Forum e-Budda PL

"Dla praktykującego Dharmę nie ma większego błędu niż praktykować ją w niewłaściwy sposób." - Duddziom Rinpocze
Dzisiaj jest pn paź 21, 2019 18:56

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: wt cze 29, 2010 00:05 
użytkownik zbanowany
Awatar użytkownika

Tradycja: Mag Św.Zakonu Ra-Hoor-Khuit'a
Witam Gawędź Naczelnych. :)

Zastanawiam się czy ktoś miałby coś przeciwko abyśmy wspólnymi siłami spróbowali w ramach możliwości i miejmy nadzieje na miarę naszych potrzeb skompletowali wszystkie kanony pism buddyjskich.

Mianowicie zauważyłem , że portal Sansara.pl jest integralny z tym forum i jest tam/tu wiele sutr , oraz bardzo praktycznych wyjaśnień.
Osobiście jestem pod wrażeniem pełen profesjonalizm, fachowość, zaangażowanie, obszerność sutr, słownik, wykłady i wiele plusów by wymieniać.To trzeba zauważyć i z niekłamaną oceną napisać.
Zdążyłem się zorientować że NIE wszystkie sutry występują w tym portalu , choć na samym początku (jak zobaczyłem tą ilość) myślałem że jest kompletny.
Jak już gawędź się domyśla występuję z inicjatywą aby brakujące sutry umieszczać w tym oto wątku lub otworzyć jakiś specjalny wątek gdzie będziemy go kompletować.
Oczywiście mam tu na myśli skompletowanie wszystkich tradycji.
Ponieważ zostałem także poinformowany o tym iż takie uwagi można pisać na tym forum chciałbym skorzystać z tej opcji i zaproponować do rozważenia tą perspektywę.
Tym bardziej że widzę że jest tu trochę osób , a że każdy z nas interesuje się buddyzmem i po internecie trochę się "śmiga", więc nawet jak ktoś przypadkowo coś znajdzie będzie mógł pozostawić dla potomnych, sympatyków buddyzmu, dla naszego pożytku pewne mniej znane lub "zagubione sutry".

Łaska i Pokój.

Nieprzeczytany post: wt cze 29, 2010 00:22 

Tradycja: Theravāda
1.To jest niewykonalne.
2.Czy chciałbyś aby wszystkie były po polsku?
3.Od czego mam zacząć?

Nieprzeczytany post: wt cze 29, 2010 08:14 
użytkownik zbanowany
Awatar użytkownika

Cytuj:
1.To jest niewykonalne.
2.Czy chciałbyś aby wszystkie były po polsku?
3.Od czego mam zacząć?

Przede wszystkim nie Ty sam , ale my wszyscy po trochu. Niczego nie oczekuję od indywidualnej osoby.
Ja pisze o realiach które są w naszych możliwościach ,a nie zakładam niemożliwe, niewykonalne.
Już wspomniałem w moim szkicu projekcie że jeżeli ktoś np zauważy jakąś sutrę to może ją w odpowiednim miejscu kompletować , do odpowiedniej tradycji, taka sutra która nie występuje na sansara.pl, taka której nie znamy.

Czas nie gra roli, wynik też nie jest najważniejszy. Po prostu tyle ile się uda uzupełnić tyle będzie wartościowsze uzupełnienie tego co brakuje. Ktoś może coś znaleźć , a inny nie znajdzie.
Ktoś może przetłumaczyć a inny nie przetłumaczy.
Sam zdaje się że przecież zauważyłeś stronę w której występują pewne sutry mniej znane, lub których nie znałeś - nie pamiętam dokładnie.

Łaska i pokój.

Nieprzeczytany post: wt cze 29, 2010 09:18 

To nieźle. A byłeś na tej stronie o której piszesz - "Sansara.pl" ?

Nieprzeczytany post: wt cze 29, 2010 22:40 
użytkownik zbanowany
Awatar użytkownika

Tak, byłem. Z tej strony się dowiedziałem o forum, nieco uzupełniłem zbiory sutr.
Ja robię tak , powiem ci, daje do worda, potem expresiwo i w pracy w nocy słucham w mp3 czyli z telefonu. Ale czytanie jest najlepszą formą intelektualnego zrozumienia. Na podstawie doświadczenia oraz porównań jestem o tym przekonany. Słuchanie jest dobre w absolutnej ciszy, samotności (praca) , ale grupuje to na miejsce drugie. Oczywiście to tylko jeden z moich sposobów.

Buddyzm nie jest jedyną "religią" moich zainteresowań. Ale chwilowo więcej się zagłębiłem i zagłębiam...

Łaska i pokój.

Nieprzeczytany post: wt cze 29, 2010 23:18 

W takim razie w twoim linku jest literówka, być może chodziło ci o adres www.sasana.pl .

Nieprzeczytany post: śr cze 30, 2010 00:45 
użytkownik zbanowany
Awatar użytkownika

Cytuj:
W takim razie w twoim linku jest literówka, być może chodziło ci o adres http://www.sasana.pl .
Ha ha , nawet się nie zorientowałem, skojarzyło mi się z sansarą - czyli wędrówka dusz .
No teraz to pierwszy raz coś sensownego zauważyłeś zwracając uwagę :yahoo:
To popieram. :ok:

Łaska i pokój.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00