Wykłady Rinczena Kraków 24, 25 stycznia

odosobnienia, wykłady i webcasty nauczycieli
Awatar użytkownika
miluszka
ex Global Moderator
Posty: 1515
Rejestracja: śr sie 04, 2004 15:27
Tradycja: buddyzm tybetański Kagju
Lokalizacja: Kraków

Wykłady Rinczena Kraków 24, 25 stycznia

Nieprzeczytany post autor: miluszka »

sobota i niedziela 10 - 12 i 15:30 - 17:30 Łobzowska 41/3
Awatar użytkownika
Milarepa
Posty: 435
Rejestracja: wt lip 25, 2006 13:33
Lokalizacja: kraków

Re: Wykłady Rinczena Kraków 24, 25 stycznia

Nieprzeczytany post autor: Milarepa »

Właśnie na wykładzie Lamy Rinczena dowiedziałem się, ze Miluszka była w Bodh Gaja w Indiach. Pokazywała zdjęcia ,mam nadzieje, ze będzie miała czas podzielić swoimi wrażeniami z podróży na forum.
Awatar użytkownika
miluszka
ex Global Moderator
Posty: 1515
Rejestracja: śr sie 04, 2004 15:27
Tradycja: buddyzm tybetański Kagju
Lokalizacja: Kraków

Re: Wykłady Rinczena Kraków 24, 25 stycznia

Nieprzeczytany post autor: miluszka »

na oficjalnej stronie Kagyu Monlam można przeczytać ( jeśli ktoś zna angielski) nawet skróty wykładów Karmapy. Są też zdjęcia.
http://www.kagyumonlam.org/English/News/news_main.html
Moje wrażenia są intensywne. po pierwsze - Bodhgaya poza stupą jest okropnie biedną i brudną , nawet jak na indyjskie warunki osadą ? miasteczkiem? Sama impreza niezwykle inspirująca. Przez kilkanaście dni można przebywać w najświętszym dla każdego buddysty miejscu wraz z mnóstwem Rinpoczów, lamów, mnichów i innych praktykujących no i z samym Karmapą.
Niesamowite jest rozpoczynanie modlitw w głębokiej nocy, kiedy umdze śpiewają schronienie i inne modlitwy , a także Sutrę Serca w sanskrycie. Potem inne pieśni - już po tybetańsku z najpięknięjszą dla mnie pieśnią sławiąca 12 czynów Buddy. Potem zaczyna się brzask i kolejne sesje upływają przy wschodzącym słońcu. Po drzewach biegają wiewiórki, a w szczycie samej stupy mieszkają kolorowe ptaki - zielone, białe i różowe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogłoszenia”