Wprowadzenie do medytacji Anapanasati - Theravada w Gdańsku

odosobnienia, wykłady i webcasty nauczycieli

Moderator: Har-Dao

Awatar użytkownika
Egon
Posty: 57
Rejestracja: pt lis 18, 2011 21:49
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravada
Lokalizacja: Warszawa

Wprowadzenie do medytacji Anapanasati - Theravada w Gdańsku

Nieprzeczytany post autor: Egon »

Zapraszamy na spotkanie wprowadzające do medytacji Anapanasati (uważności oddechu). Siadając w wygodnej pozycji, zamykając oczy, będziemy sobie uświadamiać nasz własny oddech. Celem tej praktyki jest uwalnianie się ze zmartwień, spostrzeżeń i myśli, które nas ograniczają i blokują poprzez rozkwit naszego spokoju zrodzonego z odpuszczania.

https://www.facebook.com/events/1416426545297268/

Spotkanie poprowadzi Piotr Jagodziński - długoletni praktyk i teoretyk buddyjski (twórca i redaktor naczelny portalu Sasana.pl ) - wyświęcony w Birmie na mnicha buddyjskiego jako Vilāsa Bhikkhu, uzyskał dyplom na Uniwersytecie Theravādy (I.T.B.M.U.), po roku przeniósł się na Sri Lankę, gdzie między innymi odbył odosobnienie z Ajahn Brahmavamso. W 2011 zrzucił mnisie szaty, pozostając świeckim wyznawcą - upāsaka. Posiada wieloletnie doświadczenie w praktyce ānāpāny – uważności oddechu.

Spotkanie jest inauguracją pierwszej grupy Theravady w Gdańsku i planowane są regularne spotkania na wspólną medytację (bez nauczyciela).

Miejsce: Dom Kultury na Zaspie
Gdańsk Zaspa
ul. Pilotów 3
(wejście znajduje się na piętrze)
- Dojazd:
-> 2 min pieszo od przystanku autobusowego "Pilotów". Na przystanku zatrzymują się autobusy lini: 127, 158, 188.
-> 6 min pieszo od przystanku SKM "Gdańsk Zaspa"

Czas: 30 maja o godzine 18.30

Dla chętnych wystawiona będzie puszka na datki, które zasilą Fundację Theravada oraz pokryją opłatę za wynajęcie sali i dojazd instruktura.

Prosimy zabrać swoje pomoce do medytacji (maty, poduszki, koce). Osoby nie posiadające pomocy, lub nie mogące ze względów zdrowotnych siedzieć na podłodze, mogą skorzystać z krzeseł.

Organizatorem spotkania jest Mateusz Kowara ([email protected]).

Uwaga!

Medytacja nie jest formą psychoterapii. Nie jest wskazana dla osób z zaburzeniami psychicznymi, leczących się psychiatrycznie i mających trudności w utrzymaniu równowagi psychicznej. W przypadku wątpliwości, jak dane zajęcia mogą wpłynąć na stan zdrowia, zalecamy skontaktowanie się z lekarzem, psychoterapeutą lub osobą prowadzącą.

Osoby uczestniczące w zajęciach biorą całkowitą odpowiedzialność za stan swojego zdrowia fizycznego i emocjonalnego, zarówno w czasie zajęć jak i pomiędzy nimi.
POSTS
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogłoszenia”