Buddyjskie - ebooki, audiobooki, ciekawe strony? :)

Wasze pierwsze pytania tyczące się buddyzmu

Moderator: forum e-budda team

Nino
Posty: 5
Rejestracja: ndz sty 24, 2016 19:57
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Buddyjskie - ebooki, audiobooki, ciekawe strony? :)

Nieprzeczytany post autor: Nino »

tytuł tematu zmieniony przez kunzanga z: ''Ebooki? Audiobooki? Ciekawe strony ? :)''


Witam, od lat interesuje się duchowością, filozofią, tematami które dotyczą sensu mojego istnienia.
Wygląda na to, że obecnie znalazłem się na etapie w którym przyszedł czas na bardziej dogłębne przestudiowanie buddyzmu a co za tym idzie systemów filozoficznych i religijnych z nim związanych.
Czy posiada może ktoś na tym forum jakieś ebooki (w języku polskim) zarówno darmowe jak i płatne dzięki którym mógłbym zgłębić tematy buddyzmem związane ?

Jeżeli mogę powybrzydzać to zależałoby mi szczególnie na autorach tych którzy urodzili się na wschodzie tj. Tybet, Chiny, Indie itp. Zachodni "nauczyciele" są dla mnie mało przekonujący.

Widziałem oczywiście temat na tym forum "Jakie książki dla "początkującego" buddysty" , mi zależy głównie na ebookach, posiadam taką pracę, że mam możliwość odpalenia sobie na tablecie książki do poczytania, papier niestety wykluczony... być może po pracy ale na początek chciałbym coś elektronicznego :)

Z góry dzięki za każdy post :)
Awatar użytkownika
Diamentum
Posty: 1026
Rejestracja: ndz mar 30, 2014 07:10
Płeć: kobieta
Tradycja: Szkoła Zen Kwan Um
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ebooki? Audiobooki? Ciekawe strony ? :)

Nieprzeczytany post autor: Diamentum »

Cześć Nino, witaj na forum.

A muszą być e-boooki? Jeżeli nie to zerknij tutaj:
http://mahajana.net/node/14
http://dharma.pl/indeks-pozycji/
i może znajdziesz interesujące dla siebie pozycje. To forum też warto przestudiować, lecz imo, w drugiej kolejności, kiedy nabędzie się już jakieś rozeznanie w temacie i wie czego szukać.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Flandra
Posty: 676
Rejestracja: pt lip 01, 2011 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Theravada
Kontakt:

Re: Buddyjskie - ebooki, audiobooki, ciekawe strony? :)

Nieprzeczytany post autor: Flandra »

Witaj :)

polecam zerknąć tutaj:

http://sasana.pl/czytelnia#indeksautorow

Część nauczycieli pochodzi z Zachodu, część z Azji.

pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Buddyjskie - ebooki, audiobooki, ciekawe strony? :)

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witamy na forum Nino :)

do powyższych stron wartych poczytania, dodam :
- Cyber Sangha - poczynając od zakładki: wprowadzenie do buddyzmu - generalnie portal prezentuje głownie poglądy mahajany i wadżrajany /w tym mahamudry i dzogczen/, lecz obecne też są poglądy szkół theravady, czy pozostając przy mahajanie: czan, son i zen /o ile dobrze pamiętam/, plus poglądy poza buddyjskie, bywa, że w interakcji z buddyjskimi.
- Strony Sang Buddyjskich w Polsce - na których łamach są artykuły prezentujące zarówno, podejście danej szkoły do tego, czym ów buddyzm jest w ramach nauk Buddy, jak i nauk oraz komentarzy Nauczyciel tych szkół.

pozdrawiam
:14:

ps
- Buddyzm Media - a to tak, by mieć obraz tego, co się obecnie z polskiej perspektywy w ramach buddyzmu dzieje.

ps ps
e-booki wprawdzie to nie są, ale jak i na stronach proponowanych w powyższych postach, tak i na tych, masz sporo solidnej wiedzy
.
dane :580:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze pierwsze pytania”