jak udzielać rad początkującym?

Wasze pierwsze pytania tyczące się buddyzmu

Moderator: forum e-budda team

Awatar użytkownika
kunzang
Admin
Posty: 12729
Rejestracja: pt lis 14, 2003 18:21
Płeć: mężczyzna
Tradycja: yungdrung bon
Lokalizacja: zantyr

Re: Czy mógłbym prosić o podpowiedź?

Nieprzeczytany post autor: kunzang »

witaj
Diamentum pisze:Ale zostawmy to - i tak już odeszliśmy znacząco od tematu, co nie ukrywam, stanowi dla mnie pewną zagadkę, w jaki sposób napisanie komuś 'zaufaj sobie' może okazać się być szkodliwe. Przecież nie oznacza to z automatu machnij ręką na wszystko inne.
zdecyduj się proszę :oczami: albo ''zostawmy to'' i milczymy, albo nie milczymy, bo jak widać pomimo Twego stwierdzenia: ''zostawmy to'', kontynuujesz to dalej.
szkodliwym może się okazać nie ta konkretna rada, o której wspominasz. nic takiego nie twierdzę /i nawet się do niej nie odniosłem/, a widzę w związku z tym, że i mnie także czytasz nieuważnie - szkodliwym wg mnie jest takie podejście do tego, któremu chce się pomóc:
chcecie komuś pomóc, a jednocześnie nie czytacie uważnie tego, co ta osoba napisała - jesteście chociaż świadomi tego, że tak podchodząc do sprawy, to nie tylko, że nie pomożecie danej osobie, ale możecie tej osobie zaszkodzic, jeżeli Wam zaufa/?/
i uważam, że z Twej strony /jak i Gottlieba/ ma to miejsce /nie czytacie uważnie tego, któremu chcecie pomóc/, a radą jest na to, to:
jednak jeżeli chce się komuś pomóc, to uważam, że warto wypowiedź tej osoby, przeczytac sobie raz i drugi, a nawet i trzeci, bo bywa, że pewne zawarte w wypowiedzi informacje za pierwszym razem nam umykają
pozdrawiam
:14:
.
dane :580:
Awatar użytkownika
Diamentum
Posty: 1026
Rejestracja: ndz mar 30, 2014 07:10
Płeć: kobieta
Tradycja: Szkoła Zen Kwan Um
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy mógłbym prosić o podpowiedź?

Nieprzeczytany post autor: Diamentum »

kunzang pisze:zdecyduj się proszę :oczami:
Zdecydowałam się :namaste:
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
nataliablanka
Posty: 403
Rejestracja: ndz kwie 17, 2022 16:50
Płeć: kobieta
Tradycja: Bon

Re: jak udzielać rad początkującym?

Nieprzeczytany post autor: nataliablanka »

a facet jej podirytowany odpowiedział "Kobieto, czy ty wiesz co to jest świadomość kosmiczna?"
Kusząca pułapka na niejednego, zwłaszcza na początku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze pierwsze pytania”