Zmiana szkoły, tradycji, nauczyciela

Wasze pierwsze pytania tyczące się buddyzmu

Moderator: forum e-budda team

Mio

Zmiana szkoły, tradycji, nauczyciela

Nieprzeczytany post autor: Mio »

temat przeniesiony przez kunzanga z działu ''cafe Off-topic''

Na forum jest sporo osob, ktore jak widzialam, mialy za soba zmiany szkol, zanim trafily na te "wlasciwa". Zastanawiam sie, jak to mniej wiecej u Was wygladalo, jak to sie stalo? Czy mieliscie przywiazanie do starego miejsca, czy mieliscie jakies watpliwosci czy tez od razu z radoscia "wskakiwaliscie" w nowy temat, jak dlugo sprawdzaliscie nowe miejsce, czy przezyliscie swoisty "szok kulturowy", czy przyjaznicie sie dalej z osobami ze starego osrodka itd.? :89:
Awatar użytkownika
GatoNegro
Posty: 503
Rejestracja: śr lis 24, 2010 19:07
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Szkoła Zen Kwan Um
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Zmiana szkoły, tradycji, nauczyciela

Nieprzeczytany post autor: GatoNegro »

Witaj Mio :)
Kiedy zawitałem na to forum miałem już mniej więcej jakieś przywiązanie do zen. Podobał mi się styl i już troszkę naoglądałem się i naczytałem o tym. Polecono mi abym odwiedził jednak ośrodki buddyjskie w swojej okolicy. W międzyczasie wybrałem się na swoją pierwszą praktykę w Ośrodku Zen Szkoły Kwan Um. Jakiś czas później odwiedziłem z żoną Ośrodek Karma Kagyu i praktykowałem w ich stylu. Było bardzo miło jednak poczułem że to nie to, ten styl jakoś mi nie leżał, wróciłem więc do praktyki zen w Szkole Kwan Um.
Sądzę że na początku warto wybrać się do ośrodków w swojej okolicy. Kiedy idziesz na takie "zwiady" warto być szczerym i powiedzieć wprost że chcesz przyjść na praktykę aby zobaczyć czy to jest to. W Karma Kagyu bardzo chętnie zaprosili nas na wspólną praktykę i dali mały wykład jak to u nich w ośrodku jest. :)

Pozdrawiam.
GN
Kwan Seum Bosal
Mio

Re: Zmiana szkoły, tradycji, nauczyciela

Nieprzeczytany post autor: Mio »

Dzieki za odpowiedz. Ja od kilku lat jestem w jednej szkole, jednoczesnie jest to pierwsza szkola, do ktorej trafilam. Nie chce sie tutaj jakos szczegolnie uzewnetrzniac, ale moja rejestracja na forum wynika z kielkujacej checi zmiany miejsca. Przestalo mi sie po prostu podobac pare rzeczy. Jednoczesnie powstalo tez wiele przywiazania do rdzennej szkoly i dopiero przymierzam sie psychicznie chocby do poznania innych szkol (mam w planach kurs w Darnkowie latem z tej okazji). Moze okaze sie, ze jednak najlepiej mi tam, gdzie jestem, ale po prostu musze to sprawdzic.
Awatar użytkownika
GatoNegro
Posty: 503
Rejestracja: śr lis 24, 2010 19:07
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Szkoła Zen Kwan Um
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Zmiana szkoły, tradycji, nauczyciela

Nieprzeczytany post autor: GatoNegro »

Powodzenia zatem i wszystkiego dobrego :lowe2:

Pozdrawiam.
GN
Kwan Seum Bosal
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze pierwsze pytania”