Forum e-Budda PL

"Dla praktykującego Dharmę nie ma większego błędu niż praktykować ją w niewłaściwy sposób." - Duddziom Rinpocze
Dzisiaj jest śr kwie 01, 2020 11:09

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: pn mar 23, 2020 10:03 

Tradycja: Pasjonat filozofii buddyjskiej
Czy wierzycie w moc i zmysły małych zwierzątek także ptaków. Nie zwierząt na gatunki. Ja mam jeden naoczny przypadek że tak to nazwę bo w przypadki nie wierzę oraz kilka mniejszych może nie nazwałbym to cudami prócz tego jednego który zostawiam dla siebie. A stało się to w obliczu śmierci stąd moje zainteresowanie małymi zwierzątka i. Później zafascynowało mnie koło Dharmy tzn . Filozofia buddyjska bo tak to nazywam. Macie jakieś przykłady, wierzycie , widzieliście itp

Nieprzeczytany post: wt mar 24, 2020 00:07 
Admin
Awatar użytkownika

Tradycja: yungdrung bon
witaj

Cytuj:
Czy wierzycie w moc i zmysły małych zwierzątek także ptaków. Nie zwierząt na gatunki.
to nie jest kwestia wiary, a rzeczywistość. każde zwierzę posiada swą moc, i np: moc słonia jest większa od mocy królika, ponieważ ten pierwszy jest w stanie pociągnąć potężny bal drzewa, a ten drugi nie. no i każde zwierzę posiada jakieś zmysły, czy to: dotyku, węchu, wzroku, itd. :oczami:

Cytuj:
Ja mam jeden naoczny przypadek że tak to nazwę bo w przypadki nie wierzę oraz kilka mniejszych może nie nazwałbym to cudami prócz tego jednego który zostawiam dla siebie. A stało się to w obliczu śmierci stąd moje zainteresowanie małymi zwierzątka i.
(...)
Macie jakieś przykłady, wierzycie , widzieliście itp
nie rozumiem - czy mógłbyś wyjaśnić, co to ma według Ciebie wspólnego z buddyzmem, którym zajmujemy się na naszym forum? :89:

pozdrawiam
:14:

Nieprzeczytany post: czw mar 26, 2020 17:54 

Tradycja: Pasjonat filozofii buddyjskiej
Nie chodzi mi o moc że słoń potezniejszy od myszy. Ale o właściwości, zmysly o których czlowiek nawet nie ma pojęcia. Myślę że ma to związek z filozofia buddyjska. Zwierzęta mysle ze te malutkie mają więcej zmysłów o których nie mamy pojęcia niż te większe. Od dłuższego czasu zajmuje się obserwacja , ptaków które tak potrafią nabrać zaufania, wróble, bardzo plochliwe. Potrafią wylecieć do sypialni i stając na nóżkach budzić, prosząc o jedzenie. Pająki patyczki wiadomo o których mowa tez maja w sobie tyle umiejętności tzn
Pewnie zmysłów o których czlowiek niewiem. Po kilku letniej znajomosci z dwoma samicami ktore zdechł , przeczytałem co nie co i wszystko to zaobserwowane chocnpominieto wiele aspektów. Ostatnio mały sami przyszedł z łazienki do pokoju A fotel mam PR,y science obok drzwi i stanął około 30cm odemnie. Zmieniłem kilka słów po czym poszedł. Samice i większe samce których życie dobiega już końca dają mi się dotykac, nie trzęsą się ani nie uciekając. Wiele miałem z nimi przygód. Z myślami tez da się dogadać. Myślę że to co pisze ma związek właśnie z filozofia buddyjska A przypadków, w które nie wierzę zaobserwowane już setki. O jednym z nich od czego zaczęła się ta fascynacja oraz życie w zgodzie z naturą zainijowaly.mnie do fascynacji takze buddyzmem choc mało o nim czytałem to i tak wierzę że ma to polaczenir

Nieprzeczytany post: czw mar 26, 2020 18:59 
Admin
Awatar użytkownika

Tradycja: yungdrung bon
witaj
Cytuj:
(...) Myślę że ma to związek z filozofia buddyjska. (...)
dobrze :) zatem - z którą z filozofii buddyjskich, to co opisujesz, ma według Ciebie związek:
- Cittamatra
- Madhyamaka
- Swatantrika
- Prasangika
- Szentong
i na jakiej podstawie tak uważasz?
Cytuj:
(...) Myślę że to co pisze ma związek właśnie z filozofia buddyjska (...)
rozumiem, że możesz tak w ogóle, uznawać buddyzm za filozofię, zatem: dlaczego uważasz, że to co opisujesz ma jakiś związek z buddyzmem, znaczy, na jakiej podstawie - konkretnie proszę - tak uważasz?
na ten moment, nic nie wyjaśniłeś - proszę powtórnie o wyjaśnienie :)

pozdrawiam
:14:

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00