Wizyta Bhante Sujato

odosobnienia, wykłady i webcasty nauczycieli

Moderator: Har-Dao

Awatar użytkownika
Har-Dao
Global Moderator
Posty: 3162
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dhamma-Vinaya
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Wizyta Bhante Sujato

Nieprzeczytany post autor: Har-Dao »

Czołem

Wiadomość dla wszystkich buddystów (nie tylko theravadinów). W przyszłym roku Czcigodny Sujato odwiedzi Norwegię w ramach odosobnienia. Być może nadarzy sie okazja by zawitał także do naszego kraju. Czy byłyby osoby zainteresowane spotkaniem z Czcigodnym Sujato. Wstępnie myślimy o dniowym odosobnieniu z wykładem, medytacją. Być może jeden dzień byłby w Krakowie, jeden w Warszawie.

Wszystko jest natenczas w sferze planowania i chcielibyśmy wiedzieć czy byłoby zainteresowanie ze strony buddystów w Polsce na spotkanie z mnichem.

Biografię oraz teksty przetłumaczone na polski można przeczytać tutaj:
Biografia

artykuł: Pełna akceptacja

mowa dhammy na youtube z polskim tłumaczeniem: Samatha versus Vipassana

Więcej w jezyku angielskim można znaleźć na tej stronie:
Blog Ajahn Sujato
Blog z klasztoru Santi Forest
Strona klasztoru

metta&peace
H-D
Awatar użytkownika
Ryu
ex Global Moderator
Posty: 1940
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 23:04
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravāda
Lokalizacja: Zgierz

Re: Wizyta Bhante Sujato

Nieprzeczytany post autor: Ryu »

Cześć Hard Dao!

Świetna wiadomość. Zaczną się w Polsce pojawiać znani nauczyciele to może się therawadinów też więcej pojawi w kraju. A następnym krokiem będzie polski klasztor ;)

pozdrawiam,
Tomek
Jestem właścicielem mojej kammy, spadkobiercą mojej kammy, zrodzony z mojej kammy, związany z moją kammą, istnieję wspierany przez moją kammę. Jakąkolwiek kammę stworzę, czy dobrą czy złą, będę jej spadkobiercą.
Obrazek
Awatar użytkownika
Har-Dao
Global Moderator
Posty: 3162
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dhamma-Vinaya
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wizyta Bhante Sujato

Nieprzeczytany post autor: Har-Dao »

Czołem Ryuu

Szczerze nie mam takich intencji, nawet tak dalekosiężnych, wiec nie ma co o tym nawet spekulować.

Co do przyjazdu Sujato - jeśli chciałbyś pomóc w organizacji daj znać. Na ten moment nie mamy jeszcze daty przyjazdu, nie mamy miejsca ewentualnego spotkania. Jedyne co moze być zapewnione to pokrycie kosztów podróży przez BSWA (albo klasztor), więc nie będziemy sie musieli martwić o specjalne wydatki.

Przy okazji - Sujato jest całkiem otwarty na dialog i myśleliśmy, że byłaby możliwość spotkania np w Falenicy. Musiałbym do nich zamailować, myślicie że byliby otwarci? Może jest ktoś z Sanghi z Falenicy?

metta&peace
H-D
Awatar użytkownika
booker
Posty: 10090
Rejestracja: pt mar 31, 2006 13:22
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Yungdrung Bön
Lokalizacja: Londyn/Wałbrzych

Re: Wizyta Bhante Sujato

Nieprzeczytany post autor: booker »

HD, zagadaj do Leszka Wojasa. On praktykuje w Falenicy.
"Bądź buddystą, albo bądź buddą."
Awatar użytkownika
Ryu
ex Global Moderator
Posty: 1940
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 23:04
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravāda
Lokalizacja: Zgierz

Re: Wizyta Bhante Sujato

Nieprzeczytany post autor: Ryu »

Cześć

To bardziej żart byl, a jak coś się z tego wykluje to raczej niezależnie od jakichkolwiek planów.

Ośrodki różnych tradycji zazwyczaj są otwarte na pomóc grupom, potrzebującym miejsca do praktyki lub na jakieś jednorazowe spotkanie. Na tym forum wyczytalem kiedyś, że Polska Unia Buddyjska wprost deklarowala kiedyś chęć pomocy polskim therawadinom, ale nie mam pojęcia na jakiej zasadzie oni w ogóle dzialają. O Falenicę pytaj Iwana, bo on jest chyba najwyżej ustawionym Kwan Umowcem na tym forum i będzie mial jakieś pojęcie co do realności takiego pomyslu. Chociaż jeżeli to będą wakacje to oni tam co roku mają Kyol Chce i wtedy nie byloby pewnie możliwości.

Do pomocy jestem chętny, chociaż za bardzo nie wiem do czego móglbym się przydać. Daj znać jakbyś mial jakąś listę rzeczy do zrobienia/obstawienia, albo jeżeli macie jakieś miejsce w internecie w którym to planujecie koordynować.

pozdrawiam,
Tomek
Jestem właścicielem mojej kammy, spadkobiercą mojej kammy, zrodzony z mojej kammy, związany z moją kammą, istnieję wspierany przez moją kammę. Jakąkolwiek kammę stworzę, czy dobrą czy złą, będę jej spadkobiercą.
Obrazek
Awatar użytkownika
Har-Dao
Global Moderator
Posty: 3162
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dhamma-Vinaya
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wizyta Bhante Sujato

Nieprzeczytany post autor: Har-Dao »

Czołem

Co do terminu - nie będą to stricte wakacje - prawdopodobnie czerwiec 2012 - potem mnisi mają porę deszczową więc nie mogą podróżować (zaczyna sie w okolicach początku lipca).

Co do koordynacji w internecie - prawdopodobnie będę coś umieszczał na stronie Sasany w dziale ogłoszeń.

Dzięki za info i potencjalną pomoc - Sadhu!

metta&peace
H-D
Awatar użytkownika
maw
Posty: 20
Rejestracja: czw sie 19, 2010 11:26
Płeć: mężczyzna
Tradycja: ...

Re: Wizyta Bhante Sujato

Nieprzeczytany post autor: maw »

Również chętnie służę pomocą w organizacji :)

Jak coś to proszę o kontakt na PW.

Pozdrawiam
M
Careful Patience Is the Fastest Way
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogłoszenia”