Forum e-Budda PL

''Początkiem ścieżki wyzwolenia jest przekonanie o bezsensowności samsary i szczera determinacja uwolnienia się od niej.'' - Patrul Rinpocze
Dzisiaj jest czw maja 24, 2018 20:19

Strefa czasowa UTC+01:00
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: śr sty 08, 2014 23:12 
Offline
Senior User
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob maja 23, 2009 16:01
Posty: 846
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Wspólnota Dzogczen
Lokalizacja: Czysta Kraina
TARA MANDALA uruchamia 7-letni PROGRAM MAGYU – LINIĘ MATKI rozpoczynając OTWARTYM WEBCASTEM w niedzielę 12 stycznia o godz. 18-stej czasu polskiego.

XI wieczna joginka, dakini i nauczycielka Maczig Labdron rozwinęła dwie ścieżki praktyki: Linię Ojca i Linię Matki. Linia Matki powstała z własnych doświadczeń Maczig głównie z bezpośrednich przekazów od żeńskich bóstw, takich jak Tara i Wadżrajogini, jej własnych doświadczeń medytacyjnych i praktyk, jako kobiety. Linia Ojca powstała z nauk, które otrzymała od swoich męskich nauczycieli.

Maczig była pierwszą, która rozdzieliła linie praktyki na męską i żeńską. To pozwoliło jej uhonorować nauki zarówno pochodzące od nauczycieli męskich jak i nauki, które przyszły bezpośrednio do niej. Maczig miała uczniów, którzy kroczyli dwoma liniami praktyk, a także takich, którzy wybrali jedną z nich. Żadna z tych ścieżek nie była przeznaczona wyłącznie dla kobiet, ani tylko dla mężczyzn. Na przykład, drugi syn Maczig - Tönyöm Samdrub, praktykował i kontynuował Linię Matki.

W swoim ośrodku Tara Mandala w górach San Juan w Kolorado, Lama Tsultrim Allione zdecydowała podążać tym modelem. LINIA OJCA powstała w ramach Programu Gateway (Brama), który rozpoczął się w 2013 r. i opiera się na wszystkich praktykach i naukach męskich nauczycieli Lamy Tsultrim. Wraz z początkiem 2014 roku powstała LINIA MATKI w postaci Programu Magyu.

Lama Tsultrim spotkała się z buddyzmem w Indiach i Nepalu, kiedy była jeszcze nastolatką. Jej związek z buddyzmem pogłębił się przez kilkuletnie doświadczenia bycia buddyjską mniszką we wczesnych latach 70-tych i cały czas doskonali się w doświadczeniach bycia matką trójki dzieci oraz przez jej nieustanne zaangażowanie na ścieżce buddyzmu tybetańskiego, liczne indywidualne odosobnienia, codzienną praktykę oraz ciągłe pobieranie nauk od jej czcigodnych tybetańskich nauczycieli. Łącząc te wschodnie nauki z zachodnim rozumieniem, rozwinęła szczególne metody dostępne i skuteczne we współczesnym świecie tworząc w ten sposób narzędzia pozwalające na prawdziwą transformację ludzkiej istoty.
Lama Tsultrim została oficjalnie rozpoznana, jako emanacja Maczig Labdron. Jest autorką kultowej książki „Kobiety Mądrości” i „Karmiąc swoje demony”

Tak jak i inni nauczyciele Wadżrajany w przeszłości, Lama Tsultrim otrzymywała medytacyjne wizje podczas całego swojego życia. Te wizje kierowały jej życiem na wiele sposobów, jednym z nich było stworzenie Tara Mandala - ośrodka medytacyjno-odosobnieniowego dla autentycznej i głębokiej praktyki na Zachodzie. Tak jak doświadczała tego Maczig Labdron tysiąc lat temu, Lama Tsultrim otrzymała i ciągle otrzymuje wizje szczególnych praktyk z przestrzeni Sambogakaji wynikające z jej szczerego związku z Dharmą. Lama Tsultrim udoskonaliła otrzymane nauki, zorganizowała i ułożyła w pełną ścieżkę oferując ją uczniom, jako program Magyu: LINIA MATKI.

O Programie Magyu

Magyu Program jest wyjątkową okazją, aby wejść w strumień nowej niezwykłej praktyki stworzonej przez Lamę Tsultrim. Połączenie psyche i ducha odróżnia tą ścieżkę od tradycyjnej Linii Ojca. Program Magyu w Linii Matki pracuje bezpośrednio z jednostką pomagając każdemu uczniowi zidentyfikować swoje specyficzne wzorce dając odpowiednie rozwiązania do ich przekształcenia. Uczestnikom Programu Magyu będą oferowane webcasty i tele-nauki, jak również bezpośredni kontakt i wsparcie poprzez rozmowy i korespondencję emailową z Lama Tsultrim oraz jej autoryzowanymi nauczycielami Magyu. Program Magyu jest ścieżką rozwoju osobistego, jak również ścieżka duchowego rozwoju, prowadzącą do rozpoznania i ugruntowania źródła istnienia i jego przejawienia w jednostce.

Ścieżka

Program Magyu podobnie, jak Gateway (Brama) w Linii Ojca to pełna ścieżka trwająca około siedmiu lat (może to zająć mniej lub więcej czasu, w zależności od zaangażowania ucznia), gdzie każdy uczestnik będzie członkiem wspierającej go sanghi. W przeciwieństwie do Linii Ojca, gdzie pewne odosobnienia i kursy muszą zostać zaliczone w ciągu roku, uczniowie Magyu będą brać udział w odosobnieniach, kursach i podejmować zobowiązania do praktyki zgodnie ze swoim własnym harmonogramem. Umożliwia to pewną elastyczność dającą możliwość urodzenia dziecka, zakończenia leczenia w przypadku choroby lub innej sytuacji życiowej. Każdy uczestników Programu Magyu otrzyma " Kaliyanamitra " czyli duchowego przyjaciela, autoryzowanego nauczyciela zapewniającego wsparcia osobistej praktyki poprzez e-mail, telefon, jak również spotkania osobiste. Od poziomu Kapała Trening 3 i wyżej każdy student Magyu będzie prowadził również osobiste rozmowy z Lamą Tsultrim jako część programu. Ze względu na fakt, że program jest nowy i linia się rozwija, może ulec pewnym zmianom w swoim przebiegu.

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni mogą uczestniczyć w Programie Magyu. Linia Matki jest przeznaczona dla tych, którzy chcą iść duchową ścieżką otrzymując pełne wsparcie. W Programie są odosobnienia, grupowe kursy i indywidualne codzienne praktyki. Uczeń podążający Linią Matki powinien zobowiązać się do praktyki minimum 1, 5 godziny dziennie, okazjonalnych odosobnień i całodziennych praktyk, a także odbycia wszystkich niezbędnych kursów grupowych. Ścieżka prowadzi przez pięć poziomów Kapała rozpoczynając od takich praktyk jak Karmienie demonów i Pradżniaparamity, następnie przechodząc głębiej do praktyk związane z rozpoznawaniem natury umysłu wprowadzonych przez Maczig oraz praktykę CHOD także związaną z Maczig Labdron. Program obejmuje również praktyki i kursy stworzone przez Lamę Tsultrim, takie jak dwutygodniowy Dakini Retrit, Pięć Dakiń, Pięć Buddów, a także Mandalę Yab - Yum oraz indywidualną pracę transformacyjną. Dodatkowo program Magyu obejmuje praktykę Zielonej Tary, Białej Tary - Yab Yum, praktykę lwiogłowej Dakini Simhamuka, jak również pracę z ruchem, praktyki pięciu elementów i inne praktyki rozwijające współczucie.

Ta ścieżka prowadzi zarówno do duchowego jak i emocjonalnego przebudzenia praktykującego, integrując starożytne praktyki tybetańskie z współczesnymi naukami dostosowanymi do naszego zachodniego rozumienia. Magyu Program Linia Matki może być pełną ścieżką sam w sobie, jak również możliwe jest jego połączenie z Programem Gateway (Bramy) w Linii Ojca lub z niektórymi z praktyk z tej linii, takimi jak ngndro dla studentów w ramach potrzeby lub wskazań Kaliyanamitra i Lamy Tsultrim.

Więcej szczegółowych informacji na temat Programu Magyu, zgłoszenia do Programu, a także zobowiązania finansowego uczestników udzielamy mailem: poland.taramadala@gmail.com

Dla posługujących się j. angielskim, więcej informacji tu:
http://taramandala.org/7528/launch-of-t ... r-lineage/

Otwarty webcast na temat Programu Magyu odbędzie się w niedzielę 12 stycznia o godzinie 18-stej czasu polskiego w tym miejscu:
http://taramandala.org/lama-tsultrim-we ... teachings/

Ponieważ program będzie dostępny także w Polsce dla chętnych zorganizujemy tłumaczenie webcastu na żywo, prosimy o zgłoszenia osób potrzebujących tłumaczenia na maila poland.taramandala@gmail.com lub przez fb.

Przygotowywana jest wizyta Lamy Tsultrim w Polsce w listopadzie tego roku, która związana będzie także z polską premierą wydania książki „Karmiąc swoje demony”.

_________________
http://www.jasnesny.wordpress.com
„Nie oce­niaj suk­ce­su człowieka po tym jak wy­soko się wspiął, lecz jak wy­soko od­bił się od dna.”


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl