Opieka medyczna przy klasztorach

Wasze pierwsze pytania tyczące się buddyzmu

Moderator: forum e-budda team

Inanna
Posty: 2
Rejestracja: pn kwie 14, 2014 18:51
Płeć: kobieta
Tradycja: Karma Kamtsang

Opieka medyczna przy klasztorach

Nieprzeczytany post autor: Inanna »

Dzień dobry / Dobry wieczór!
Mam dosyć nietypowe pytanie związane z mnisim życiem. Jak jest z opieką zdrowotną mnichów/mniszek żyjących w klasztorach?
Wiem, że przy niektórych działają mini kliniki specjalizujące się na przykład w stomatologii, ale zastanawia mnie czy załatwienie trudniejszych spraw jest jakoś szczególnie kłopotliwe. W końcu nawet oni czasem zapewne chorują.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrowienia
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Opieka medyczna przy klasztorach

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witam na forum Inanna :)
Inanna pisze:Wiem, że przy niektórych działają mini kliniki specjalizujące się na przykład w stomatologii, ale zastanawia mnie czy załatwienie trudniejszych spraw jest jakoś szczególnie kłopotliwe. (...)
Trudniejszych, to znaczy jakich - jakiś przykład?

Pozdrawiam
:14:
.
dane :580:
Inanna
Posty: 2
Rejestracja: pn kwie 14, 2014 18:51
Płeć: kobieta
Tradycja: Karma Kamtsang

Re: Opieka medyczna przy klasztorach

Nieprzeczytany post autor: Inanna »

kunzang pisze:Trudniejszych, to znaczy jakich - jakiś przykład?

:14:
Dziękuję za miłe powitanie :hello:
Cóż, mam na myśli wszelakie schorzenia, z którym "normalni" ludzi udają się do lekarza pierwszego kontaktu (albo i dalej). Wszelkiego typu przeziębienia, zapalenia, ale i sprawy ortopedyczne czy onkologiczne.
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Opieka medyczna przy klasztorach

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

Witaj
Inanna pisze:Cóż, mam na myśli wszelakie schorzenia, z którym "normalni" ludzi udają się do lekarza pierwszego kontaktu (albo i dalej). Wszelkiego typu przeziębienia, zapalenia, ale i sprawy ortopedyczne czy onkologiczne.
Dzięki za wyjaśnienie.
Przy większych klasztorach, lub w nich, bywają lekarze. Z chorobami radzą sobie różnie, podobnie jak nasi lekarze. Są choroby z którymi radzą sobie świetnie ale są i takie, przy których rozkładają ręce. Ze swej strony tyle wiem na ten temat.

Pozdrawiam
:14:

ps
tak przy okazji, a w ramach ciekawostki, zajrzyj tutaj: Tantra rdzenna medycyny tybetańskiej
.
dane :580:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze pierwsze pytania”