Karma a narodowość.

Wasze pierwsze pytania tyczące się buddyzmu

Moderator: forum e-budda team

TheVortex
Posty: 39
Rejestracja: pn mar 24, 2014 23:55
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kagyu
Lokalizacja: Nie najgorsza

Karma a narodowość.

Nieprzeczytany post autor: TheVortex »

Witam wszystkich forumowiczów. :)
Ostatnio zastanawiałem się nad tym czy karma określa także naszą narodowość ewentualnie fakt że jestem Europejczykiem a nie np. Azjatą. Nie mam pojęcia jak to jest mówiąc szczerze więc zwracam się do mądrzejszych ode mnie. Jak to z tym jest? :)
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Karma a narodowość.

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witaj
TheVortex pisze:(...) Jak to z tym jest? :)
Spekulacjom, jak to z tym jest, o co właśnie konkretnie pytasz, może nie być końca :)

Pozdrawiam
:14:

ps
a co powiesz na to, jak karma wpływa na urodzenie się na tej planecie, a nie powiedzmy na jakiejś planecie gwiazdy alfa centaur? :)

ps2
TheVortex - co rozumiesz pod pojęciem karmy?
.
dane :580:
TheVortex
Posty: 39
Rejestracja: pn mar 24, 2014 23:55
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kagyu
Lokalizacja: Nie najgorsza

Re: Karma a narodowość.

Nieprzeczytany post autor: TheVortex »

Pod pojęciem karmy rozumiem prawo przyczynowo-skutkowe, nie ślepy los ani z góry zaplanowane przeznaczenie. To chyba tak najprościej. No i uważam że moje obecne czyny jeśli nie powrócą w postaci wszelakich skutków w tym życiu to powrócą w przyszłym. :) Dlatego się zastanawiałem czy karma wpływa na miejsce moich ponownych narodzin. Przepraszam jeśli piszę mętnie czasem tego nie zauważam póki ktoś mi nie zwróci uwagi. :) A o innych planetach to już w ogóle nie myślałem. :D
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Karma a narodowość.

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witaj
TheVortex pisze:(...) Dlatego się zastanawiałem czy karma wpływa na miejsce moich ponownych narodzin. (...) A o innych planetach to już w ogóle nie myślałem. :D
To pomyśl proszę - co tam miejsce narodzin na ziemi, miejsce w narodzin gdzieś w kosmosie, to jest to ;)
Karma daje pewną wypadkową - zgromadziłeś dużą zasługę /dużo dobrej karmy/, extra, ale w momencie śmierci popadłeś w nienawiść, a to skierowało ciebie ku piekłom... i bach, jesteś dobrze sytuowaną istotą piekielną :oczami: upraszczam rzecz jasna. Nad prawem karmy można zastanawiać się w nieskończoność... co i jak z kim i kiedy - tylko, po co? ...tyle chciałem rzec :)

Pozdrawiam
:14:
.
dane :580:
TheVortex
Posty: 39
Rejestracja: pn mar 24, 2014 23:55
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Karma Kagyu
Lokalizacja: Nie najgorsza

Re: Karma a narodowość.

Nieprzeczytany post autor: TheVortex »

Właściwie to już tak bardziej zacząłem myśleć pisząc poprzedniego posta więc odpowiem po prostu rozumiem twój przekaz. :) Chodź pewnie jeszcze wiele przede mną i można zrozumieć jeszcze więcej. :) Dziękuje za poświęcony czas. :namaste:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze pierwsze pytania”