Wydarzenia w Birmie

relacje pomiędzy buddyzmem a innymi religiami

Moderator: iwanxxx

truelove
Posty: 217
Rejestracja: czw gru 14, 2006 16:50
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Hindu

Wydarzenia w Birmie

Nieprzeczytany post autor: truelove »

oby w Birmie wszystko potoczyło się bezkrwawo... wysyłajmy do Birmańczyków Mettę i jakąkolwiek moc która może Ich ochronić...
"Dieta może wynieść cię bardzo wysoko, przez dietę możesz też upaść bardzo nisko"- Swami Jyothirmaya.
Awatar użytkownika
Har-Dao
Global Moderator
Posty: 3162
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dhamma-Vinaya
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wydarzenia w Birmie

Nieprzeczytany post autor: Har-Dao »

Czołem

Też ślę dużo metty za powodzenie dla mnichów i świeckich w Birmie - oby im sie udało!

metta&peace
p.
Isidatta
Posty: 370
Rejestracja: czw maja 17, 2007 13:23
Lokalizacja: Paragwaj
Kontakt:

Re: Wydarzenia w Birmie

Nieprzeczytany post autor: Isidatta »

tak sie zastanawiam czemu nikt nie sle metty dla junty? Czy to oni nie czujace istoty? Potem, zeby nalac jeszcze wiecej oliwy do ognia :twisted: zastanawiam sie czy ci nasi Czcigodni cwiczyli przez ostatnie 20 lat nirode i nagle sie obudzili jak podwyzszyli ceny paliwa? A jak nie, to co sie stalo?
If our mind is good & virtous it is happy. There's a smile in our heart (Ajahn Chah).
www.antonbaron.com
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Wydarzenia w Birmie

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
Isidatta pisze:tak sie zastanawiam czemu nikt nie sle metty dla junty?
Ślę. To wręcz naturalne jeżeli mówimy o bodhiczittcie /metta/.
Isidatta pisze:Czy to oni nie czujace istoty?
Zakładam, że to świadome istoty ludzkie.
Isidatta pisze:Potem, zeby nalac jeszcze wiecej oliwy do ognia :twisted:
No tak, tylko, że nic się nie pali :roll:
Isidatta pisze:zastanawiam sie czy ci nasi Czcigodni cwiczyli przez ostatnie 20 lat nirode i nagle sie obudzili jak podwyzszyli ceny paliwa?
Co to jest: ''nirode''?

Pozdrawiam
kunzang
.
dane :580:
truelove
Posty: 217
Rejestracja: czw gru 14, 2006 16:50
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Hindu

Re: Wydarzenia w Birmie

Nieprzeczytany post autor: truelove »

junta to też Birmańczycy, ale przyznam, myślałem o Mettcie dla mnichów i protestujących, myślałem o nich dlatego, że to do nich się strzela...
"Dieta może wynieść cię bardzo wysoko, przez dietę możesz też upaść bardzo nisko"- Swami Jyothirmaya.
Awatar użytkownika
booker
Posty: 10090
Rejestracja: pt mar 31, 2006 13:22
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Yungdrung Bön
Lokalizacja: Londyn/Wałbrzych

Re: Wydarzenia w Birmie

Nieprzeczytany post autor: booker »

truelove pisze:myślałem o Mettcie dla mnichów i protestujących, myślałem o nich dlatego, że to do nich się strzela...
Ci co strzelają, potrzebują tej Metty teraz tak samo....o ile nie bardziej....

Pozdrawiam
/M
"Bądź buddystą, albo bądź buddą."
truelove
Posty: 217
Rejestracja: czw gru 14, 2006 16:50
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Hindu

Re: Wydarzenia w Birmie

Nieprzeczytany post autor: truelove »

powiedzmy tak- Mettę wysyłajmy aby rozegrało się to bezkrwawo, niezależnie do kogo ją ślemy. Po prostu- żeby nic tam się nikomu nie stało.

moje osobiste zdanie jest jednak takie, że mnisi i protestujący potrzebują ochrony o wiele bardziej.

with calm and peaceful Metta

tl
"Dieta może wynieść cię bardzo wysoko, przez dietę możesz też upaść bardzo nisko"- Swami Jyothirmaya.
Awatar użytkownika
piotr
ex Global Moderator
Posty: 3569
Rejestracja: pn cze 30, 2003 08:02
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Re: Wydarzenia w Birmie

Nieprzeczytany post autor: piotr »

Witam,

miłująca dobroć (mettā), jako boska siedziba (brahma-vihāra) jest niezmierzona i nierozróżniająca (por. Mettā Sutta).

Oby wszyscy byli prawdziwie szczęśliwi — takie moje życzenie na dziś.

Pozdrawiam,
Пиотр
Isidatta
Posty: 370
Rejestracja: czw maja 17, 2007 13:23
Lokalizacja: Paragwaj
Kontakt:

Re: Wydarzenia w Birmie

Nieprzeczytany post autor: Isidatta »

truelove pisze:junta to też Birmańczycy, ale przyznam, myślałem o Mettcie dla mnichów i protestujących, myślałem o nich dlatego, że to do nich się strzela...
ci co strzelaja potrzebuja wiecej metty truelove niz ci do których sie strzela.
If our mind is good & virtous it is happy. There's a smile in our heart (Ajahn Chah).
www.antonbaron.com
Isidatta
Posty: 370
Rejestracja: czw maja 17, 2007 13:23
Lokalizacja: Paragwaj
Kontakt:

Re: Wydarzenia w Birmie

Nieprzeczytany post autor: Isidatta »

Nirodha, chcialem powiedziec, Kunzang... "h" ucieklo i "nirodhe" uzylem w odmianie; nie mam tych kreseczek pod "e", wiec stad niejasnosc... Pzdr.
If our mind is good & virtous it is happy. There's a smile in our heart (Ajahn Chah).
www.antonbaron.com
Awatar użytkownika
piotr
ex Global Moderator
Posty: 3569
Rejestracja: pn cze 30, 2003 08:02
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Re: Wydarzenia w Birmie

Nieprzeczytany post autor: piotr »

Witajcie,

jeden z uczniów Sayādaw U Pandity tak mówił o wydarzeniach sprzed 20 lat:
  • W czasie, kiedy demokratyczny ruch został brutalnie stłamszony przez juntę (SLORC), praktykowanie vipassany stało się dla mnie trudne, ponieważ w okół klasztoru odbywały się strzelaniny i był to czas terroru w Rangunie.

    Więc zacząłem praktykować mettę dla siebie i wszystkich wewnątrz i poza klasztorem, ponieważ widziałem i słyszałem jak wiele się dzieje. Przez kilka tygodni praktykowałem mettę głównie dla tych którzy maszerowali po demokrację i dla tych wielu którzy "zniknęli" kiedy wojsko przejęło kontrolę.

    Pamiętam, jak poszedłem do swojego nauczyciela medytacji, Sayādaw U Pandity, który spytał mnie, "Praktykujesz mettę dla generałów?" Byłem zdumiony. Powiedziałem, że "Chyba żartujesz. Dlaczego miałbym praktykować mettę dla nich? Przecież to łajdacy." A on odpowiedział, "Nie. Oni też chcą szczęścia. Jednak są tak omamieni, tak nieświadomi tego co tak naprawdę przynosi szczęście, że wierzą w to że to co robią je im zapewni. Oni potrzebują metty tak samo jak wszyscy inni."
    — Steve Armstrong, Sharing A Vision Of Practice
Pozdrawiam,
Пиотр
truelove
Posty: 217
Rejestracja: czw gru 14, 2006 16:50
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Hindu

Re: Wydarzenia w Birmie

Nieprzeczytany post autor: truelove »

Dlaczego Isidatto? Każdy może wysyłać Mettę komu chce, mi (osobisty mój apel) chodziło o Mettę która sprowadzi ochronę na tych którzy są w niebezpieczeństwie. Czy chodzi Ci o Mettę dla tych którzy są źródłem niebezpieczeństwa aby ich powstrzymać przed zrobieniem krzywdy mnichom? Wtedy Mettę można wysyłać do mnichów. Czy też o Mettę dla tych którzy są źródłem niebezpieczeństwa po to aby nie zepsuli sobie Kammy strzelając?

pozdrawiam

tl
"Dieta może wynieść cię bardzo wysoko, przez dietę możesz też upaść bardzo nisko"- Swami Jyothirmaya.
Isidatta
Posty: 370
Rejestracja: czw maja 17, 2007 13:23
Lokalizacja: Paragwaj
Kontakt:

Re: Wydarzenia w Birmie

Nieprzeczytany post autor: Isidatta »

Jak bedziesz wysylal mette, truelove, komu chcesz, na zasadzie ze mamusi np. duzo, tatusiowi juz mniej, a sasiadowi z naprzeciwka to za skarby swiata juz nic bo to wstretny cham, to bedzie to cokolwiek, tylko nie metta, której istota jest bowiem uniwersalnosc.

Zebys nie myslal, ze ja tylko tak mysle to zobacz sobie list Czcigodnego Ajahna Sumedho http://www.buddhistchannel.tv/index.php ... 34,0,0,1,0 który konczy sie znamiennie:

I send all my blessings to the peaceful protesters and my compassion to the Government of Myanmar which has strayed so far from the wisdom and compassion of the Lord Buddha.

Tacy ludzie którzy zadaja gwalt, przesladuja, zabijaja, etc. oczywiscie borykaja sie na codzien z tymi samymi problemami co ich ofiary: poszukuja szczescia, wyzwolenia z cierpienia, przywiazuja sie do swoich bliskich, stanowisk, wladzy i co tam jeszcze mozna sobie wyobrazic. Zasluguja oni wiec conajmniej na tyle samo wspólczucia lub metty co ich ofiary, a uwazam ze moze jeszcze bardziej, dlatego iz warza sobie ogromnie duzo zlej, niezdrowej kammy, której konsekwencje wczesniej czy pózniej na nich spadna.
If our mind is good & virtous it is happy. There's a smile in our heart (Ajahn Chah).
www.antonbaron.com
Awatar użytkownika
Har-Dao
Global Moderator
Posty: 3162
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dhamma-Vinaya
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wydarzenia w Birmie

Nieprzeczytany post autor: Har-Dao »

Czołęm Isi :)

Pytanie pomocnicze - czy ty praktykujesz mettę?

Podpowiedź - każdy praktykuje jak umie - w pismach są zawarte instrukcje, truelove je zapewne czytał nie raz. Czuć współczucie i pozytywne myśli do swojego oprawcy to nie lada wyczyn i jest potrzeba sporo praktyki i dużego doświadczenia.

metta&peace
p.
Isidatta
Posty: 370
Rejestracja: czw maja 17, 2007 13:23
Lokalizacja: Paragwaj
Kontakt:

Re: Wydarzenia w Birmie

Nieprzeczytany post autor: Isidatta »

zwracalem tylko uwage na istote metty, która jest inna od odczucia "milosci", "sympatii", "przyjazni", itp. rozumianych w sensie "swiatowym". Oczywiscie: kazdy to praktykuje jak umie, choc nie jest mi znana jakas konkretna technika metty, która by wykluczala nieprzyjacieli, wrogów, lub ogólnie "zlych".
If our mind is good & virtous it is happy. There's a smile in our heart (Ajahn Chah).
www.antonbaron.com
truelove
Posty: 217
Rejestracja: czw gru 14, 2006 16:50
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Hindu

Re: Wydarzenia w Birmie

Nieprzeczytany post autor: truelove »

Oczywiście Isi można wysyłać Mettę komu się chce i po co się chce, ale mi konkretnie chodziło o ochronę mnichów przed niebezpieczeństwem a nie tylko Mettę dla wszystkich istot. Co prawda nie praktykowałem jeszcze Metty w stopniu na tyle zaawansowanym żeby mieć w pełni świadomość czy da się ją wysłać do wszystkich istot w intencji pomocy konkretnym osobom czy też jedynie do wszystkich istot, ale z moich krótkich z nią doświadczeń stwierdzam że do konkretnych osób też (chyba) ją wysyłałem, ale nie jestem jeszcze po prostu pewien czy to działa na dłuższą metę (skłaniam się jednak ku myśli że tak). Bardziej zaawansowani praktykujący powinni to wiedzieć.

Lepiej tego wytłumaczyć nie potrafię; oto najlepsze moje wyjaśnienie.

przypomnę pijanego słonia który klęknął przed Błogosławionym po otrzymaniu ogromnej mocy Metty jaką wypromieniował Budda. Tylko właśnie nie wiem jeszcze czy wypromieniował ją ogólnie do wszystkich istot czy do wszystkich istot w intencji uspokojenia słonia :) Raczej to drugie. To zakłada jakąś koncentracje na słoniu, czy na protestujących w Birmie, świadomym kierowaniu tą mocą.

I Isi- nie wyklucza nikogo a raczej wklucza ta Metta.

with Metta

tl
"Dieta może wynieść cię bardzo wysoko, przez dietę możesz też upaść bardzo nisko"- Swami Jyothirmaya.
Isidatta
Posty: 370
Rejestracja: czw maja 17, 2007 13:23
Lokalizacja: Paragwaj
Kontakt:

Re: Wydarzenia w Birmie

Nieprzeczytany post autor: Isidatta »

OK. truelove: bardzo ladnie wyjasnione! :D
If our mind is good & virtous it is happy. There's a smile in our heart (Ajahn Chah).
www.antonbaron.com
Awatar użytkownika
Har-Dao
Global Moderator
Posty: 3162
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dhamma-Vinaya
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wydarzenia w Birmie

Nieprzeczytany post autor: Har-Dao »

Czołem

Sytuacja w Myanmar (d. Birma) nie wygląda ciekawie, jeśli ktoś jest zainteresowany sytuacją polecam szczególnie serwis IRRAWADDY (http://www.irrawaddymedia.com/) gdzie pro-demokratyczne siły starają się przedstawić rzetelnie sytuację w Birmie.

Mnie najbardziej dotknęła historia mojego równolatka, mnicha, który uciekł z więzienia, po brutalnych przesłuchaniach, oczywiście osadzonego tylko dlatego, że wyrażał swoje niezadowolenie w sposób pokojowy. Do poczytania tutaj:

http://www.irrawaddymedia.com/article.php?art_id=14380

polecam też sekcję cartoonów

http://www.irrawaddymedia.com/cartoon.php?cat_id=9

metta&peace
p.
Awatar użytkownika
Har-Dao
Global Moderator
Posty: 3162
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dhamma-Vinaya
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wydarzenia w Birmie

Nieprzeczytany post autor: Har-Dao »

Czołem

Jeśli ogłoszenie zbyt polityczne - można przenieść do strefy mroku:

Z ostatniej chwili: Birma potrzebuje odbiorników radiowych tuż przed wyborami. Aby dowiedzieć się więcej przejdź na stronę Amnesty International by pomóc szerzyć wolność słowa - strona w języku angielskim

metta&peace
Vilasa Bhikkhu
Awatar użytkownika
Har-Dao
Global Moderator
Posty: 3162
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dhamma-Vinaya
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wydarzenia w Birmie

Nieprzeczytany post autor: Har-Dao »

Czółko

Birma, kraj tysiaca stóp .... no dobra - stup :), oraz coraz bardziej absurdalnych pomysłów – oto nowa flaga Ghany.... no dobra - Birmy : )

http://www.irrawaddy.org/article.php?art_id=19793

V.
Awatar użytkownika
Har-Dao
Global Moderator
Posty: 3162
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dhamma-Vinaya
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wydarzenia w Birmie

Nieprzeczytany post autor: Har-Dao »

Czołem

http://www.irrawaddy.org/article.php?ar ... 865&page=1

Niepokoję się nieco o znajomych mnichów, których tam zostawiłem – zwłaszcza jak czytam takie artykuły – co ciekawe piszą całą prawdę – mnisi szpicle w Birmie to już prawie codzienność – ilu jest procentowo mnichów-szpionów nie wiadomo, ale pamiętam conajmniej kilku – i nic nie wskazuje na to by coś się zmieniło po 7 listopada czyli po wyborach... W Birmie jest rok 1984...

metta&peace
V.
Awatar użytkownika
piotr
ex Global Moderator
Posty: 3569
Rejestracja: pn cze 30, 2003 08:02
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Re: Wydarzenia w Birmie

Nieprzeczytany post autor: piotr »

Artykuł o aktualnej sytuacji w Birmie z angielskiej wersji „Le Monde Diplomatique” http://goo.gl/ksFFO
Awatar użytkownika
Har-Dao
Global Moderator
Posty: 3162
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dhamma-Vinaya
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wydarzenia w Birmie

Nieprzeczytany post autor: Har-Dao »

Czołem

Wybory wyborami ale władza musi być po naszej stronie...
http://www.irrawaddy.org/article.php?art_id=20016

Nieźle - frekwencji 70% i w tym 80 % wygrywa partia „solidarności”...

karuna&peace
V.
Awatar użytkownika
Har-Dao
Global Moderator
Posty: 3162
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dhamma-Vinaya
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wydarzenia w Birmie

Nieprzeczytany post autor: Har-Dao »

Czołem

http://www.polityka.pl/swiat/ludzie/299 ... -aung.read

Ta wiadomość wygląda tylko radośnie – bo zwolnienie ASSK oznacza tylko tyle, że nie jest de facto bezpieczna – a jeśli nie wyjedzie z kraju (a nic na to nie wskazuje) to generalicja postara się urządzić szopkę w postaci kolejnego amerykanina, który tym razem zakończy raz na zawsze problem z tą panią – sorki za wisielczy nastrój, ale takie jest tam życie ....

metta&peace
V.
Awatar użytkownika
Ryu
ex Global Moderator
Posty: 1940
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 23:04
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravāda
Lokalizacja: Zgierz

Re: Wydarzenia w Birmie

Nieprzeczytany post autor: Ryu »

Witam

Będąc takim birmańskim generałem bałbym się, że coś takiego zamiast podcięciem skrzydeł opozycji okazałoby się dolaniem do ognia kilku wiader paliwa rakietowego. Co myślisz o takim scenariuszu?


pozdrawiam,
Ryu
Jestem właścicielem mojej kammy, spadkobiercą mojej kammy, zrodzony z mojej kammy, związany z moją kammą, istnieję wspierany przez moją kammę. Jakąkolwiek kammę stworzę, czy dobrą czy złą, będę jej spadkobiercą.
Obrazek
Awatar użytkownika
Har-Dao
Global Moderator
Posty: 3162
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dhamma-Vinaya
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wydarzenia w Birmie

Nieprzeczytany post autor: Har-Dao »

Czołem

I pewnie tak by się stało – choć wybory (ta farsa) juz to zrobiły i już sie zaczynają walki z mniejszościami...

Generałowie już przeca nie raz próbowali ją zabić – oni nie są harkonnenami, tzn nie są wyjątkowo bystrzy by przewidzieć co się stanie. Generałowie mają armię astrologów, którzy podpowiadają im – być nadwornym astrologiem – ot fucha! Generałowie to dość tępi ludzie, tzn ich spiski bardzo grbymi nićmi szyte... Tak jak słynny amerykanin – wszyscy w Birmie wiedzą, że rządowy samochód go podwoził – to są takie zabawy w teatrzyk – aktorzy i publika wiedzą że to teatr..


metta&peace
V.
Awatar użytkownika
piotr
ex Global Moderator
Posty: 3569
Rejestracja: pn cze 30, 2003 08:02
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Re: Wydarzenia w Birmie

Nieprzeczytany post autor: piotr »

Cześć, w sieci można przeczytać rozdział komiksu „Kroniki birmańskie” dotyczący Aung San Suu Kyi.
Awatar użytkownika
Har-Dao
Global Moderator
Posty: 3162
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dhamma-Vinaya
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wydarzenia w Birmie

Nieprzeczytany post autor: Har-Dao »

CZołem

Hehe – dobra puenta : )) Znaczy się – to normalne, tak tam jest – zresztą uwięzienie „The Lady” to pikuś w porównaniu z tym co generałowie robią w tym, bądź co bądź pięknym kraju. Ciekawe czy jakby księży katolickich tak odstrzeliwali jak kaczki, tak jak to robią z mnichami – to czy świat byłby bardziej oburzony. Że to mnisi, to każdy właśnie wraca do swoich spraw... hmmm zauważam że jak mówię o Birmie to się jakiś markotny robię, żal się pojawia jak za utraconym rajem... muszę usiąść i poobserwować chyba ....
BTW – też byłem nieopodal jej domu, ale jechałem taksą, jakbym im wyszedł jako mnich – oj by się rozpoczął sezon na kaczki... : ))

BTW2 – The Lady jest bardzo mądrą kobietą, po wyjściu robi tak, żeby nie podpaść ale jest na tyle głośna, że gra generałom na nosie – oby szła nadal srodkową drogą, cała nadzieja już tylko w niej...

V.
Awatar użytkownika
Ryu
ex Global Moderator
Posty: 1940
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 23:04
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravāda
Lokalizacja: Zgierz

Re: Wydarzenia w Birmie

Nieprzeczytany post autor: Ryu »

Cześć
Har-Dao pisze:Ciekawe czy jakby księży katolickich tak odstrzeliwali jak kaczki, tak jak to robią z mnichami – to czy świat byłby bardziej oburzony. Że to mnisi, to każdy właśnie wraca do swoich spraw...
Nie. W Birmie nie ma ropy.


pozdrawiam,
Ryu
Jestem właścicielem mojej kammy, spadkobiercą mojej kammy, zrodzony z mojej kammy, związany z moją kammą, istnieję wspierany przez moją kammę. Jakąkolwiek kammę stworzę, czy dobrą czy złą, będę jej spadkobiercą.
Obrazek
Awatar użytkownika
piotr
ex Global Moderator
Posty: 3569
Rejestracja: pn cze 30, 2003 08:02
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Re: Wydarzenia w Birmie

Nieprzeczytany post autor: piotr »

@Ryuu,
W Birmie nie ma ropy.
To co tam robi francuski Total Oil?
Awatar użytkownika
Ryu
ex Global Moderator
Posty: 1940
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 23:04
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravāda
Lokalizacja: Zgierz

Re: Wydarzenia w Birmie

Nieprzeczytany post autor: Ryu »

A to tego nie wiedziałem, ale jak wynika z linku siedzi tam już TOTAL, więc nie ma potrzeby zanosić im demokracji.
Jestem właścicielem mojej kammy, spadkobiercą mojej kammy, zrodzony z mojej kammy, związany z moją kammą, istnieję wspierany przez moją kammę. Jakąkolwiek kammę stworzę, czy dobrą czy złą, będę jej spadkobiercą.
Obrazek
Awatar użytkownika
piotr
ex Global Moderator
Posty: 3569
Rejestracja: pn cze 30, 2003 08:02
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Re: Wydarzenia w Birmie

Nieprzeczytany post autor: piotr »

@Ryuu, francuskie rządy udowodniły jak bardzo ich standardy różnią się od standardów rządów amerykańskich…
Awatar użytkownika
Har-Dao
Global Moderator
Posty: 3162
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dhamma-Vinaya
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wydarzenia w Birmie

Nieprzeczytany post autor: Har-Dao »

CZołem

Ropy tam całkiem sporo, zresztą rubinów też i innych potrzebnych światu rzeczy – które zgarniają Chiny wraz z kilkoma „przyjaciółmi” – jak Francja właśnie. Co ciekawe – to francuzi zbudowali coś co ja nazywałem Wielkim Bratem sieci, nazwy nie pomnę dokładnej, ale była to stacja, przez którą przechodził cały ruch netowy. Niby niewinne, ale w Birmie trzeba było ostro hackować, żeby wejść na gmail – o youtube można zapomnieć. Generałowie chcieli kontrolować net, francuzi pomogli, ale co śmieszne zbyt dużo informacji do zebrania i sprocesowania – zatem po prostu teraz czasem wyłączają net w całej Birmie. O trojanach (dość prostych) nie wspomnę, które zbierały info z komputerów. No i o nalotach na kafejki netowe przez umunurowanych też nie powiem, ani o tajniakach nieustanie zaglądających przez ramię, co się aktuanie robi. Tam nie ma subtelnego szpiegowania, zresztą wojsko chce by ludzie wiedzieli, że są obserwowani...

V.
Awatar użytkownika
Har-Dao
Global Moderator
Posty: 3162
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dhamma-Vinaya
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wydarzenia w Birmie

Nieprzeczytany post autor: Har-Dao »

Czołem

A co nowego w Birmie? A wszystko po staremu, miska nadal spodem do góry:
http://www.irrawaddy.org/cartoon.php?art_id=22142

metta&peace
H-D
Awatar użytkownika
dharmozjad
Posty: 622
Rejestracja: sob sie 11, 2012 16:03
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravada, Vipassana

Re: Wydarzenia w Birmie

Nieprzeczytany post autor: dharmozjad »

Obrazek
Awatar użytkownika
Har-Dao
Global Moderator
Posty: 3162
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dhamma-Vinaya
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wydarzenia w Birmie

Nieprzeczytany post autor: Har-Dao »

Czołem

Jeśli ktoś chciałby pomóc ofiarom w Birmie - warto zajrzeć na tę stronę i wesprzeć: https://www.indiegogo.com/projects/save ... --5#/story

metta&peace
H-D
Spedytor
Posty: 24
Rejestracja: pt cze 15, 2018 14:09
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravāda

Re: Wydarzenia w Birmie

Nieprzeczytany post autor: Spedytor »

Awatar użytkownika
SherabNyima
Posty: 57
Rejestracja: sob wrz 27, 2003 10:25
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogczen/Szambala
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wydarzenia w Birmie

Nieprzeczytany post autor: SherabNyima »

W Myanmie takie wyroki nie są niczym dziwnym czy nowym. Birmański reżim był jednym z najpaskudniejszych po II wojnie światowej. Niestety zwycięstwo NLD niewiele tu zmieniło, co gorsza Aun popiera najwyraźniej tego typu dziłania armii (w tym ludobójstwo na Roshingya)
Awatar użytkownika
Damian907
Posty: 809
Rejestracja: pn paź 13, 2008 15:44
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Ta sama co na początku.
Lokalizacja: Kielce

Re: Wydarzenia w Birmie

Nieprzeczytany post autor: Damian907 »

Islam znów pokazał na co go stać:

https://fakty.interia.pl/swiat/news-ata ... Id,2791652
ODPOWIEDZ

Wróć do „Buddyzm - dialog”