 2007 22:24
Tradycja: Karma Kagyu

Re: wywiad z lamą Ole Nydahlem

Nieprzeczytany post autor: Efcia25 »

Wlaśnie... Nie bardzo rozumiem o co Ci chodziło z tym byciem detektywem?
Awatar użytkownika
LordD
Posty: 2542
Rejestracja: czw sie 31, 2006 09:12
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtsang
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: wywiad z lamą Ole Nydahlem

Nieprzeczytany post autor: LordD »

Efcia25 pisze:
iwanxxx pisze: Rzuca się w oczy, że dziennikarzowi się lama Ole nie spodobał i zadawał mu głupkowate pytania - z gatunku tych, na które trudno sensownie odpowiadać. Ale, że miał wcześniej tezę, że się czegoś kurczowo trzymał, że coś udawał, że coś planował, że coś knuł - tego już zupełnie nie widzę.
Myślę, że dziennikarz umawiając się z kim na wywiad, jednak przygotowuje się jakoś wcześniej .I pytania nie są głupkowate przypadkiem.
Inne rozmowy z działu "męskim okiem" wyglądają inaczej.
Jak dla mnie są to po prostu normalne pytania jakie się zadaje w pismach dla kobiet przesłuchiwanym facetom. A więc Ole został potraktowany jako facet, a nie bezpośrednio jako nauczyciel buddyzmu.
Awatar użytkownika
jw
Senior User
Posty: 2151
Rejestracja: śr lip 30, 2003 22:46
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Tradycja Rogatego Buddy ;)
Kontakt:

Re: wywiad z lamą Ole Nydahlem

Nieprzeczytany post autor: jw »

LordD pisze:Jak dla mnie są to po prostu normalne pytania jakie się zadaje w pismach dla kobiet przesłuchiwanym facetom. A więc Ole został potraktowany jako facet, a nie bezpośrednio jako nauczyciel buddyzmu.
Mi chodzi o coś innego. Wyjaśniłem to w komentarzu pod tekstem na stronie GW. Linku nie zamieszczam, ponieważ jest to wbrew regulaminowi forum, ale bez problemu powinieneś odnaleźć ten wpis na podstronie z drugą setką komentarzy, temat: "Re: kiedy ukazuje się" z dnia 13.09.08, godz. 15:56.
http://www.rogatybudda.pl
Wszystko, co napisałem powyżej wyraża wyłącznie moje prywatne opinie, chyba że zostało to WYRAŹNIE zaznaczone inaczej. Nikt nie musi się z nimi zgadzać.
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: wywiad z lamą Ole Nydahlem

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

off zasilił archiwum x
Efcia25
Posty: 277
Rejestracja: pn mar 05, 2007 22:24
Tradycja: Karma Kagyu

Re: wywiad z lamą Ole Nydahlem

Nieprzeczytany post autor: Efcia25 »

LordD pisze:Jak dla mnie są to po prostu normalne pytania jakie się zadaje w pismach dla kobiet przesłuchiwanym facetom. A więc Ole został potraktowany jako facet, a nie bezpośrednio jako nauczyciel buddyzmu.
Jednak inne rozmowy z tego działu wyglądają inaczej. Michaela Cane np pytają jednak o aktorstwo, role filmy i teatr, a nie wyłącznie o ćpanie i konto w banku:
http://kobieta.gazeta.pl/wysokie-obcasy ... &startsz=x

Nie Twierdzę , że powinien pytać Olego o mahamudre, ;) no ale pytania buddyzm a pozycja kobietm czy wlasnie buddyzm a związki nie byłyby od rzeczy, a dziennikarz wypowiedz o Hannah przerywa pytając o blizny.

Ale Ok moze jestem przewrazliwiona...


Bo nuszę Wam powiedzieć, że dałam wywiad do przeczytania kilku osobom nie związanym z buddyzmem i większosc z nich oceniłq , że jest zabawny, i że zarówno dziennikarz jak i Ole zrobili to w konwencji "pół żartem pół serio"
Natomiast jedna osoba powatpiewała w dobre intencje dziennikarza ale stwierdziła, że lama Ole sobie z nim świetnie poradził.
paolo
Senior User
Posty: 398
Rejestracja: sob sie 11, 2007 15:20
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtsang
Lokalizacja: częstochowa
Kontakt:

Re: wywiad z lamą Ole Nydahlem

Nieprzeczytany post autor: paolo »

Efcia25 pisze:a nie wyłącznie o ćpanie i konto w banku:
Ale... przecież Ole nie był pytany wyłącznie o konto w banku i ćpanie ;)
odczuwaj dobro
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: wywiad z lamą Ole Nydahlem

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

Awatar użytkownika
booker
Posty: 10090
Rejestracja: pt mar 31, 2006 13:22
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Yungdrung Bön
Lokalizacja: Londyn/Wałbrzych

Re: wywiad z lamą Ole Nydahlem

Nieprzeczytany post autor: booker »

Sprawa karateków i czarnych pasów powędrowała do archiwum X.

Pozdrawiam
/M
"Bądź buddystą, albo bądź buddą."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Publikacje”