Forum e-Budda PL

"Dla praktykującego Dharmę nie ma większego błędu niż praktykować ją w niewłaściwy sposób." - Duddziom Rinpocze
Dzisiaj jest pn cze 17, 2019 16:38

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: czw lut 07, 2019 23:54 

Tradycja: brak
Hej wszystkim!
Rozpoczynam swoją przygodę z buddyzmem. Najbardziej trafia do mnie filozofia buddyzmu tybetańskiego i tą drogą chciałbym podążać. Na razie studiuje teorię i uprawiam prostą medytację skupiając się na oddechu i wyciszeniu, ale chciałbym pójść dalej i zacząć praktykować buddyzm. Jestem z Warszawy i z tego co widzę najbliżej mam do Centrum Buddyjskiego Bencien Karma Kamtsang w Jaktorowie. Jestem mobilny wiec dojazd nie stanowi dla mnie problemu. Czy tam można przyjść z tak zwanego „buta” i uczestniczyć we wspólnej medytacji/wykładach? Pisałem do nich maila, ale nie otrzymałem odpowiedzi. Myślałem tez żeby tam zadzwonić albo pojechać i się dopytać w godzinach pracy biura, ale wolę zapytać najpierw Was :)

Dzięki!

Nieprzeczytany post: pt lut 08, 2019 01:56 
Awatar użytkownika

Tradycja: Theravada
Witaj na forum :hurra:

Nie wiem czy do karma kamtsang można przyjść bez zapowiedzi, zapewne ktoś zaraz Ci na to odpowie, ale jako że jesteś mobilny to sugeruję przed podjęciem decyzji, którą sanghę wybierzesz odwiedzić kilka ośrodków, w tym również Zen oraz nawet może warszawską grupę theravady, żeby poczuć "smak" każdej z nich. Piszę tak dlatego, że obecnie praktykujesz wyciszenie i coś na kształt medytacji oddechu, a w buddyzmie tybetańskim pracuje się bardziej z wizualizacją i mantrami, więc nie wiadomo czy pomimo fascynacji teoretycznej, wadżrajana będzie pasowała do predyspozcyji praktycznych Twojego umysłu.

Pozdrawiam,

D.

Nieprzeczytany post: pt lut 08, 2019 07:48 

Dzięki za szybką odpowiedź! Ogólnie rzecz biorąc, właśnie takiej medytacji chciałbym spróbować. Z wizualizacją i mantrami. Czytałem między innymi „Świat buddyzmu tybetańskiego” i bardzo mnie to zaciekawiło. Oczywiście jestem otwarty i jeżeli coś będzie nie tak, będę próbował dalej :)

Nieprzeczytany post: sob lut 09, 2019 18:20 

Podbijam. Ktoś może był w podobnej sytuacji lub orientuje się w temacie?

Nieprzeczytany post: sob lut 09, 2019 23:01 
Global Moderator
Awatar użytkownika

Tradycja: Vajrayana (Szkoła Kagyu)
Cytuj:
Jestem z Warszawy i z tego co widzę najbliżej mam do Centrum Buddyjskiego Bencien Karma Kamtsang w Jaktorowie.
Cześć, witaj na forum :)

chyba nie tak całkiem najbliżej, bo funcjonuje również grupa warszawskiego ośrodka Związku Buddyjskiego Benchen Karma Kamtsang, która spotyka się dwa razy w miesiącu, szczegóły znajdziesz tutaj:
https://www.facebook.com/BenchenWaw/

pozdrawiam, gt

Ps.
Ośrodek w Grabniku jest szczególnym miejscem, stanowi centrum, główną siedzibę ZB Bencien Karma Kamtzang. Warszawska grupa z pewnością podpowie, co należy zrobić, gdy chce się tam przyjechać w czasie, gdy nie jest organizowane jakieś większe wydarzenie (w przypadku takich wydarzeń są na stronie ośrodka dokładne instrukcje, jak należy się zachować).

Nieprzeczytany post: wt lut 12, 2019 07:43 

Super! Dziękuje Wam za pomoc. Napiszę na Facebooku do grupy Warszawskiej z pytaniem czy mogę wpaść :)

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00