Jak pomagać zwierzętom?

filozofia, psychologia i nauka w kontekście buddyzmu
Pancefaust
Posty: 89
Rejestracja: ndz mar 25, 2012 14:44
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Jak pomagać zwierzętom?

Nieprzeczytany post autor: Pancefaust »

Pomagam zwierzętom od niedawna, na malutką skalę, ale chciałbym na większą. Regularnie dokarmiam kaczki i przed pracą, czekając na autobus, kupuję bułki i dokarmiam błądzące gołębie, mieszkało u mnie 6 nielatających gołębi (kilka umarło, kilka odleciało, jeden mieszka u mnie od wielu miesięcy i już nie odleci, chodzi po pokoju i przesiaduje na balkonie). Jednego bezdomnego psa odprowadziłem do schroniska.

Co więcej można robić? Mam kota i gołębia, nie mogę przyjąć do domu już zbyt wielu zwierząt. Niemniej chciałbym im pomóc, zrobić coś więcej dla bezdomnych kotów, ptaków, etc. Proszę o pomysły, wybiorę coś na własną miarę.
Awatar użytkownika
Flandra
Posty: 676
Rejestracja: pt lip 01, 2011 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Theravada
Kontakt:

Re: Jak pomagać zwierzętom?

Nieprzeczytany post autor: Flandra »

Witaj :)
Może są w Twoim mieście jakieś fundacje pomagające zwierzętom, schroniska dla zwierząt czy organizacje, które szukają wolontariuszy?

Poza tym, zdaje się, że są jakieś strony internetowe, które pomagają dokarmiać zwierzęta dzięki oglądanym na nich reklamom.

pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
amogh
Posty: 3535
Rejestracja: pt mar 21, 2008 20:16
Płeć: mężczyzna
Tradycja: hołd nie-nazwanemu
Lokalizacja: piwnica Auerbacha

Re: Jak pomagać zwierzętom?

Nieprzeczytany post autor: amogh »

Zacznij karmić z intencją wyzwolenia, to podobno działa.
Awatar użytkownika
moi
Posty: 4728
Rejestracja: śr sie 09, 2006 17:01
Płeć: kobieta
Tradycja: Zen Soto (sangha Kanzeon)
Lokalizacja: Dolny Ślask

Re: Jak pomagać zwierzętom?

Nieprzeczytany post autor: moi »

Jeśli masz konto na FB, to możesz udostępniać aplikacje związane z adopcją zwierząt. Możesz też skontaktować się przez FB ze schroniskiem w Korabiewicach i wystawiać na allegro lub FB ich gadżety do sprzedania. Dochód ze sprzedaży przeznaczany jest na pomoc zwierzętom.

https://www.facebook.com/Schronisko.w.K ... ch?fref=ts

W innej organizacji, Hospicjum dla Kotów Bezdomnych, jest organizowana akcja "Ogonek" - końcówkę ze swojej wypłaty (zwykle jest to parę złotych) ustawiasz jako przelew stały i wpłacasz na konto Fundacji:

https://www.facebook.com/KocieHospicjum?fref=ts

Pozdrawiam.m.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ateneum - rozważania”