Amit Goswami

filozofia, psychologia i nauka w kontekście buddyzmu
Awatar użytkownika
Damian907
Posty: 809
Rejestracja: pn paź 13, 2008 15:44
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Ta sama co na początku.
Lokalizacja: Kielce

Amit Goswami

Nieprzeczytany post autor: Damian907 »

temat przeniesiony przez kunzanga z ''cafe Off-Topic''


Witam

Ktoś z forum zapoznawał się z pracami tego fizyka? Czy są one rzetelne, godne przeczytania i dalszego polecenia?
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Amit Goswami

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witaj

Damian907 pisze: sob lis 10, 2018 09:24Ktoś z forum zapoznawał się z pracami tego fizyka?
w trakcie.

Damian907 pisze: sob lis 10, 2018 09:24Czy są one rzetelne, godne przeczytania i dalszego polecenia?
nie jestem fizykiem /nic o rzetelności naukowej z Jego strony/, a trafiłem na Niego od strony publikacji W.U.J'otu pt.: ''Filozofia wschodu''... i dalej za tym kłębkiem biegnąc rykoszetem trafiłem w Jego publikacje.
na ten moment - bywa polemicznie w stosunku do buddyzmu - jest ciekawie, jak dla mnie, czyli trochę przestrzeni warto na to znaleźć, by z tym poglądem się zapoznać... i chyba nic dalej, ponieważ pogląd, to mało :]

pozdrawiam
:14:

ps
w ramach podejścia tybetańskiego, każdą ścieżkę prowadzącą gdzieś tam, dzieli się na:
1. pogląd - czyli rozumienie tego, co się wydarza, tzw właściwe rozumienie natury zjawisk
2. ścieżka - czyli praktyka, znaczy, jak sobie radzić z tym, co się wydarza, na bazie rozumienia natury zjawisk podczas tego, co zwiemy praktyką: formalną i nieformalną
3. owoc - no tu, to... zaczynają się jaja :oczami: ...nie ma słów, ale są opisy

...jeżeli ma to miejsce, ścieżka jest kompletna - dokądkolwiek miałaby prowadzić :]
.
dane :580:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ateneum - rozważania”