Kiedy udać się do Sangi?

Wasze pierwsze pytania tyczące się buddyzmu

Moderator: forum e-budda team

Wakacyjna
Posty: 1
Rejestracja: śr cze 05, 2013 21:02
Płeć: kobieta
Tradycja: Brak

Kiedy udać się do Sangi?

Nieprzeczytany post autor: Wakacyjna »

Witam! Przeglądam to forum już od jakiegoś czasu i zauważyłam, że często mowa jest o praktykowaniu w Sandze. Stąd moje pytanie, kiedy należy się udać do Sangi? Wtedy, kiedy dopiero zaczynamy się interesować buddyzmem, nie mamy żadnej wiedzy i nie próbowaliśmy nawet medytować czy wtedy, kiedy mamy już jakąś wiedzę, przeczytaliśmy jakieś książki o buddyźmie i praktykujemy choćby najprostsze medytacje czy może dopiero wtedy kiedy po mamy jakieś pytania, wątpliwości?

Interesuję się buddyzmem od niedawna, ale na tym forum kilka razy przeczytałam opinię, że praktykowanie samemu, z książek, może być niepoprawne i że możemy nie zdawać sobie sprawy z błędów, które popełniamy. Sama chciałabym praktykować jak najlepiej, dlatego chciałabym się udać do Sangi, choćby tylko po to, żeby zobaczyć jak to wszystko wygląda. Boję się jednak, że ze względu na mój młody wiek zostanę potraktowana jak dzieciak, a moje zainteresowanie buddyzmem zostanie odebrane jako przejaw buntu. Ponadto stresuje mnie to, że nie mam pojęcia jak takie pierwsze spotkanie wygląda. Czy mógłby ktoś z was napisać jak wyglądała wasza pierwsza wizyta w Sandze? Byłabym bardzo wdzięczna :)

Mam nadzieję, że nie powieliłam żadnego wątku, ale szukałam i na forum i w internecie i nie znalazłam odpowiedzi na to pytanie, więc postanowiłam sama założyć wątek :)
lwo
Senior User
Posty: 3168
Rejestracja: pn paź 01, 2007 14:58
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Soen
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kiedy udać się do Sangi?

Nieprzeczytany post autor: lwo »

Witaj,
zanim wybierze się sanghę, warto wybrać tradycję buddyjską w której chce się praktytkować. Sangha na ogół oznacza konkretną szkołę w ramach jakiejś tradycji. W tym celu warto się trochę więcej dowiedzieć o buddyjskich tradycjach. Można sobie trochę poczytać na ten temat, w książkach lub tutaj na forum. Można też zadawać pytania tutaj na forum, jeśli takie się pojawią. Jeśli będziesz chciała wybrać się do jakiejś konkretnej buddyjskiej świątyni, to najprościej jest po prostu tam zadzwonić lub wysłać e-mail i omówić szczegóły takiej wizyty. Nie sądze by ktoś traktował Cię niepoważnie ze względu na młody wiek.
Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze pierwsze pytania”