Rozpoczęcie praktyki buddyzmu

Wasze pierwsze pytania tyczące się buddyzmu

Moderator: forum e-budda team

User1234
Posty: 4
Rejestracja: czw lut 07, 2019 23:28
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Rozpoczęcie praktyki buddyzmu

Nieprzeczytany post autor: User1234 »

Hej wszystkim!
Rozpoczynam swoją przygodę z buddyzmem. Najbardziej trafia do mnie filozofia buddyzmu tybetańskiego i tą drogą chciałbym podążać. Na razie studiuje teorię i uprawiam prostą medytację skupiając się na oddechu i wyciszeniu, ale chciałbym pójść dalej i zacząć praktykować buddyzm. Jestem z Warszawy i z tego co widzę najbliżej mam do Centrum Buddyjskiego Bencien Karma Kamtsang w Jaktorowie. Jestem mobilny wiec dojazd nie stanowi dla mnie problemu. Czy tam można przyjść z tak zwanego „buta” i uczestniczyć we wspólnej medytacji/wykładach? Pisałem do nich maila, ale nie otrzymałem odpowiedzi. Myślałem tez żeby tam zadzwonić albo pojechać i się dopytać w godzinach pracy biura, ale wolę zapytać najpierw Was :)

Dzięki!
Awatar użytkownika
Damian907
Posty: 809
Rejestracja: pn paź 13, 2008 15:44
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Ta sama co na początku.
Lokalizacja: Kielce

Re: Rozpoczęcie praktyki buddyzmu

Nieprzeczytany post autor: Damian907 »

Witaj na forum :hurra:

Nie wiem czy do karma kamtsang można przyjść bez zapowiedzi, zapewne ktoś zaraz Ci na to odpowie, ale jako że jesteś mobilny to sugeruję przed podjęciem decyzji, którą sanghę wybierzesz odwiedzić kilka ośrodków, w tym również Zen oraz nawet może warszawską grupę theravady, żeby poczuć "smak" każdej z nich. Piszę tak dlatego, że obecnie praktykujesz wyciszenie i coś na kształt medytacji oddechu, a w buddyzmie tybetańskim pracuje się bardziej z wizualizacją i mantrami, więc nie wiadomo czy pomimo fascynacji teoretycznej, wadżrajana będzie pasowała do predyspozcyji praktycznych Twojego umysłu.

Pozdrawiam,

D.
User1234
Posty: 4
Rejestracja: czw lut 07, 2019 23:28
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Re: Rozpoczęcie praktyki buddyzmu

Nieprzeczytany post autor: User1234 »

Dzięki za szybką odpowiedź! Ogólnie rzecz biorąc, właśnie takiej medytacji chciałbym spróbować. Z wizualizacją i mantrami. Czytałem między innymi „Świat buddyzmu tybetańskiego” i bardzo mnie to zaciekawiło. Oczywiście jestem otwarty i jeżeli coś będzie nie tak, będę próbował dalej :)
User1234
Posty: 4
Rejestracja: czw lut 07, 2019 23:28
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Re: Rozpoczęcie praktyki buddyzmu

Nieprzeczytany post autor: User1234 »

Podbijam. Ktoś może był w podobnej sytuacji lub orientuje się w temacie?
Awatar użytkownika
GreenTea
ex Global Moderator
Posty: 4530
Rejestracja: czw mar 19, 2009 22:04
Płeć: kobieta
Tradycja: Vajrayana

Re: Rozpoczęcie praktyki buddyzmu

Nieprzeczytany post autor: GreenTea »

User1234 pisze: czw lut 07, 2019 23:54Jestem z Warszawy i z tego co widzę najbliżej mam do Centrum Buddyjskiego Bencien Karma Kamtsang w Jaktorowie.
Cześć, witaj na forum :)

chyba nie tak całkiem najbliżej, bo funcjonuje również grupa warszawskiego ośrodka Związku Buddyjskiego Benchen Karma Kamtsang, która spotyka się dwa razy w miesiącu, szczegóły znajdziesz tutaj:
https://www.facebook.com/BenchenWaw/

pozdrawiam, gt


Ps.
Ośrodek w Grabniku jest szczególnym miejscem, stanowi centrum, główną siedzibę ZB Bencien Karma Kamtzang. Warszawska grupa z pewnością podpowie, co należy zrobić, gdy chce się tam przyjechać w czasie, gdy nie jest organizowane jakieś większe wydarzenie (w przypadku takich wydarzeń są na stronie ośrodka dokładne instrukcje, jak należy się zachować).
User1234
Posty: 4
Rejestracja: czw lut 07, 2019 23:28
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Re: Rozpoczęcie praktyki buddyzmu

Nieprzeczytany post autor: User1234 »

Super! Dziękuje Wam za pomoc. Napiszę na Facebooku do grupy Warszawskiej z pytaniem czy mogę wpaść :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze pierwsze pytania”