Projekt wymiany świętych ksiąg buddyzmy theravada

odosobnienia, wykłady i webcasty nauczycieli

Moderator: Har-Dao

ikar
Posty: 1083
Rejestracja: pn lis 21, 2005 14:20
Tradycja: Theravada

Projekt wymiany świętych ksiąg buddyzmy theravada

Nieprzeczytany post autor: ikar »

witajcie,

Mam pewien pomysł mianowicie, święte księgi Theravady tj. Tipitaka i komentarze można zakupić w Pali Text Society(w języku angielskim), są one jednak bardzo drogie. Co powiecie na to abyśmy się tymi księgami wymieniali? Np. na miesiac bądź dwa, za pomocą poczty?

Np. ktoś ma majjhima nikaje i chciałby poczytać np. Dhammasangani z Abhidhammapitaki, wtedy moglibyśmy się wymienić. Co wy na to?

Proszę jeśli ktoś ma jakieś zbiór z tipitaki bądź komentarze. proszę umieśćcie tu swoja listę. ja posaidam. Vibhangę, druga księga tipitaki i komentarze do Vibhangi - Samohavinodhani- dispeller of dellusion. dodatkowo Visudhimaggę, ale ta jest dostepna w internecie w formie cyfrowej bodajże. mam jeszcze komentarz do Abhidhammy A comprehensive manual of abhidhamma, tlumaczenie Bhikkhu Bodhi. Poszukuję: Dhatukathy, 3 księga Abhidhammy oraz Milindhapa~n~nha.

Pozdrawiam
ikar
"Chcemy iść łatwą drogą, ale jeżeli nie ma cierpienia, to nie ma mądrości. By dojrzeć do mądrości, musisz na swojej ścieżce naprawdę załamać się i zapłakać co najmniej trzy razy" Ajahn Chah
Awatar użytkownika
Har-Dao
Global Moderator
Posty: 3162
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:06
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dhamma-Vinaya
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Projekt wymiany świętych ksiąg buddyzmy theravada

Nieprzeczytany post autor: Har-Dao »

Czołem Ikar

No nie wiem, co jak co ale ja do moich dwóch ksiąg jestem chyba zbyt przywiązany. Ja mam MN i SN w tłumaczeniu B. Bodhi. Ale nawet jak wyjeżdżam na miesiąc to już je muszę ze sobą brać. Rozstanie na miesiąc i to w bądź co bądź obce ręce... wisz pan, panie hiszpan :))) Ale pomysł dobry mam inne książki, których chętnie użyczę innym. Mogę zrobić listę, choć będzie krótka, bo reszta została na S.L.

metta&peace
H-D
ikar
Posty: 1083
Rejestracja: pn lis 21, 2005 14:20
Tradycja: Theravada

Re: Projekt wymiany świętych ksiąg buddyzmy theravada

Nieprzeczytany post autor: ikar »

ja poszukuję bardzo, tłumaczenia angielskiego milindapanha, the Questions of Kind Milinda. Czy gdzieś w internecie są jakieś kompletne tłumaczenia tej księgi?

pozdrawiam
ikar
"Chcemy iść łatwą drogą, ale jeżeli nie ma cierpienia, to nie ma mądrości. By dojrzeć do mądrości, musisz na swojej ścieżce naprawdę załamać się i zapłakać co najmniej trzy razy" Ajahn Chah
Awatar użytkownika
Karma Jesze
Posty: 271
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 15:10
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kamtzang
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Projekt wymiany świętych ksiąg buddyzmy theravada

Nieprzeczytany post autor: Karma Jesze »

Praktykuj prawość poprzez trzy bramy!
Awatar użytkownika
Ryu
ex Global Moderator
Posty: 1940
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 23:04
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravāda
Lokalizacja: Zgierz

Re: Projekt wymiany świętych ksiąg buddyzmy theravada

Nieprzeczytany post autor: Ryu »

Cześć

A to nie jest całość? http://www.sacred-texts.com/bud/milinda.htm

pozdrawiam,
Tomek
Jestem właścicielem mojej kammy, spadkobiercą mojej kammy, zrodzony z mojej kammy, związany z moją kammą, istnieję wspierany przez moją kammę. Jakąkolwiek kammę stworzę, czy dobrą czy złą, będę jej spadkobiercą.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogłoszenia”