Wasze opinie o buddyzmie diamentowej drogi

Wasze pierwsze pytania tyczące się buddyzmu

Moderator: forum e-budda team

Pancefaust
Posty: 89
Rejestracja: ndz mar 25, 2012 14:44
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Wasze opinie o buddyzmie diamentowej drogi

Nieprzeczytany post autor: Pancefaust »

Można przeczytać, że ten kierunek zbyt mało wymaga od współczesnych ludzi, że za bardzo idzie na rękę tym, którzy chcieliby osiągnąć oświecenie małym wysiłkiem. Czy to prawda? Buddyzm diamentowej drogi uważacie za dobrą drogę czy też za karykaturę buddyzmu, która nie nadaje się do poważnego praktykowania?
Awatar użytkownika
shingnya
użytkownik zbanowany
Posty: 248
Rejestracja: pn sty 28, 2013 23:04
Płeć: mężczyzna
Tradycja: offline

Re: Wasze opinie i buddyzmie diamentowej drogi

Nieprzeczytany post autor: shingnya »

Żeby poznać buddyzm DD najlepiej sobie samemu wyrobić zdanie.
Najpierw polecam lekturę książek Olego a potem wizyty w ośrodkach.

Pozdrawiam
:pray:
Pancefaust
Posty: 89
Rejestracja: ndz mar 25, 2012 14:44
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Re: Wasze opinie i buddyzmie diamentowej drogi

Nieprzeczytany post autor: Pancefaust »

Nie bardzo cenię posiadanie własnego zdania. Nie wszędzie trzeba je mieć - wolę jednak najsampierw zorientować się, jak DD jest odbierany przez osoby, które buddyzmem żyją. Na razie mam zbyt małą wiedzę, żeby móc odnosić się krytycznie do publikacji Olego.
Awatar użytkownika
Ryu
ex Global Moderator
Posty: 1940
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 23:04
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Theravāda
Lokalizacja: Zgierz

Re: Wasze opinie i buddyzmie diamentowej drogi

Nieprzeczytany post autor: Ryu »

Cześć

Zabić Cię tam nie zabiją, ani pieniędzy nie ukradną. :) DD jest często krytykowane za zbytni liberalizm i odchodzenie od tradycji. Jeżeli interesuje Cię Wadżrajana i szkoła Kagyu to porównaj sobie "styl" z Diamentowej Drogi z tym w Karma Kamtzang i wybierz co Ci bardziej pasuje.

Bo jakby co to DD i Karma Kamtzang to była jedna szkoła, ale podzielili się o najnowszą inkarnację Karmapy.

pozdrawiam,
Tomek
Jestem właścicielem mojej kammy, spadkobiercą mojej kammy, zrodzony z mojej kammy, związany z moją kammą, istnieję wspierany przez moją kammę. Jakąkolwiek kammę stworzę, czy dobrą czy złą, będę jej spadkobiercą.
Obrazek
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Wasze opinie o buddyzmie diamentowej drogi

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam
Pancefaust pisze:(...) Buddyzm diamentowej drogi uważacie za dobrą drogę czy też za karykaturę buddyzmu, która nie nadaje się do poważnego praktykowania?
Znaczy, jeden z odłamów tradycji Kagju w ramach szkoły Karma Kagju, zaliczany do Wadżrajany... :89: Szkoła jak szkoła, jak każda szkoła ma swój styl i kładzie nacisk na określone praktyki. Ma spory wkład w rozwój Buddyzmu Tybetańskiego w Polsce, a i na świecie. No i szkoła o której mówi się dużo i różnie w naszym kraju... cóż począć, mówiący o niej są różni :oczami: Najlepiej samemu się przekonać, jak to z tą szkołą jest - czyli, czy czuje się z takim podejściem do ścieżki związek, czy też nie.

Pozdrawiam
:14:
.
dane :580:
Awatar użytkownika
ethan
Senior User
Posty: 842
Rejestracja: sob maja 23, 2009 16:01
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Wspólnota Dzogczen
Lokalizacja: Czysta Kraina

Re: Wasze opinie o buddyzmie diamentowej drogi

Nieprzeczytany post autor: ethan »

Pancefaust pisze:Można przeczytać, że ten kierunek zbyt mało wymaga od współczesnych ludzi
Heh, a to ciekawe, bo z tego co mi wiadomo to w szkole Karma Kagyu "Olego" wymagane jest przynajmniej jednorazowe wykonanie tradycyjnego pelnego nyndro, a miłe widziane jest jesli ukończy sie je kilka razy, a takie jedno takie nyndro składa sie ze 111 111 pokłonów oraz 3 razy po 111 111 powtórzeń innych medytacji siedzących, więc polemizowalbym czy mało wymaga od współczesnych ludzi zważywszy ze współcześni praktykujacy albo uczą sie albo pracują a tu jeszcze trzeba znaleść czas na robienie praktyk w takich ilościach jesli sie chce uzyskać pozwolenie na wykonywanie innych medytacji.
http://www.jasnesny.wordpress.com
„Nie oce­niaj suk­ce­su człowieka po tym jak wy­soko się wspiął, lecz jak wy­soko od­bił się od dna.”
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Wasze opinie o buddyzmie diamentowej drogi

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam

Pancefaust, proponuję Tobie zapoznać się z tym tematem: ''Czy, buddyzm tybetański to to samo co diamentowa droga?''.

Pozdrawiam
:14:
.
dane :580:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze pierwsze pytania”