Forum e-Budda PL

''Początkiem ścieżki wyzwolenia jest przekonanie o bezsensowności samsary i szczera determinacja uwolnienia się od niej.'' - Patrul Rinpocze
Dzisiaj jest ndz maja 27, 2018 22:45

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: pn paź 27, 2008 13:42 
ex Global Moderator
Awatar użytkownika

Tradycja: buddyzm tybetański Kagju
Program wizyty J.Ś. Dalajlamy; 09.12.2008.
14.00-14.30 występ zespołu "Me,Myself & I"14.30-prezentacja filmu,zdjeć
nt.Tybetu (człowiek J.Ś.Dalajlamy)
15.00 -16.30 Spotkanie Dalajlamy z młodzieżą i mieszkańcami w Hali Stulecia
-powitanie delegacji przez prezydenta Dutkiewicza
-wykład J.Ś. Dalajlamy (ok.30 min)
-pytania/odpowiedzi
-pieśń tybetńska w wykonaniou "Teatru Pieśń Kozła"
Osoby zainteresowane otrzymaniem wejściówek prosimy o przysyłanie maili z
podaniem Imienia i Nazwiska
Ci którzy chcieliby zadać pytanie J.Ś.Dalajlamie proszeni są o przysłanie
pytania lub zaznaczenie tego w mailu
wroclaw@drukpa.org.pl

Gdańsk:
tu:
http://www.ecs.gda.pl/page.php?id1=365

Ostatnio zmieniony pn paź 27, 2008 13:50 przez miluszka, łącznie zmieniany 1 raz.

Nieprzeczytany post: pn paź 27, 2008 15:17 
ex Global Moderator
Awatar użytkownika

W Krakowie wykład ma być po 13:oo. Nie wiem jak to wyjdzie, skoro obiad jest o 11:30, potem jeszcze ma być spacer po Rynku?

Nieprzeczytany post: pn paź 27, 2008 18:51 

na temat wizyty Dalajlamy w Krakowie napisała Gazeta Wyborcza:

http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,35798, ... akowa.html

Nieprzeczytany post: czw paź 30, 2008 16:31 

Okazuje się, że na spotkanie z Dalajlamą w Auditorium Maximum będą imienne wejściówki dla studentów. Na razie organizatorzy starają się zorientować, jakie będzie zainteresowanie.
Jeśli ktoś jest zainteresowany, to wklejam treść maila:
Cytuj:
Zatem jesli jestes zainteresowany(a) uczestnictwem w tym spotkaniu. To
proszę przeslij maila na adres pawel.mrozowicz@uj.edu.pl o tytule:
"Zgloszenie na spotkanie z Dalajlama" wpisujac nastepujace informacje:
1. Imię i Nazwisko
2. Kierunek i rok studiów
3. Funkcja sprawowana w Samorządzie Studentów UJ (np.: członek WRSS,
Rady Wydziału, Instytutu, komisji dydaktycznej, Samorządu
Uczelnianego, starosta, lub żadna)
4. Powod zainteresowania spotkaniem z Dalajlama

Oczywiscie nie mozemy obiecac, ze wszystkie osoby chetne otrzymaja
zaproszenia, z przyczyn czysto logistycznych, gdyz ich liczba na pewno
bedzie ograniczona. Jednak obiecujemy, iz postaramy sie wynegocjowac
jak najwiecej.

Nieprzeczytany post: czw paź 30, 2008 16:52 
Na temat wizyty J.Ś. Dalajlamy w Warszawie pisała dzisiejsza Wyborcza
http://wyborcza.pl/1,75248,5863284,Dala ... czyk_.html
tytuł artykułu: Dalajlama, czyli "przyjeżdża tu taki jeden Chińczyk"
Czy może wiecie co zrobić żeby dostać zaproszenie do Torwaru??
pozdrawiam
Olga

Nieprzeczytany post: ndz lis 02, 2008 21:32 
Awatar użytkownika

Tradycja: Karma Kagyu
lipa :/
Szansa że uda się załatwić wejściówki mniejsza niż 3h przed ostatnim koncertem Nightwish'a. Czemu to takie szczelne jest?

Nieprzeczytany post: ndz lis 02, 2008 21:41 

Cytuj:
Szansa że uda się załatwić
Ale gdzie te wejsciowki na Torwar można załatwiać?? wiesz coś?

Nieprzeczytany post: ndz lis 02, 2008 23:18 
Awatar użytkownika

hunkydoris napisała gdzie (a właściwie jak) 4 posty wyżej. Więc wygląda na to, że wystarczy być studentem UJ, albo mieć tam jakiegoś znajomka.

Nieprzeczytany post: pn lis 03, 2008 00:56 

Ale mi chodzi o wejsciówki na warszawski Torwar. Nie na UJ.

Nieprzeczytany post: wt lis 04, 2008 10:08 
Awatar użytkownika

Cytuj:
Ale mi chodzi o wejsciówki na warszawski Torwar. Nie na UJ.
Jak tylko bede wiedziala dam znac.

Nieprzeczytany post: wt lis 04, 2008 17:56 

Tradycja: Theravada
hej, czy ma ktoś załatwić wejściówki?????

Poszukuję jakichś konkretnych informacji na ten temat.

Nieprzeczytany post: wt lis 04, 2008 18:12 
Awatar użytkownika

Cytuj:

W najbliższym czasie, Związek Karma Kamtzang, będzie dystrybutował wejściówki na wykład w Warszawie. Związek jednak prosi by nie dopytywać się teraz o wejściówki bo sprawa nie jest jeszcze ustalona.

Nieprzeczytany post: śr lis 05, 2008 21:09 

a co z Krakowem? Jest jakaś szansa żeby się dostać na spotkanie/wykład jeżeli się nie jest studentem UJ?

Nieprzeczytany post: czw lis 06, 2008 23:14 

Dzięki za info

Nieprzeczytany post: pt lis 07, 2008 11:22 
Awatar użytkownika

Cytuj:
Cytuj:

W najbliższym czasie, Związek Karma Kamtzang, będzie dystrybutował wejściówki na wykład w Warszawie. Związek jednak prosi by nie dopytywać się teraz o wejściówki bo sprawa nie jest jeszcze ustalona.
Dzieki za info :padam:
Czekamy.

Nieprzeczytany post: pn lis 17, 2008 12:57 
Awatar użytkownika

Tradycja: brak
hej, czy nadal nic nie wiadomo na temat wizyty JŚ Dalajlamy w Warszawie, co z zaproszeniami na Torwar? Wizyta coraz bliżej a właściwie nigdzie nie mogę znaleźć żadnych informacji :)

Nieprzeczytany post: wt lis 18, 2008 12:21 
Awatar użytkownika

Cytuj:
hej, czy nadal nic nie wiadomo na temat wizyty JŚ Dalajlamy w Warszawie, co z zaproszeniami na Torwar? Wizyta coraz bliżej a właściwie nigdzie nie mogę znaleźć żadnych informacji :)
Urząd Miasta Stołecznego Warszawy będzie prowadził dystrybucję zaproszeń dla wszystkich zainteresowanych. Związek Karma Kamtzang ma dostać kilkaset zaproszeń pod koniec miesiąca. Zaproszenia można rezerwować już teraz w lokalnych ośrodkach Karma Kamtzang.

Nieprzeczytany post: wt lis 18, 2008 12:37 
ex Global Moderator
Awatar użytkownika

W sprawie zaproszeń na Torwar z Krakowa i okolic bardzo proszę o pisanie do mnie na priva.
Jola Kukucz

Nieprzeczytany post: wt lis 18, 2008 12:40 
Awatar użytkownika

dziękuje serdecznie za informacje :)

Nieprzeczytany post: sob lis 22, 2008 22:09 
Admin
Awatar użytkownika

Tradycja: yungdrung bon
Cytuj:
Wykład otwarty Jego Świątobliwości Dalajlamy

W związku z licznymi pytaniami w sprawie wykładu Jego Świątobliwości Dalajlamy w Warszawie informujemy, że zaproszenia nie są jeszcze gotowe. Według ostatnich ustaleń powinniśmy dostać z końcem listopada kilkaset (nie znamy na razie dokładnej liczby) zaproszeń do dystrybucji wśród buddystów. Gdy tylko otrzymamy jakieś nowe wiadomości w tej sprawie, będziemy na bieżąco informować.

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy prowadzić będzie otwartą dystrybucję zaproszeń dla wszystkich zainteresowanych.

Jeśli chodzi o naszą pulę zaproszeń dla buddystów, to nie będziemy mogli rozsyłać ich indywidualnie, dlatego liczymy na pomoc miejskich ośrodków Bencien w rozprowadzeniu zaproszeń w różnych regionach Polski.
W związku z tym prosimy zainteresowanych o zgłaszanie się do naszych lokalnych ośrodków, których listę można znaleźć na stronie www.benchen.org.pl/osrodki_kraj.htm , natomiast ośrodki prosimy o przesłanie nam liczby zamówień najpóźniej do 28 listopada br.

Przypominamy, że wykład zatytułowany "Odpowiedzialność powszechna we współczesnym świecie" odbędzie się w czwartek 11 grudnia w godz. 15-16:30 na Torwarze.

Nieprzeczytany post: wt lis 25, 2008 15:21 
Awatar użytkownika

Cytuj:
Jego Świątobliwość Dalajlama w Warszawie

W ramach wizyty w Polsce, która odbędzie się w dniach 5-11 grudnia, Jego Świątobliwość Dalajlama odwiedzi Warszawę.

W czwartek, 11 grudnia o godz. 15.00, w hali Torwar, Jego Świątobliwość poprowadzi otwarty wykład „Odpowiedzialność powszechna we współczesnym świecie”.

W wykładzie będzie mogło uczestniczyć 5 tysięcy osób. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązywać będą bezpłatne zaproszenia. Ich dystrybucją dla mieszkańców Warszawy zajmie się współorganizator wykładu - Urząd m.st. Warszawy.

Połowę zaproszeń (2,5 tys.) stołeczny ratusz powierzył Związkowi Buddyjskiej Tradycji Karma Kamtzang, który przekaże je organizacjom pozarządowym.

Zaproszenia będą dostępne od 1 grudnia do momentu ich wyczerpania. Ze względu na ogromne zainteresowanie wykładem uprzejmie informujemy, że osoby chcące w nim uczestniczyć będą mogły otrzymać nie więcej niż dwa jednoosobowe zaproszenia.

Zaproszenia będzie można otrzymać w:

- InfoQulturze, plac Konstytucji 4 (parter) w godzinach 8.00-20.00

- Punkcie Informacyjnym Urzędu m. st. Warszawy, ulica Miodowa 6/8 (parter) w godzinach 8.00-20.00.

Wszystkich zainteresowanych wysłuchaniem wykładu serdecznie zapraszamy po odbiór zaproszeń.

Uwaga: ze względów bezpieczeństwa na wykład należy przybyć do godziny 14.00.

Wizyta Jego Świątobliwość Dalajlamy w Polsce, duchowego i politycznego przywódcy Tybetu odbywa się na zaproszenie Marszałka Senatu Bogdana Borusewicza, Parlamentarnego Zespołu na Rzecz Tybetu i byłego Prezydenta RP Lecha Wałęsy.

Organizatorami wykładu są Społeczność Tybetańska w Polsce i Urząd m.st. Warszawy.

Nieprzeczytany post: wt lis 25, 2008 22:39 
ex Global Moderator
Awatar użytkownika

Z tym 2500 to jakaś kiszka, bo do mnie właśnie zadzwoniono z Grabnika, że dostaną tylko 300 zaproszeń i że są strasznie zawiedzeni. Czyżby tradycyjna rzetelność dziennikarska sprawiła, że ilość wzrosła prawie o 10 razy?

Nieprzeczytany post: czw lis 27, 2008 18:25 
Awatar użytkownika

Tradycja: Kwan Um
Cytuj:
Z tym 2500 to jakaś kiszka, bo do mnie właśnie zadzwoniono z Grabnika, że dostaną tylko 300 zaproszeń i że są strasznie zawiedzeni. Czyżby tradycyjna rzetelność dziennikarska sprawiła, że ilość wzrosła prawie o 10 razy?
"Wykładu Dalajlamy w Hali Stulecia wysłucha około 5600 osób - tyle miejsc przygotowali organizatorzy wizyty duchowego przywódcy Tybetu we Wrocławiu"-GW
Dla buddystów przeznaczono 650 miejsc, ale wczoraj okazało- ze zmiejszono do 315 :(
i jeszcze pesel, żadają.A w Pradze, kupujesz bilet(280 koron) i wchodzisz,co kraj to obyczaj.

Nieprzeczytany post: czw lis 27, 2008 18:49 
Senior User
Awatar użytkownika

Tradycja: Tradycja Rogatego Buddy ;)
Cytuj:
i jeszcze pesel, żadają.
Ciekawe... Czy organizator wyjaśnił w jakim celu potrzebny jest mu pesel od buddystów?

Nieprzeczytany post: czw lis 27, 2008 19:11 
Moderator
Awatar użytkownika

Tradycja: bon
W formularzu na spotkanie w Gdańsku trzeba było podać nie tylko pesel, ale i imię ojca, i wykształcenie, i adres... trochę przegięli z tymi danymi. Kryterium doboru też owiane tajemnicą, bo tylko część zgłoszeń została przyjęta (na moje nie dostałam odpowiedzi i pewnie już nie dostanę :( ).

Nieprzeczytany post: czw lis 27, 2008 22:23 
Awatar użytkownika

Z dzisiejszego newslettera Związku:

Drodzy Przyjaciele,

Chcieliśmy poinformować, że nie dysponujemy jeszcze zaproszeniami na wykład J.Ś. Dalajlamy w Warszawie, wiemy już jednak, że otrzymamy ich znacznie mniej niż się spodziewaliśmy i że mimo najlepszych chęci nie będziemy w stanie zrealizować wszystkich Waszych zamówień.
Dokładna lista jest dopiero w przygotowaniu, dlatego BARDZO PROSIMY NIE DZWONIĆ W TEJ SPRAWIE PRZED SOBOTĄ 29 LISTOPADA.

W celu uniknięcia nieporozumień prosimy też o dokładne zapoznanie się z informacją Związku na temat przydziału i dystrybucji zaproszeń (http://www.benchen.org.pl/Dalajlama_2008.htm), szczególnie z punktem 2 i 3.

Jednocześnie przypominamy, że Urząd Miasta planuje dystrybucję zaproszeń od 1 grudnia br.
Więcej szczegółów na stronie http://www.um.warszawa.pl/v_syrenka/new ... 7497&kat=3

Nieprzeczytany post: pn gru 01, 2008 11:59 
Awatar użytkownika

wg informacji na stronie
http://www.um.warszawa.pl/v_syrenka/new ... 7524&kat=3
zaproszenia skończyły się już po dwóch godzinach. Pewnie było sporo zainteresowanych osób którym nie udało się dostać wejściówek ( w tym mi ;) ). Orientujecie się może, czy wykład będzie transmitowany przez jakąś telewizję ogólnopolską? Jak tak to jaką? ;)

Nieprzeczytany post: pn gru 01, 2008 12:57 
Awatar użytkownika

Nie wiem czy bedzie transmisja, ale maja byc na zewnarz telebimy wystawione.

Nieprzeczytany post: pn gru 01, 2008 14:07 
Awatar użytkownika

http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,37650, ... lama_.html
"Wszystko wskazuje na to, że relację ze spotkania będzie można oglądać w internecie. - Szczegóły będą znane na początku tygodnia - informuje rzeczniczka UJ."

Ciekawe jak z Warszawą, gdybym mieszkała gdzieś niedaleko na pewno przyjechała bym żeby obejrzeć wykład na telebimach ale mieszkam trochę daleko... :)

Tak z ciekawości zapytam, czy komuś z Was udało się dostać wejściówkę w InfoQulturze albo w Punkcie Informacyjnym Urzędu m. st.Warszawy? Podobno bilety rozdawano już tydzień wcześniej a dzisiaj bardzo mało osób dostało wejściówki. Czyżby bilety znikały w tajemniczych okolicznościach? czemu tak trudno w Polsce dostać się na taki wykład? Z tego co wiem np. we Francji nie było takich problemów :zdziwko:

Nieprzeczytany post: pn gru 01, 2008 15:24 
Cytuj:
http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,37650, ... lama_.html
"Wszystko wskazuje na to, że relację ze spotkania będzie można oglądać w internecie. - Szczegóły będą znane na początku tygodnia - informuje rzeczniczka UJ."

Ciekawe jak z Warszawą, gdybym mieszkała gdzieś niedaleko na pewno przyjechała bym żeby obejrzeć wykład na telebimach ale mieszkam trochę daleko... :)

Tak z ciekawości zapytam, czy komuś z Was udało się dostać wejściówkę w InfoQulturze albo w Punkcie Informacyjnym Urzędu m. st.Warszawy? Podobno bilety rozdawano już tydzień wcześniej a dzisiaj bardzo mało osób dostało wejściówki. Czyżby bilety znikały w tajemniczych okolicznościach? czemu tak trudno w Polsce dostać się na taki wykład? Z tego co wiem np. we Francji nie było takich problemów :zdziwko:
w InfoQulturze byłam ok. 8:20 i już nie było biletów - przyznam, że mnie to bardzo zaskoczyło. Od razu pojechałam na Miodową (byłam tam przed 9) i udało mi się je dostać.

Nieprzeczytany post: wt gru 02, 2008 21:31 
ex Moderator
Awatar użytkownika

Tradycja: Karma Kagyu (Lama Ole)
Cytuj:
w InfoQulturze byłam ok. 8:20 i już nie było biletów - przyznam, że mnie to bardzo zaskoczyło. Od razu pojechałam na Miodową (byłam tam przed 9) i udało mi się je dostać.
a na Miodowej taki ładny plakacik ;-) ...
[center]
Obrazek[/center]

- Ten użytkownik udziela się teraz w tzw. "realu" (coś w opozycji do "wirtual"). pzdr

Nieprzeczytany post: śr gru 03, 2008 08:46 

http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,96056, ... kowie.html
Cytuj:
Niedziela ma być dniem przeznaczonym na odpoczynek i spotkania z kilkunastoma gminami buddyjskimi w Krakowie (gmina to odpowiednik parafii, tyle że każda z gmin jest przedstawicielem innego odłamu buddyjskiego) oraz z buddyjską diasporą wietnamską. - Dla Dalajlamy to właśnie niedziela jest najistotniejszym punktem wizyty w Krakowie - podaje londyńskie biuro Jego Świątobliwości.
czy ktoś może to potwierdzić i podać jakieś szczegóły?

Nieprzeczytany post: śr gru 03, 2008 09:51 
Awatar użytkownika

Cytuj:
Cytuj:
a na Miodowej taki ładny plakacik ;-) ...
No właśnie więc jednak coś nie tak z tym rozdawaniem biletów... :/

Nieprzeczytany post: śr gru 03, 2008 11:16 
Awatar użytkownika

Dzisiaj w gazecie mamy ciekawy artykuł o wizycie Dalajlamy w Krakowie. Dalajlama w Krakowie
Cytuj:
Niedziela ma być dniem przeznaczonym na odpoczynek i spotkania z kilkunastoma gminami buddyjskimi w Krakowie (gmina to odpowiednik parafii, tyle że każda z gmin jest przedstawicielem innego odłamu buddyjskiego) oraz z buddyjską diasporą wietnamską. - Dla Dalajlamy to właśnie niedziela jest najistotniejszym punktem wizyty w Krakowie - podaje londyńskie biuro Jego Świątobliwości.

Czy ktoś się orientuje czy takie spotkanie się odbędzie czy to zwyczajna kaczka dziennikarska? Bo pierwsze słyszę o jakiś gminach buddyjskich w Krakowie?

W Krakowie jest tez według mnie pod mylącym tytułem wystawa na małym rynku, buddyzm na zachodzie? Oczywiście jest tam tylko o linii Karma Kagyu Od lamy Ole. Wygląda na to, ze trzeba robić osobne wystawy, w których by było cos wspomniane o Dalajlamie? Oczywiste uważam, ze taka wystaw i cały tydzień buddyjski zorganizowany przez krakowski ośrodek Karma Kagyu od Lamu Ole jest szczytna idea ale szkoda, ze są tak zaznaczone podziały, ze Dalajlama to co innego a Lama Ole to co innego. Byłem wczoraj na wykładzie Wojtka Tracewskiego uważam, ze był bardzo dobry.

Nieprzeczytany post: śr gru 03, 2008 16:25 
ex Global Moderator
Awatar użytkownika

Ma być: Spotkanie w Krakowie z kilkunastoma przedstawicielami różnych odłamów buddyzmu. W tym ma być kilku Wietnamczyków. Nie chodzi zaś o przedstawicieli akurat wyłącznie z Krakowa.
Jeszcze na marginesie - jeśli do kogoś nie dotarłam z osobnym mailem. Wejściówki będa dla wszystkich, którzy zgłaszali się po nie do mnie .

Nieprzeczytany post: pt gru 05, 2008 10:11 
Awatar użytkownika

http://www.dalajlama2008.pl/Public/Default.aspx
transmisja z Wrocławia na żywo przez internet:) ilość miejsc ograniczona trzeba rezerwować miejsce klikając na zielony bilet ;)

Nieprzeczytany post: pt gru 05, 2008 12:12 
ex Moderator
Awatar użytkownika

Tradycja: Youngdrung Bon
wczoraj był limit 300, ale widze, ze chyba kupili lepsze łącze ;)

Nieprzeczytany post: pt gru 05, 2008 21:36 
Awatar użytkownika

Tradycja: Seon (Szkoła Zen Kwan Um)
kurka a mnie w domu wtedy nie ma ;/ ech mam nadzieje ze nagranie trafi na youtube

Nieprzeczytany post: pt gru 05, 2008 21:43 

Dorota, i tak się zarejestruj, na stronie jest taka informacja:

"Dodatkowo zarejestrowani użytkownicy będą mogli obejrzeć retransmisję ze spotkania od 10 grudnia do 15 stycznia."

Nieprzeczytany post: pt gru 05, 2008 22:45 
Awatar użytkownika

Tradycja: Seon (Szkoła Zen Kwan Um)
ooo nie doczytałam tego :zawstydzony: dzieki :)

Nieprzeczytany post: sob gru 06, 2008 04:42 
użytkownik zbanowany

Tradycja: Theravāda
Witam wszystkich:)

Mam o jedno zaproszenie na wykład warszawski za dużo. Każdemu zgłaszającemu się do warszawskiej infoqultury przyznawane były dwa, więc to drugie jest mi niepotrzebne. Czy jest jakaś osoba z Krakowa zainteresowana takim zaproszeniem? Szkoda mi, żeby się zmarnowało, o ile są jeszcze chętni. oddam (oczywiscie bezpłatnie...) pierwszej osobie ktora mi napisze PM.
PS: Paranoja z tym limitem miejsc...

Nieprzeczytany post: sob gru 06, 2008 05:09 
Admin
Awatar użytkownika

Tradycja: yungdrung bon
Witamy na forum Lo'tsa'wa :)

Nieprzeczytany post: ndz gru 07, 2008 00:14 
użytkownik zbanowany

Tradycja: Theravāda
Dziękuje, "konkurs" zakończony :zawstydzony: . Cieszę się, że mogłem chociaż jednej osobie umożliwić udział w wykładzie. :)

Pozdrawiam

Nieprzeczytany post: ndz gru 07, 2008 22:20 
Awatar użytkownika

Dzisiaj Dalajlama w Krakowie. Nasza koleżanka Miluszka przedstawiciel buddystów z Krakowa miała wielkie szczęście uczestniczyć na audiencji z Dalajlama, może od niej usłyszymy cos więcej .Odbył się tez dzisiaj wykład lamy Rinczena dla społeczności buddyjskiej.
Dalajlama spotkanie z buddystami

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00