Sutry w jęz. polskim

książki artykuły i wywiady o tematyce buddyjskiej

Moderatorzy: kunzang, Har-Dao, iwanxxx

anagamin
Posty: 45
Rejestracja: pt lip 04, 2008 20:56
Tradycja: Brak

Sutry w jęz. polskim

Nieprzeczytany post autor: anagamin »

Jakoś nie mogę znaleźć tekstów podstawowych sutr buddyjskich w jęz. polskim na forum.
Mógłbym je tutaj umieścić ale nie chciałbym ich niepotrzebnie dublować. Wszystkich oświeconych ;) proszę o wskazówki.

Dzięki z góry.
xeno
Posty: 259
Rejestracja: czw cze 19, 2008 19:44
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravāda

Re: Sutry w jęz. polskim

Nieprzeczytany post autor: xeno »

anagamin pisze:Jakoś nie mogę znaleźć tekstów podstawowych sutr buddyjskich w jęz. polskim na forum.
Mógłbym je tutaj umieścić ale nie chciałbym ich niepotrzebnie dublować. Wszystkich oświeconych ;) proszę o wskazówki.

Dzięki z góry.
Witaj anagaminie. :)
Nie widzę takiej potrzeby, by zamieszczać tu na forum sutty. Nie jest to bowiem miejsce edukacyjne, lecz pole do rozmów i wymiany myśli przez, jak to ująłeś, "oświeconych" ;)

Dla tych co poszukują sprawa jest prosta - WIELKA WYROCZNIA
lub po prostu:
theravada
Mahayana, nie wiem. na przykład tu
anagamin
Posty: 45
Rejestracja: pt lip 04, 2008 20:56
Tradycja: Brak

Re: Sutry w jęz. polskim

Nieprzeczytany post autor: anagamin »

xeno pisze:
anagamin pisze:Jakoś nie mogę znaleźć tekstów podstawowych sutr buddyjskich w jęz. polskim na forum.
Mógłbym je tutaj umieścić ale nie chciałbym ich niepotrzebnie dublować. Wszystkich oświeconych ;) proszę o wskazówki.

Dzięki z góry.
Witaj anagaminie. :)
Nie widzę takiej potrzeby, by zamieszczać tu na forum sutty. Nie jest to bowiem miejsce edukacyjne, lecz pole do rozmów i wymiany myśli przez, jak to ująłeś, "oświeconych" ;)

Dla tych co poszukują sprawa jest prosta - WIELKA WYROCZNIA
lub po prostu:
theravada
Mahayana, nie wiem. na przykład tu
Dzięki za linki, chociaż na Chomika trzeba sie zalogować żeby cokolwiek ściągnąć (no i przy okazji pooglądać trochę reklam gorącego kubka Knorra). Poza tym Budda chyba nauczał aby szukać "wewnątrz" (forum) a nie w google :)
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Sutry w jęz. polskim

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
anagamin pisze:Jakoś nie mogę znaleźć tekstów podstawowych sutr buddyjskich w jęz. polskim na forum. Mógłbym je tutaj umieścić ale nie chciałbym ich niepotrzebnie dublować.(...)
Skontaktuj się z Piotrem lub Har-Dao albo przez pw, albo przez http://sasana.pl

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Publikacje”